Haber

UDF Uzantılı Dosyayı PDF Çevirme UDF To PDF 2023

UDF uzantılı dosyayı PDF çevirme UDF to PDF, Online UDF PDF çevirme, UDF PDF dönüştürme, UDF nedir işte detaylar. UDF Uzantılı Dosyayı PDF Çevirme UDF To PDF 2023 haberimizde.

UDF uzantısı Adalet Bakanlığının Kullanmış olduğu bir dosya uzantısıdır. Mahkeme dosyalarının internet ortamında sorunsuz olarak taşınması için işletim sistemleri için özle olarak üretilmiş olan UDF uzantısı birçok ülkede Adalet Bakanlığı Bilgi Sistemi üzerinde kullanılmaktadır. Türkiye de ise UYAP yani  Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi üzerinde dosya transferleri için bu uzantı kullanılmaktadır.

UYAP üzerinde mahkeme dosyası sorgularken çıkan bu uzantılı dosyayı normal bilgisayar üzerinden açmak istenince hata alınmaktadır. Dosyayı kullana bilmek için ya ekstra program yüklenmelidir yada UDF dosyasını PDF ye çevirme işlemi yapılmalıdır. Tabi online UDF PDF çevirme işlemleri yapan siteler de bulunmaktadır. Ama bu sitelerin güvenilirliği şüphelidir. Bu siteleri kullanıp kullanmamak sizin kararınızdır.

Bilgisayardan UDF PDF Çevirme

Bilgisayardan UDF PDF çevirme işlemi yapılmadan bilgisayardan UDF uzantılı dosyayı açmanız mümkün değildir. Bilgisayar üzerinden UDF yi PDF ye çevirme işlemi için izlenecek bazı yollar vardır.

  • Öncelikle UYAP siteminin web sitesine giriş yapılması gerekir
  • UYAP editör programını indirelim.
  • Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum işlemini tamamlayalım
  • Kurulum sonrası UDF uzantılı dosyanızı UYAP editör programını içerisinde açalım
  • Dosya sekmesi içerisinde PDF Olarak Kaydet seçeneğini seçip konumu belirleyip dosyanızı kaydedelim
  • İşlem bu kadar UDF uzantılı dosyayı PDF çevirme işleminiz sağlanmıştır.

Telefon Üzerinden UDF To PDF

udf to pdf
Telefon Üzerinden UDF To PDF

Telefon üzerinden UDF to PDF veya PDF to UDF işlemini yapmakta bilgisayardaki kadar basit. UDF PDF dönüştürme işlemi için Akıllı telefonumuza Adalet Bakanlığının uygulaması olan “Uyap Doküman Editör” indirmemiz gerekiyor. Hem Android hemde iOS için buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra online UDF PDF çevirme işlemi gibi UDF uzantılı dosyayı PDF ye çevireme işlemini gerçekleştirmiş olacağız. İzlememiz gerek yollar şu şekilde.

  • Telefonumuza Uyap Doküman Editör uygulamasını indirelim.
  • Uygulama içerisinde UDF dosyasını bulmak için Gözat seçelim
  • Açılan ekranda sağ üstte üç çizgi olan yere basalım ve PDF Olarak Çıkar seçeneğini seçelim.
  • Dosyayı kaydedilecek alanı seçip kayıt işlemini tamamlayalım.

Bu işlemleri sağladıktan sonra artık UDF uzantılı olan dosyalarınızı PDF olarak açabilirsiniz. Udf dosyaları Pdf’e çevirmek için yukarıdaki android ve iOs uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar ücretsiz uygulamalardır ve kullanım bakımından da oldukça basittir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu