Teknoloji

Telegram Hesabı Nasıl Silinir? Hesap Silme Linki

Uygulamayı artık kullanmayı düşünmüyorsanız hesap silme linki ile hesabınızı kapatabilirsiniz. Burada anlattığımız Telegram hesabı silme adımlarını takip ederek bunu yapabilirsiniz. Telegram Hesabı Silme, Telegram Hesabı Nasıl silinir Telegram Hesabı Silme Linki ile ilgili bilgiler in tamamı bu haberde yer verdik.

Popüler mesajlaşma programlarından biri olan Telegram whatsapp uygulamasındaki verilerini paylaşılması olayından sonra hem açık kaynaklı olması hem de veri gizliliği ilklerinden kaynaklı son dönemde çok fazla kullanıcının dikkatini çekerek kullanıcı sayısını artırmayı başardı.

Telegram hesabı açıp ve uygulamayı fazla kullanmayan kişiler internette Telegram Hesabı Nasıl Silinir? şeklinde aramalar yapmakta. Bu yazıda Telegram hesabınız ile ilgili bütün işlemleri bula bilirsiniz.

Telegram Hesap Silme Linki

Popüler mesajlaşma uygulaması olan Telegram Whatsapp uygulamasına alternatif olarak birçok kullanıcı tarafından indirildi belirli bir süre kullanıldıktan sonra tekrardan Whatsapp a dönünce Telegram hesabını silmek istiyor. Tabi uygulama ayarlarında direk böyle bir seçenek olmadığı için Telegram web sitesi üzerinden hesabı silmekten başka çare kalmıyor. Peki bu linki nerden bula bilirsiniz.

Telegram Hesap Silme Link linke tıklayarak açılan sayfaya +90 5********* telefon numaranızı yazarak Next butonuna tıklayın. Onay sayfası gelecektir. Onay sayfasında size gelen onay kodunu girip Telegram Hesabınızı silebilirsiniz. Madde madde olarak;

Bilgisayardan Telegram Hesabı Linki ile Silme İşlemi

 • Telegram hesap silme linkine tıklayın.
 • Numaranızı başında +90 koduyla birlikte yazın yani +90 5********* şeklinde telefon numaranızı yazın ve ardından Next butonuna basın.
 • Telefonunuza bir güvenlik kodu gelcektir.
 • Gelen güvenlik kodunu “Confirmation Code” bölümüne girin. Ardından “Sign in”e basın.
 • Hesap kapatma sayfasına yönlendirilecekseniz.
 • “Why are you leaving?” (Neden ayrılıyorsun?) sorusuna Telegram hesap silme nedeninizi yazın.
 •  “Delete my account”a (Hesabımı sil) tıklayın.

Telegram Hesap Sildikten Sonra Tekrar Açılır mı?

Telefondan Telegram Silme İşlemi Nasıl Yapılır

 • Öncelikle telefonunuzdaki Telegram uygulamasını açın.
 • Uygulama içerisinden Ayarlar’ı açın.
 • Gizlilik ve Güvenlik bölümüne girin.
 • Gizlilik ve Güvenlik içerisinde  “Bu kadar süre uzaktaysam hesabımı sil” seçeneğini göreceksiniz.
 • İstediğiniz bir zaman seçin. 1 Ay, 3 Ay, 6 Ay, 1 Yıl
 • Sonrasında ise Telegram uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.
 • Seçtiğiniz süre sonunda Telegram hesabınızla beraber tüm verileriniz otomatik olarak silinecektir.
 • Belirlediğiniz süre içerisinde tekrar online olmamanız gerekiyor. Aksi halde Telegram hesabı kapatılmayacak.

En çok aranan sorulardan biride Telegram Hesap Sildikten Sonra Tekrar Açılır mı? Hesap silme işleminde normalde Telegram üzerinde 6 Ay boyunca herhangi bir işlem yapılmazsa yani uygulama açılmazsa hesap otomatik olarak siler. Bu yolda hesap bilgileri otomatik olarak kaldırılır ve hesabınız askıya alınır. Tekrar hesap açmanız gerekecektir. Bir diğer yol olan Link üzerinden hesabınızı silerseniz bütün bilgileriniz silinmiş olur ve tekrardan aynı hesabı açmanız mümkün olmayacaktır. Yeni hesap açmanız gerekecektir.

Telegram Silinen Hesabı Geri Alma

Telegram silinen hesabı geri alma işlemi için Telegram uygulamasını tekrardan yükleyerek kayıt işlemi yapmanız gerekecek. Yani telefon numaranızı kayıt etmeniz gerekecek size gelen doğrulama kodu ile uygulama eşleşmesini yapıp tekrardan hesabınızı kullana bilirsiniz eğer doğrulama kodu gelmez ise arama ile kodu alabilirsiniz. Tabi önceki konuşmalar silinmiş olur. Telegram Hesap Silme Linki yılında da aranan teknoloji haberlerinden biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu