Haber

Vodafone Dijital Koruma Nedir?

Vodafone Dijital Koruma paketi nedir? Vodafone Dijital Koruma paketi ne işe yarar ve nasıl iptal edilir bilgileri.

Vodafone Dijital Koruma nedir? Vodafone’un ek paketlerinden biri olan Dijital Koruma paketi zaman zaman reklamlarda zaman zamanda sms olarak karşımıza çıkabiliyor. Peki Dijital Koruma paketi ne işe yarıyor?

Özetleyecek olursak Dijital Koruma sizi ve iş yerinizi internetteki zararlı olabilecek yazılım ve içeriklere karşı koruma sağlar.

Vodafone Dijital Koruma Paketi Nedir?

Vodafone Dijital Koruma, mobil internete bağlandığınızda sizin ve ailenizin mobil telefon ve tabletlerini korumaya yardımcı olur. Sizlerin sadece güvenli sitelere giriş yapmanızı zararlı olabilecek sitelere ise giriş yapmamanıza olanak sağlar. Aynı zamanda, çocukların kullandığı telefon ve tabletler için içerik filtreleme ve web sitesi kategorilerine erişimi kontrol etme özelliği ve belirli sitelerin kara liste ve beyaz listeye alınmasına olanak sağlayan hizmettir.

Vodafone Dijital Koruma Nasıl Çalışır – Ne işe Yarar?

Vodafone Dijital Koruma akıllı telefon ve tabletlerinizin Vodafone şebekesi ile internete girdiğinde virüslerden, zararlı dosya ve içeriklerden aynı zamanda zararlı olan internet sitelerinden korur. Vodafone Dijital Koruma, zararlı bir dosya indirmeyi denemeniz halinde Vodafone Dijital Koruma dosyayı bloke edecektir. Zararlı bir internet sitesine giriş yapmaya çalışmanız halinde, Vodafone Dijital Koruma aktif hale gelir ve sizi bir uyarı sayfasına yönlendirip ziyaret etmek istediğiniz internet sayfasının zararlı olduğu hakkında bilgiler verir. Yine de bu siteye giriş yapmak isterseniz erişebilir ya da başka bir siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Dijital Koruma Paketi İptal

Vodafone dijital koruma paketi nasıl iptal edilir? En kolay yolu Vodafone yanımda uygulamasına giriş yapmanızdır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra Tarifem ve Paketlerim menüsüne giriş yapıp, buradan dijital koruma paketini seçerek iptal edebilirsiniz.

İsterseniz Vodafone müşteri hizmetlerini yani 542’yi arayarak müşteri temsilcisine bağlanıp Dijital Koruma paketini iptal etmek istediğinizi söylemeniz de yeterli olacaktır.

Dijital Koruma hizmetini kimler kullanabilir?

Vodafone Dijital Koruma paketini mobil hatta sahip olan bütün bireysel ve kurumsal Vodafone aboneleri kullanabilir.

Dijital Koruma paketleri ve ücretleri nedir?

Güncel Bireysel Dijital Koruma paketleri ve ücretleri hakkında bilgi almak için www.vodafone.com.tr ‘i, Kurumsal Dijital Koruma paketleri ve ücretleri için buradan www.vodafone.com.tr/VodafoneBusiness/ ‘i, ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone Dijital Koruma Paketi WIFI bağlantısında çalışır mı?

Hayır, Vodafone Dijital Koruma yalnızca Vodafone şebekesine bağlı durumdayken çalışır. Eğer Vodafone şebekesinin dışında WIFI vb. internet bağlantısı yapıyorsanız Vodafone Dijital Koruma hizmetiniz aktif olsa bile koruma çalışmamaktadır. Özetle sadece Vodafone mobil veri kullanımı yapılırken sizi korur.

Dijital Koruma Paketinin Özellikleri

• Dijital Koruma paketini almak isterseniz tarifenize ek aylık 5,9 ₺’ye alabilirsiniz. 3 Haziran 2021 tarihinden itibaren geçerli fiyattır. (Fiyat Vodafone tarafından değiştirilebileceğinden satın almadan önce fiyat bilgisini kontrol edin.)

• Dijital Koruma telefon ve tabletlere zarar verebilecek ve cihazlardaki bilgileri çalmaya yönelik olan web siteleri ve yazılımlara karşı koruma sağlamaktadır.

• Dijital Koruma farkında olunmadan SMS atan zararlı uygulamalara karşı koruma sağlamakla beraber bu uygulamalar indirilmeye çalışıldığında kullanıcıları uyarmaktadır.

• Sosyal medya görünümü olan ve bilgi güvenliğini riske atan türdeki internet sitelerine girişinizi engeller.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu