Haber

Türk Telekom internet Ayarları Alma 4.5G

Türk Telekom internet ayarları ve Türk Telekom internet ayarı alma nasıl yapılır? Türk Telekom internet ayarları android haberleri.

Türk Telekom internet ayarları, Avea internet ayarları olarak da bilinir. Android ve iPhone telefonlarda internet kullanabilmek için Mobil operatörünüzün internet ayarlarının yapılması gerekir. Bu ayarlar otomatik olarak ya da manuel olarak yapılabilir. Manuel olarak yapmak için el ile erişim noktası oluşturup bu erişim noktasını seçmek gerekir. Otomatik yaparken Online işlemler uygulamasından ya da Müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. Faturalı ve faturasız aboneler için Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır burada anlattık. Telefondan manuel ve otomatik internet ayarlarını alt başlıklara bakarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda anlık internet hızlandırmanın da nasıl yapıldığı bu haberde anlatıldı.

Türk Telekom mobil interneti ile Instagram‘da ve Youtube‘ta videolar açılmıyorsa, sosyal medya da fotoğraflar yüklenmiyorsa internet ayarlarını buradaki gibi yaparak problemi çözebilirsiniz. Hat tipi fark etmeksizin internent ayarı aynı şekilde yapılmalıdır.

Türk Telekom internet Ayarları Alma

Türk Telekom internet ayarları alma işlemi için basit bir sms göndermeniz yeterlidir. Gönderdiğiniz sms sonucu internet ve MMS ayarları telefonunuza otomatik olarak gönderilecektir. Yapmanız gereken;

  • Telefondan internet ve MMS ayarlarını ücretsiz almak için AYAR yazıp 5555’e kısa mesaj gönderin.

Yukarıda bahsedildiği şekilde internet ayarları için sms gönderdiğinizde telefonunuza internet ayarları otomatik olarak yüklenecektir. Android ve iPhone telefon sahipleri bu ayar yöntemini kullanarak internet ayarlarını alabilirler. İsterseniz manuel ayar için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz. Türk Telekom internet Ayarları gelmiyor hatası da sms yönteminde karşılaşılan hatalardan biridir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki ayarları yapmanızı öneririz.

Türk Telekom internet Ayarları Manuel

türk telekom internet ayarları android

Android telefondan internet ayarı yapmak oldukça basittir. Android telefonundan internet ayarlarını yapmak için Ayarlar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları > Ekle menülerine giriş yapmalısınız. Karşınıza gelen ekrana aşağıdaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde yazın.

  • sim=Türk telekom internet
  • mcc=286
  • mnc=03
  • apn=internet
  • user=boş bırakın
  • server=boş bırakın
  • password=boş bırakın
  • mmsc=boş bırakın
  • type=default

iPhone Türk Telekom internet Ayarları Nasıl Yapılır?

Türk Telekom internet ayarları iPhone telefonlarda çok daha basittir. iPhone telefonunuzdan internet ayarı yapmak için basit bir kaç işlem yapmak gerekir. Eğer internete girişte problem yaşıyorsanız Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri menülerini takip ederek Hücresel Veri’yi etkin hale getirmeniz gerekir. “Hücresel Veri”yi etkin yaptıktan sonra Kişisel Erişim Noktası ve Hücresel Veri seçeneklerinin alt kısmında bulunan APN kutucuklarına “internet” yazarak internet ayarlarını yapabilirsiniz.

Xiaomi Türk Telekom 4.5g İnternet Ayarları

Xiaomi Türk Telekom internet ayarları için Erişim Noktası Adları ayarına gelip Ekle diyerek aşağıdaki ayarları eksiksiz şekilde girmeniz gerekir.

İsim: Türk Telekom Internet
APN: internet
MCC: 286
MNC: 03
Onaylama Türü: Pap
APN Türü: default,supl

Türk Telekom Mobil İnternet Kesiliyor

Türk Telekom mobil internet zaman zaman kesintiye uğrayabiliyor. Bu gibi durumlarda çoğu Türk Telekom kullanıcısı mobil veriyi kapatıp açarak problemi çözmeye çalışıyor. Fakat buna gerek yok. Bunun yerine cihazı uçak moduna alıp tekrardan uçak modunu kapatırsanız cihaz sıfırdan baz istasyonuna bağlanacağı için internet daha da hızlanmış olacak.

Android ve iOs telefon kullanıcıları bu yöntemi uygulayarak telefonun internetini bir nebze de olsa hızlandırabilirler.

Türk Telekom İnternet Ayarları Güncelleme

Türk Telekom internet ayarları güncelleme yöntemi ile internetinizi hızlandırabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda buradaki ayarları yapsanız dahi internetiniz çekmemeye ya da yavaş çalışmaya devam edebilir. Bunun nedeni ise genelde bulunduğunuz bölgede baz istasyonuna uzak oluşu ya da baz istasyonunda çalışma oluşundan dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Aynı zamanda eski model bir cihaz kullanıyorsanız internet bant genişliği düşük olduğundan daha zayıf bir internet bağlantısı alabilirsiniz. Örneğin arkadaşınız da Türk Telekom kullanıyor ve kullandığı telefon iPhone 13 Pro Max var sayalım, siz ise Android Samsung Note 2 telefonunu kullanıyorsanız iPhone olan telefonun şebeke kapsama alanı daha geniş olduğundan daha iyi bir internet kullanımı gerçekleştirir.

Ancak bazı durumlarda 4.5G gösterse dahi internet çekmeyebiliyor. Örneğin Whatsapp mesaj bildirimi gelmiyor ya da mesajlar karşı tarafa iletilemiyor olabilir. Bu ve benzeri durumlarda tamamen sıfırlama işlemi için telefonunuzu uçak moduna alıp tekrar uçak modunu kapatırsanız problemi çözmüş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu