Haber

Vesikalık Ne Demek?

Vesikalık, insanların kimliklerini veya yetkilerini gösteren küçük bir fotoğrafı ifade eder. Genellikle vesikalık, resmin üzerine insanın adı, soyadı, doğum tarihi, yaşadığı yer ve benzer bilgilerin yazılı olduğu küçük bir kartı ifade eder. Vesikalıklar, insanların kimliklerini doğrulamak veya bir kişinin bir kurum ya da kuruluşa ait olduğunu göstermek için kullanılır. Örneğin, vesikalıklar genellikle pasaportlarda, kimlik kartlarında ve çalışanların çalıştıkları kurum ya da kuruluşların kimlik kartlarında bulunur. Vesikalıklar, insanların kimliklerini doğrulamak veya bir kişinin bir kurum ya da kuruluşa ait olduğunu göstermek için kullanılır.

Vesikalık Ne Demek?

Vesikalık fotoğraf, insanların kimliklerini veya yetkilerini gösteren bir fotoğrafı ifade etmektedir. Vesikalık fotoğrafları, resmin üzerine insanın adı, soyadı, doğum tarihi, yaşadığı yer ve benzer bilgilerin yazılı olduğu küçük bir kartı ifade eder. Vesikalık fotoğrafları, insanların kimliklerini doğrulamak veya bir kişinin bir kurum ya da kuruluşa ait olduğunu göstermek için kullanılır.

Örneğin, vesikalık fotoğrafları genellikle pasaportlarda, kimlik kartlarında ve çalışanların çalıştıkları kurum ya da kuruluşların kimlik kartlarında bulunur. Vesikalık fotoğrafları, insanların kimliklerini doğrulamak veya bir kişinin bir kurum ya da kuruluşa ait olduğunu göstermek için kullanılır.

Vesikalık Fotoğraf Nerede Kullanılır?

Eski Kimlik Vesikalık Boyutları : 4.5×3.3cm
Standart Vesikalık Boyutları : 4.5x6cm
Biyometrik Fotoğraf Boyutları :
T.C kimlik, ehliyet, pasaport 5x6cm.
Avrupa Vizesi(Schengen) ölçüleri:3.5×4.5cm.
Amerikan Vizesi(Green Card): 5x5cm.

Vesikalık fotoğraflar kimlik kartlarında, pasaportlarda ve özel farklı alanlarda kullanılabilmektedir.

Vesikalık Fotoğraf Nerede Çekilir?

Vesikalık fotoğrafları, genellikle pasaport işlemleri sırasında ya da kimlik kartı ya da çalışan kimlik kartı gibi belgelerin düzenlenmesi sırasında çekilir. Bu tür fotoğrafların çekileceği yerler, genelde her ilde bulunan fotoğrafçılardır. Ülkemizde, fotoğrafçılar da vesikalık fotoğrafı hizmeti vermektedir ve bu tür fotoğrafların çekilebileceği yerler arasında fotoğrafçılar da yer alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu