Teknoloji

Valorant Karakterleri Özellikleri – Yetenekleri 2023

Valorant Karakterleri tanıtımı. Valorant Karakterleri ve özellikleri. Valorant bütün karakterler ve yetenekleri rehberi.

Oyun severlerin günümüzde en çok tercih ettiği oyunlardan birisi de Valorant oyunudur. Riot Games oyun stüdyosu tarafından geliştirilerek 2020 yılında piyasaya sürülen Valorant oyununu milyonlarca kullanıcısı bulunur. Valorant çok oyunculu bir oyun olarak karşımıza çıkar. Valorant karakterleri ve yetenekleri oyuna yeni başlayacak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Valorant oyununda birçok farklı yetenekte karakter bulunur. Bu karakterler;

Valorant Karakterleri Özellikleri

 • Sage
 • Omen
 • Sova
 • Breach
 • Raze
 • Reyna
 • Cypher
 • Killjoy
 • Brimstone
 • Skye
 • Kayo
 • Yoru
 • Astra
 • Viper
 • Jett
 • Phoenix

Şeklinde olmak üzere oyunda 16 tane farklı yeteneklerde karakterler bulunur.

1. Valorant Sage Karakteri ve Özellikleri

Sage genellikle savunma oyununu seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir karakterdir. Sage karakteriyle takım arkadaşlarınıza ve kendinize can verebilirsiniz. Aynı zamanda karakterin ölen takım arkadaşını kaldırma özelliği de bulunur. Sage karakteri küre fırlatma özelliği ile tanına bir karakterdir. Fırlattığı küreler düşman takımın oyuncularına yavaşlama yapar. Ayrıca karakterin savunma amaçlı buz duvarı kurma özelliği de bulunur.

2. Valorant Yoru Özellikleri

Yoru düşmanlarını kandırabilme özelliği bulunan bir karakterdir. Düşmanlarının görüş açısını kapatan ve kısıtlayan özellikleri bulunur. Boyutlar arası geçiş özel gücüyle hızlıca ışınlama özelliği bulunur. Hücum oyununa yönelik bir karakterdir. Işınlanma sırasında hiçbir şekilde hasar almaz, hasarlardan da etkilenmez.

3. Omen Özellikleri

Omen karakteri oyunda en çok kullanımında uzmanlık isteyen stratejik bir karakter olma özelliğini taşır. Omen karakteri hücum karakteri olarak karşımıza çıkar. Omen karakteriyle belirlediğiniz yakın mesafe bir bölgeye kolayca ışınlanabilirsiniz. Işınlanma yaptığınız yerde karakteriniz gölge olarak gözükür. Karanlık cover özelliği sayesinde büyük bir küre fırlatır. Omen karakteri ışınlama süresi boyunca hiçbir şekilde hedef alınıp, vurulamaz.

4. Jett Karakteri ve Yetenekleri

Valarant karakterleri içerisinde hızlı özellikleriyle ön plana çıkan Jett karakteri en çok oynanan karakterdir. Jett karakterinin yetenekleri tamamen hız özelliğini göre kurguludur. Karakterin hızlı bir şekilde sağa sola dönme özelliği bulunur. Ayrıca havada uçma özelliği de bulunan bir karakter olma özelliğini taşır. Bulut fırlatıcı özelliği ile sis bulutu fırlatarak düşman oyuncuların görüş açısını kapar. Ultra özel gücü ile kafaya tek atıcı bıçak fırlatma özel gücü bulunur.

5. Phoenix Karakteri ve Yetenekleri

Hücum karakterleri içerisinde en çok tercih edilen karakterlerden birisi de Phoenix karakteridir. Karakter tamamen ateş özelliklerinde donatılmıştır. Ateş fırlatma özellikleriyle düşmanlarının canlarına çok etkili hasar verir. Kişilerin görüş açısını tamamen bozucu ateş fırlatma özelliği bulunur. Belirlediği bölgeye ayrıca uzun bir ateş duvarı kurma özelliği bulunur. Phoenix karakteri ateş topları fırlatma özelliği bulunan bir karakterdir.

6. Brimstone Karakteri ve Yetenekleri

Brimstone karakterinin en önemli özelliği hiç şüphesiz duman atma özelliğidir. Haritada belirlenen birçok bölgeye duman atabilir. Kuvvet işareti özelliği ile nişan ve atış hızını ciddi derece artırılır. Brimstone zeminden yangın çıkarma özelliği bulunan bir ateş bombası atar. Brimstone karakterinin en özel gücü uzun zamanlı bulut atar.

7. Cypher Karakteri ve Yetenekleri

Strateji seven kişilerin en çok kullanmayı tercih ettiği karakterlerden birisi de Cypher karakteridir. Gelişmiş tuzaklarıyla, görülmesi ve tespit edilmesi oldukça zor aletleriyle düşman oyuncalarına ciddi derecede zarar verir. Kafes özelliği ile düşman oyuncularının görüş mesafesini kısıtlar.

8. Breach Karakteri ve Yetenekleri

Breach karakteri uzman ve gelişmiş yetenekleriyle düşman oyuncularını ciddi şekilde geri püskürtür. Breach özellikleriyle düşmanlarının görüş açısını ciddi derecede kısıtlar. Barındırdığı özelliklerle duvar arkasındaki düşmanlarının görüş açısını da tamamen kapatır. Breach karakterinin özel gücü ise deprem saldırısıdır.

9. Raze Karakteri ve Yetenekleri

Valorant karakterleri içerisinde en sıra dışı özellikleriyle dikkat çeken karakterlerden birisi de Raze karakteridir. Karakterinin özellikler patlayıcılar üzerine kurgulanmıştır. Patlama çantasıyla düşmanlarına ciddi zarar verir. Süper gücü ise büyük tek vuruşta düşman askerini öldürücü roket atma özelliğidir.

10. Reyna Karakteri ve Yetenekleri

Reyna valorant karakterleri içerisin düşmanlarını öldürdükten sonra can toplama özelliği bulunan bir karakterdir. Topladığı kürelerle kendisini iyileştirir. Reyna karakterinin aynı zamanda ışınlanma özelliği de bulunur. Göz fırlatma özelliği ile düşmanlarının görüş açısını tamamen kısıtlar. İmparator özel yeteneği ve azletme özel yetenekleriyle düşmanlarına oyunda zor anlar yaşatır.

11. Sova Karakteri ve Yetenekleri

Gözcülük özellikleriyle donatılmış, yayıyla ve güçlü oklarıyla dikkat çeken karakterlerden birisi de Sovadır. Drone gönderme özelliği bulunur. Gönderdiği dronelarla düşmanları tespit eder. Düşmana zarar veren şok etkisi yaratan oklar gönderir. Duvarları ok atışıyla delen süper güç yeteneği bulunur.

12. Viper Karakteri ve Yetenekleri

Viper karakteri zehir özellikleriyle ön plana çıkar. Düşmanlarına zehir bulutları atar. Zehir duvarı oluşturarak içerisine giren düşmanlarının canını emer. Kimyasal kapsül fırlatma özellikleri bulunur. Zehirli perde özelliği ile duvar oluşturur. Zehir fırlatma özelliği ile düşmanlarını yavaşlatır.

13. Killjoy Karakteri ve Yetenekleri

Killjoy karakteri diğer bir adıyla ölüm oyuncağı demektedir. Alarm botlarıyla kişilere birçok sorun yaratabilir. Talet özelliği ile kişilerin canlarını alır. Killjoy özel yeteneği ile düşman oyuncularının hareketlerini tamamen kısıtlar. Zehirli oyuncaklarıyla kişilere zor anlar yaşatan bir karakterdir.

14. Skye Karakteri ve Yetenekleri

Skye karakteri kurt beceriyle ön plana çıkar. Avustralyalı bir karakterdir. Kurt becerisiyle kendisine yaklaşan düşmanları görür. Aynı zamanda düşmanlarının görüş açısını kuş atma özelliği ile kapatır. Rakiplerinin yerini tespit etme özelliği de bulunan bir karakterdir.

15. Astra Karakteri ve Yetenekleri

Valorant oyununun en yeni karakterlerinden birisidir. Nova güçlü darbeleriyle düşmanlarına sersemlik etkisi yaratır. Yıldız güçlü bulutları ile düşmanlarına korku salar. Astra karakterinin özel gücü ise düşmanların mermilerini engelleyici duvar oluşturur. Duvar her iki bölge dede mermileri engelleyici özelliği bulunur.

16. Kayo Karakteri ve Yetenekleri

Düşmanlarına son derece güçlü küreler fırlatarak canlarını alır. Gelişmiş özel güçleriyle düşmanlarına sersemletir. Düşmanlarının görüş açılarını kısıtlayıcı güçleri bulunur. Kayo karakteri hücuma yönelik bir karakter olma özelliğini taşır. Aynı zamanda oyunun en yeni karakteri olma özelliğini de sahip bir karakterdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu