Teknoloji

Turkcell Dijital Servis Ücreti Nedir iptali 2023

Turkcell Dijital Servis ücreti nedir? Turkcell dijital servis ücreti iptali ve Turkcell dijital servis ücreti nasıl iptal edilir? Detayları haberimizde.

Turkcell Dijital servis ücreti nedir, aboneler bazen faturaları yüksel geldiğinde doğal olarak fatura detayını kontrol etmektedir. Fatura detayı kontrol edildiğinde ise zaman zaman Dijital Servis ücreti başlığı altında ekstra ücret alındığı görüntülenmektedir. Doğal olarak aboneler de bunun ne olduğunu bilmediği için Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak bu ücretin neden kesildiğini soruyorlar. Aldıkları cevap ise özel bir servise abonelik sağladıkları yönündedir. Bu servis müzik dinleme, oyun oynama ya da film izleme servisi gibi çeşitli türlerde olabilmektedir. Aynı zamanda Turkcell‘in kendine özel ücretli servislerinden birine de abonelik sağlamış olabilirsiniz. Peki, Dijital servis ücreti nedir, Turkcell dijital servis ücreti iptali nasıl yapılır?

Turkcell Dijital Servis Ücreti Nedir?

Turkcell dijital servis ücreti nedir? Bu soru faturasında dijital servis ücreti kalemi görenlerin araştırdığı konulardan biridir. Turkcell’in sunmuş olduğu ücretli servislere Dijital Servis denir. Aynı zamanda üçüncü parti firmalar da Dijital Servis hizmetleri vermektedir. Bu özel servislere abonelik yapılması durumunda haftalık ya da aylık ücret kesintisi yaparlar. Bu tür Dijital Servislere genelde hat kullanıcısı farkında olmadan kayıt olmaktadır. Servis ücreti özelliğine ya da türüne göre farklıdır. Yani bütün Dijital Servis abonelikleri aynı ücreti kesmez. Turkcell Dijital Servis ücreti ile ilgili sorun yaşamanız halinde müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirip aboneliği sonlandırmanız gerekir.

Turkcell’de Şimdi Ara, Yönlendir, Turkcell Fatura Takip benzeri özel ücretli servisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra film sitelerinde de örneğin filmiz izleyebilmek için kayıt ol uyarısı çıkabiliyor. Buna kayıt olduğunuzda dijital servis aboneliği yapmış olursunuz. Bu nedenle bilmediğiniz servislere kayıt olmayın.

Aynı zamanda bu Dijital Servislere kayıt olunurken kullanıcıya sms ile bilgilendirme gider. Örneğin, A servisine haftalık 12, aylık 48 TL karşılığında aboneliğinizi başlatmak için Başlat yazıp xxxx numarasına gönderin gibi.

Turkcell Dijital Servis Ücreti İptali

Turkcell Dijital Servis ücreti iptali için yapmanız gereken şey Turkcell müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerini arayarak hangi servise abonelik yaptığınızı ve iptal etmelerini talep etmelisiniz. Bu sayede müşteri temsilcisi servis aboneliğini iptal eder.

Eğer o hafta ya da ay için abonelik yenilenmişse bu ücret çıkacak olan dönem faturanıza yansır. Ancak ilerleyen faturalarda tekrar abonelik yapmazsanız abonelik ücreti ödemezsiniz.

Dijital Servis Ücreti Nasıl İptal Edilir

Dijital Servis ücreti nasıl iptal edilir? Bunun için farklı iki yöntem vardır. Genelde dijital servis aboneliği yapıldığında o servis tarafından bilgilendirme mesajı gelir. Bu bilgilendirme mesajında iptal etmeniz için mesaj kısayolu ya da servisin müşteri hizmetleri numarası bulunur. Bu kanalı kullanarak iptal edebilirsiniz.

Aynı zamanda yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi 0532 532 00 00 telefon numarasını arayarak Müşteri Temsilcisine bağlanıp, Dijital Servis aboneliğinizi iptal ettirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Dijital Servis Ücreti Sekreter

Turkcell Dijital Servis ücreti nedir Sekreter aboneliği yapıldığında da araştırılmaktadır. Dijital servis ücreti detayına baktığınızda Sekreter ifadesini görebilirsiniz. Sekreter Dijital servisi telefonda biriyle konuşurken ya da gelen aramaya cevap vermediğinizde, ulaşılamaz olmanız durumunda, sizi arayan kişiler size sesli mesaj bırakabilir.

Sekreter Servisi sayesinde, özel bir sekreteriniz varmış gibi sizi arayan kişilerin mesajını kayıt eder. Gelen sesli mesajları dinlemek oldukça kolaydır; Turkcell abonelerinden gelen sesli mesajları dinleyebilmek için 7532’yi, Diğer operatör kullanan kişilerden gelen sesli mesajları dinleyebilmek için 7530’u arayıp dinleyebilirsiniz.

Haberimizde Turkcell Dijital Servis Ücreti Nedir iptali ile ilgili merak edilen bütün soruları yanıtladık. İnternette gezinirken özel servis aboneliği yapmamaya dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu