Teknoloji

Turkcell Taahhüt Sorgulama 2023 Cayma Bedeli Öğrenme

Turkcell taahhüt sorgulama nasıl yapılır? Turkcell cayma bedeli sorgulama detayları. Turkcell taahhüt bitiş tarihi sorgulama haberimizde.

Turkcell taahhüt sorgulama, Turkcell cayma bedeli sorgulama yapmak isteyenlerin ilk başvurduğu yöntemdir. Operatör değişikliği, cihaz kampanyası bozma ya da faturasız hatta geçiş yapılmak istendiğinde cayma bedeli hesaplaması yapılmalıdır. Örneğin taahhütlü bir tarife kullanıyorsanız ve taahhüt süresi dolmadan çıkış yaparsanız cayma bedeli ödemeniz gerekir. Cayma bedeli de genelde o döneme kadar yapılmış olan indirimlerin toplu şekilde geri alınması olarak karşımıza çıkar. Bu ücretler de oldukça yüksek miktarlardadır.

Turkcell‘de taahhüt sorgulama cihaz kampanyası olan aboneler tarafından da sık yapılmaktadır. Cihaz kampanyasını bozmak isteyenler, faturasıza geçmek isteyenler ya da operatör değişikliği yapacakların cayma bedeli çıkacak olan son dönem faturalarına yansır. Peki, Turkcell Taahhüt sorgulama 2023 Turkcell cayma bedeli öğrenme nasıl yapılır?

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell taahhüt sorgulama işlemi için farklı kanallar kullanılabilir. Bu kanalları aşağıda sırasıyla listeledik. Turkcell taahhüt cayma bedeli öğrenmek için;

 • Size en yakın Turkcell cep merkezine giderek Taahhüt sorgulama işlemi yapabilirsiniz.
 • Zaman kaybetmek istemiyorsanız Turkcell müşteri hizmetlerini yani 0532 532 00 00 numarasını arayıp Müşteri temsilcisine bağlanarak taahhüt sorgulama yapabilirsiniz.
 • Dijital Operatör uygulamasından Turkcell taahhüdünüzün ne zaman biteceğini öğrenebilirsiniz.
 • Turkcell‘in resmi internet sitesine giriş yapıp, telefon numaranız ve şifrenizle hesabınıza girerek taahhüt sorgulaması yapılabilir.

Müşteri hizmetlerini arayarak: taahhüdüm bozulduğunda çıkacak olan faturamda ne kadar ödeme yapmam gerekir şeklinde sorarsanız inceleyerek size detaylı şekilde yanıt verecektir. Yine aynı soruyu Turkcell cep merkezinden yetkililere de danışabilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Sorgulama

Turkcell cayma bedeli sorgulama işlemi de, yine taahhütlü tarife ve cihaz kampanyası olan aboneler tarafından yapılmaktadır. Turkcell cayma bedeli öğrenmek için aşağıdaki kanalları kullanabilirsiniz.

 • Turkcell Dijital Operatör uygulaması,
 • Turkcell müşteri hizmetleri,
 • Turkcell resmî internet sitesi,
 • Turkcell cep merkezleri,

Eğer taahhütlü bir paket kullanıyorsanız ve taahhüt süresi dolmadan farklı bir operatöre geçiş yapmayı düşünüyorsanız Turkcell cayma bedeli öğrenmeyi unutmayın. Çünkü taahhüt bozulduğunda yüksek miktarlarda cayma bedeli ödemeniz gerekebilir.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Turkcell taahhüt cayma bedeli sorgulama yaparken kafanızın karışmaması için müşteri temsilcisi ya da cep merkezlerine giderek bilgi almanızı öneririz. Bu sayede size çıkacak olan son faturanızın ne kadar çıkacağını ve bu ücretlerin neden dolayı yansıdığının en detaylı yanıtını kalem kalem açıklayacaktır. Turkcell taahhüt öğrenme yapıldıktan sonra operatör değişikliği, faturasız hatta geçiş ya da hat iptali gibi işlemler yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Turkcell Taahhüt Nedir?

Turkcell taahhüt nedir? Taahhüt genelde faturalı bir tarifeye indirim uygulanırken ya da cihaz kampanyalarında yapılmaktadır. Örneğin; abone 100 TL‘lik pakette 1 yıl boyunca kalacağını taahhüt ederse 20 TL indirim uygulanır ve o paketi 100 TL yerine aylık 80 TL karşılığında kullanmaya başlar. Ancak 1 yıllık süre dolmadan örneğin; 5. ayda çıkış yapmak isterse aldığı indirimler çıkacak olan faturaya yansır. Örneğin 5 aylık indirim bedeli 100 TL ve tarife ücreti, buna ek olarak varsa diğer ücretler faturaya yansır.

Bu nedenle aboneler hat ile ilgili kapama, iptal, taşıma, hat tipi değişikliği yapmadan önce Turkcell taahhüt sorgulama yapmalıdır. Faturasız hat sahiplerinin bunu yapmaya ihtiyacı yoktur. Çünkü faturasız hatlara taahhüt yapılmaz.

Taahhüt Bozma

Turkcell taahhüt bozma durumunda neler olacağını merak ediyorsanız aşağıdaki aşamaları okuyabilirsiniz. Bu sayede neden cayma bedeli ücreti ödediğinizi de anlamış olursunuz.

 • Örneğin, bir telefon aldınız ve bunu 12 ay taahhütlü hattınızın üzerine aldığınızı varsayalım. Aynı zamanda tarifenize de indirim yapıldığını varsayıyoruz.
 • Hattınızı iptal ettirmek istediğinizde, tarife için aldığınız indirimleri, cihazın kalan taksit sayısını, tarife ücretini ve varsa diğer ücretleri çıkacak olan son faturanızda ödemeniz gerekir.
 • Taahhüt bozma bedeli genelde cezai işlemmiş gibi görünse de genelde size yapılan indirimler ve kullanım ücretleri talep edilmektedir.

Bir üst başlıkta da tarifenize taahhüt yapıldığını varsayarak nasıl bir yol izlendiğini anlattık. Faturalı hattınızı iptal ettiğinizde size son bir fatura çıkar. Eğer taahhüt süreniz dolmadan iptal ettiyseniz cayma bedeli ücreti de bu faturaya yansır.

Haberimizde Turkcell taahhüt sorgulama ve cayma bedeli öğrenme ile ilgili merak edilebilecek bütün soruları yanıtladık. Taahhüt bozma bedeli nedir, cayma bedeli hangi durumda faturaya yansır bı sayede daha rahat anlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu