Haber

Turkcell Yurt Dışı Özel Servis Nedir? İptali

Turkcell yurt dışı özel servis nedir? Dijital servis ücretleriniz içinde Yurt dışı özel servis ücreti ne demek ve iptali detayları.

Turkcell yurt dışı özel servis ücreti faturalarda zaman zaman rastlanan şeylerden biridir. Şikayet var gibi platformlarda bunun ile alakalı çeşitli şikayetler oluşturulmuş durumda. Genelde yurt dışından bir arama geldiği ve daha sonrasında faturalarına bu ücretin yansıdığına dair bilgiler ile şikayetler oluşturulmuş. Bazı kullanıcıların faturalarına 85 TL bazılarının ise daha fazla ya da daha düşük miktarda ücret yansımış durumda.

Öncelikle belirtmek isteriz ki mevcut tarifelerinizin dakika, sms ve internet hakları yurt içinde geçerlidir. Eğer mevcut dakikalarınız ile yurt dışı yönüne arama yaparsanız bu arama sonucunda ücretlendirilirsiniz.

Turkcell Yurt Dışı Özel Servis Nedir?

Yurt dışı özel servis fiyatlandırması, Yurt dışında kullanım ve yurt dışını arama ile ilgili bir ücrettir. Bu ücret genelde yurt dışı yönüne yapılan aramalarda ya da Yurt dışında mevcut paketi kullanmanız halinde faturanıza ek kalem olarak yansımaktadır. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılardan biri İrlanda kayıtlı bir numara beni aradı daha sonrasında faturamın güncel limitinin yükseldiğini gördüm şeklinde.

  • Yurt dışı özel servis nedir?: Yurt dışı araması ya da yurt dışında kullanımı ifade eder.

Normal şartlarda yurt dışından gelen aramaları açmadığınızda ya da Yurt dışı yönüne arama yapmadığınız halde böyle bir fiyatlandırma olmaz. Tanımadığınız bir numara sizi yurt dışından arıyorsa ya da aramanız gerekiyorsa bunu yapmayın. Bunun yerine Whatsapp üzerinden iletişim kurun. Hali hazırda sizi arayan kişi de bunun farkında. Eğer tanıdığınız biri olsa zaten Whatsapp kullanarak sizinle iletişim kurar.

Turkcell Yurt Dışı Özel Servis Ücreti

Faturanızda böyle bir ücret ile karşılaşmamak için yurt dışı araması yapmamanız gerekir. Yurt dışı yönünden bir arama gelmesi halinde geri dönüş yapmak yerine Whatsapp ile iletişim kurmayı deneyebilirsiniz. Çünkü operatörlerin tarife ve paketleri yurt içi yönüne geçerlidir. Yurt dışı yönüne yapacağınız aramalar ya da kullanım sonucunda faturanıza ek ücret olarak yansıyacaktır.

Haberimizde Turkcell yurt dışı özel servis nedir? ile ilgili merak edilenleri yanıtladık. Yapılması gereken tek şey yurt dışı yönüne aramalar yapmamak. Turkcell yurt dışı özel servis nedir? sorusunun yanıtı ise yurt dışı yönüne yapılmış kullanımlar olarak ifade edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu