Teknoloji

Türk Telekom Ses Aşım Ücreti Nedir? İptal 444 1 444

Türk Telekom Ses Aşım Ücreti Nedir detaylı bilgiler. Türk Telekom Dakika Aşım Ücreti 2021 hakkında detaylar.

Diğer operatörlerde olduğu gibi Türk Telekom Gsm operatöründe de dakika aşım ücreti mevcuttur. Faturalı ya da faturasız aboneler bu ücret ile karşılaşabilirler. Fakat daha çok faturalı aboneler faturaları yüksek geldiğinde bu terim ile karşı karşıya kalıyorlar.

Faturalı hat kullananlar mevcut tarifelerindeki dakika paketi bittikten sonra konuşmaya devam etmeleri halinde dakika aşım ücreti faturalarına yansıyacaktır. Faturasız aboneler ise tarifelerindeki konuşma hakları bittikten sonra konuşmaya devam ederlerse mevcut TL bakiyelerinden anlık düşüm gerçekleşmektedir.

14 Ocak 2021 itibariyle Yepyeni 3 Tarifesi, Yepyeni 6 Tarifesi, Yepyeni 10 Tarifesi, Yeni Prime 15 Tarifesi, Yeni Prime 20 Tarifesi, Yeni Prime 30 Tarifesi, Yeni Prime 40 Tarifesi, Konuşkan 1500 Tarifesi; Konuşkan 3000 Tarifesi sms aşım ücreti 91,79 Kr/DK’dır.

Türk Telekom Dakika Aşım Ücreti 2021

Türk Telekom dakika aşım ücreti 2021, paket içerisinde bulunan dakikaların bitmesi halinde kullanmaya devam ederseniz aşım ücreti devreye girmektedir. Türk Telekom yönüne ya da yurt içi sabit hatlar ve diğer operatörlerle yapacağınız dakikalar bittikten sonra konuşmaya devam ederseniz dakika başına ücretlendirilirsiniz. Eğer dakika aşım ücretleri sık sık karşınıza çıkıyorsa dakika hakları daha yüksek bir pakete geçebilir ya da ek bir dakika paketi alabilirsiniz.

Türk Telekom Paket Aşımı Engelleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom paket aşımı engelleme, tarife içeriğinizin % 80 ile % 100 arasında kullanımlarına ulaştığında size bilgilendirme mesajları gelmektedir. Gelen bu bilgilendirme mesajlarını dikkate alarak aşım yapmayı engelleyebilirsiniz. Ayrıca telefonunuza Online İşlemler uygulamasını yükleyerek sürekli kalan kullanım haklarınızı inceleyip daha dikkatli bir kullanım gerçekleştirmek sizin elinizde.

Eğer duran bir tarifeye geçiş yapmak istiyorsanız, Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp “tarife haklarım bittikten sonra duran bir tarifeye geçiş yapmak istiyorum” şeklinde belirtin. Müşteri temsilcisi uygun olduğunuz paketler hakkında bilgi verecektir.

Türk Telekom Akıllı Fatura Nasıl Yapılır?

Türk Telekom akıllı fatura nasıl yapılır, fatura üst sınır servisi olarak adlandırılır. Akıllı fatura ile belirlenmiş kullanım limitine ulaştığınızda bildirim almanıza olanak sağlayan sistemdir.

  • Fatura üst sınırı (FÜS) servisi bedava olarak müşterilerin kullanımına sunulmuştur.
  • Her faturanız için istediğiniz sınırda fatura üst sınırı belirlemek sizin elinizde.
  • Fatura döneminde fatura üst sınırını aşan müşterilere 1 defa bilgilendirme yapılır.
  • Yeni bir fatura üst sınırını istediğiniz zaman belirleyebilirsiniz.
  • Sms ile gönderim yapılamıyorsa e – posta ya da sesli yanıt sistemi sayesinde bilgilendirme müşterilere yapılmaktadır.

Özetle aşım ücretlerinin önüne geçmek için ya ek paketler almanız ya da daha yüksek bir pakete geçiş yapmanız gerekebilir. Mevcut pakette kalmak isteyenler ise, gelecek olan bilgilendirme mesajını dikkate almalı aynı zamanda Online İşlemler uygulamasından kalan kullanım haklarını kontrol etmelidir. Faturalı hatlar bireysel aşım ücretlerini buradan kontrol edebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu