Teknoloji

Twitter hassas içerik açma 2024 iPhone Android

Twitter uygulamasında video ve fotoğraflar için özel ayar. Android ve iPhone Twitter hassas içerik açma nasıl yapılır rehberi. Twitter uygulamasında “hassas içerik” açma işlemi için buradaki adımları sırasıyla uygulayın.

Twitter hassas içerik açma, nasıl yapılır bilmeyenler için burada detaylı anlattık. Twitter’da bazı içerikler hassas içeriğe sahip olabiliyor. Bu içerikleri görebilmek için Twitter hesabınızın olması ve hassas içeriklere de açık olması gerekmektedir. Twitter diğer platformlarda göre hassas içeriklere izin veriyor. Ancak bunları görebilmeniz için Twitter’dan ayar yapmanız gerekiyor. Eğer ayar yapmazsanız Bu “Tweet hassas içeriğe sahip olabilir” uyarısı ile karşılaşırsınız.

Twitter, yazı, resim, video ve canlı konuşmalar yapabileceğiniz bir platformdur. Bu platformda çeşitli hesapları takip ederek haber, gündem, kripto, mizah gibi bir çok içeriği görüntüleyebilirsiniz. Fakat bazı hesaplarda yetişkinlere yönelik ve şiddet içeren gönderiler paylaşılabilmektedir. Twitter da hassas içerik nasıl açılır sorusu da tam olarak bu tür içeriklerde aranıyor.

Android ve Apple telefonlarda hassas içeriği açmak bir kaç adımda yapılabilmektedir. Peki Twitter hassas içerik açma 2024 nasıl yapılır?

Twitter Hassas İçerik Açma iPhone 2024

Twitter hassas içerik açma iphone, İphone akıllı telefonlarda da telefonunuzda yüklü Twitter uygulamasında hassas içeriğe sahip tweetleri görüntüleyebilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

 • Twitter uygulamasına giriş yapın.
 • Ardından profil fotoğrafınıza dokunun. Ekrana gelen menüden ayarlar ve güvenlik menüsüne giriş yapın.
 • Açılan sayfadan gizlilik ve güvenlik bölümüne girin. Burada Twitter etkinliğin kısmına girdikten sonra “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” bölümüne girin.
 • Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster seçeneğini aktif ettikten sonra, Twitter’da hassas içerikleri görüntüleyebilirsiniz.

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Android twitter hassas içerik açma yöntemi de çok basittir. Android telefon ya da tablet kullananlaraşağıda anlattığımız yöntem sayesinde twitter hassas içerik görme adımlarını uygulayabilirler.

 • Twitter uygulamasına giriş yapın.
 • Ardından ana sayfanın sol üst kısmındaki profil fotoğrafınıza dokunun.
 • Aşağıdaki ayarlar ve gizlilik seçeneğine girin.
 • Buradan gizlilik ve güvenlik bölümüne gelin.
 • Aşağıdaki “Twitter etkinliğin” menüsünde yer alan “Gördüğün içerik” ayarına menüsüne girin.
 • Son etapta ise “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” seçeneğini aktif edin.

Twitter Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Açma

Twitter gizlilik ve güvenlik ayarları açma olarak da bilinen hassas içerik açma işlemini bilgisayardan yapacak olanlar aşağıdaki adımları takip edebilirler.

 • Herhangi bir tarayıcıyı kullanarak Twitter adresine giriş yapın ve hesabınızla oturum açın.
 • Sol taraftaki seçeneklerin en altında “Daha fazla” seçeneğine tıklayın.
 • Açılan menüden ayarlar ve gizlilik bölümüne girin.
 • Buradan Gizlilik ve güvenlik menüsüne giriş yapın “Gördüğün içerik”i seçin.
 • Yukarıda da anlattığımız gibi buradan da hassas içerikleri açın bu adımları yaparak hassas içerikleri görüntüleyebilirsiniz.

iPhone Hassas İçerik Açma

Twitter’da hassas içerik, bazı kullanıcıların profili için uyarı veren ya da içeriği önceden filtreleyen özelliktir. Twitter, içeriği otomatik olarak filtrelemez, ancak bazı kullanıcılar kendileri için hassas içeriği isteyenler açabilir.

Twitter Hassas içeriği açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Twitter hesabına giriş yapın ve sağ üst köşedeki profiline tıklayın.
 2. Açılır ekrandan “Ayarlar ve Gizlilik” seçeneğini seçin.
 3. “Veriler ve İçerik” bölümüne gidin.
 4. “Hassas İçerik” seçeneğini bulun ve yanındaki kutucuğu işaretleyin.
 5. Açılan sayfada “Hassas İçerik Filtresi” seçeneğini seçin.
 6. “Hassas İçerik Filtresi” seçeneğinin altındaki açılır menüden “Hassas İçerik göster” seçeneğini seçin.

Bu ayarları yaptığınızda Twitter hassas içerikleri filtrelemez ve direkt olarak gösterir.

Twitter Hassas içerik Nedir?

Twitter Hassas içerik Nedir

Twitter hassas içerik nedir sorusu da bu tür içeriklerle karşılaşanlar tarafından aranan konulardan biridir. Twitter diğer platformların aksine hassas içeriğe sahip video, fotoğraf paylaşmanıza izin veriyor. Ancak bu içerikleri sadece hassas içerik özelliği açık olan kişiler görebilmektedir. Twitter’da “çıplaklık”, “şiddet” veya “kan” gibi içerikler hassas içerik olarak tanımlanmaktadır.

Bu nedenle eğer bir video, fotoğraf ya da içerik hassas içeriğe sahipse yukarıdaki nedenlerden birinden dolayıdır. Açmadan önce bunları göze alarak o içeriği görüntülemeniz gerekmektedir.

Twitter Video İzleme

Twitter Video İzleme

Twitter video izlemek isteyenler hassas içerik uyarısı ile karşılaşabilirler. Bu uyarı ile karşılaşmalarının nedeni ise o videoda çıplaklık, kan ya da şiddet unsurlarının bulunmasıdır. Diğer platformlarda bu tür paylaşımlar silinip paylaşılan hesap kapatılsa da Twitter buna izin vermektedir. Fakat bu tür içerikleri de sadece hassas içerik görme özelliği açık olan kişiler görüntüleyebilirler.

Yaş sınırı olan yetişkinlere yönelik içerik. bu içerik 18 yaşın altındaki kullanıcılar için uygun olmayabilir. Bu medyayı görüntülemek için Twitter’a giriş yapmalısın. Uyarısı ile karşılaşıyorsanız bu içerik hassas içeriğe sahip olduğundan dolayı Twitter sadece hassas içeriği sahip olan hesaplara göstermektedir.

Eğer bir hesabın paylaştığı videoları izlemek istiyorsanız öncelikle Twitter hesabı açmalı sonrasında ise burada bahsettiğimiz gibi Twitter hassas içerik açma işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir.

Bu Tweet hassas içeriğe sahip olabilir kaldırma İngilizce

Bu Tweet hassas içeriğe sahip olabilir Kaldırma İngilizce adımlar için: Twitter web sitesine ya da uygulamasına giriş yapın, sonra menü> Ayarlar ve Gizlilik> Gizlilik ve Güvenlik’i girmelisiniz. Güvenlik kısmının altında, tweet’lerin uyarısını devre dışı bırakmak için “Hassas İçerik İçeren Medyayı Göster” seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekir. İngilizce ayar yapmak için Privacy and Safety > Contant You See > Display media that may contain sensitive content > Kutuyu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Haberimizde Twitter hassas içerik açma iPhone, Android telefon ve tabletler için nasıl yapılır anlattık. Aynı zamanda hemen üst başlıktan İngilizce olan Twitter hesabınız için de yine aynı ayarların nasıl yapılacağını anlattık.

Bir Yorum

 1. X hassas içerik görme yöntemleri;

  Twitter’da +18 videoları görmek için hassas içerikleri açmak gerekir. Yeni adıyla, X uygulamasında gizli hesapları görmek için; yaşınızı onaylamanız gerekir.

  Twitter hesabına giriş yapın ve sağ üst köşedeki profiline tıklayın.

  X uygulamasından “Ayarlar ve Gizlilik” ayarını seçin.

  “Veriler ve İçerik” bölümüne giriş yapın.

  “Hassas İçerik” seçeneğini bulduktan sonra ilgili kutucuğu işaretleyin.

  Açılan ekrandan “Hassas İçerik Filtresi” seçeneğini seçmelisiniz.

  “Hassas İçerik Filtresi” seçeneğinin al tarafındaki seçeneklerden “Hassas İçerik göster” seçeneğini seçerseniz hassas içerikleri görüntüleyebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu