Güncel Bilgiler

Vodafone İnteraktif Kampanya Kapatma 2023

Vodafone interaktif kampanya kapatma nasıl yapılır, Vodafone Pop-Up reklam nedir, 7232 Kapat nedir, işte detaylar.

Vodafone en çok abonesi olan operatörlerin başında gelmekte. Yeni Vodafone geçtiyseniz ve akıllı bir cihaz kullanıyorsanız bazen aniden ekranda bir yazı belire bilir. Bu yazı içeriğinden çok Onay veya ret butonları vardır. Bu uyarılar bazen video izlerken bazen telefon ile konuşurken bazen de oyun oynarken karşınıza çıkabilir. Kapatmak için onay tuşuna basarsanız onayınız dahilinde size sunulan kampanyayı kabul etmiş olursunuz. Birçok yeni müşteri ve akıllı telefona yeni geçmiş olan abonelerde bu interaktif kampanya mesajları yüzünden isteği dışında kampanya değişikliğine maruz kalma durumu söz konusu oluyor. Çoğu abone bu durumu fatura geldikten sonra fark ediyor.

Bu şikayet ile müşteri hizmetlerini arasanız dahi müşteri hizmetleri bu konu ile ilgili size yardımcı olmayacaktır. Size söylenen kelime kampanya sizin onayınız ile gerçekleştiğine dair ve bundan kaynaklı yansıyan ücretlendirmeye müdahalede bulunamayacaklarını söyleyeceklerdir. Bazen ek paketleri böyle hattınıza yansıtma durumu söz konusu oluyor bazen de faturasızdan faturalı hatta geçiş işlemleri bu onay yüzünden oluyor. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için interaktif kampanya mesajlarını kapatmanız gerekecektir.

Vodafone Pop-Up Reklam Nedir?

Vodafone yeni çıkan kampanyaları ve tarifeleri müşterilerine hızlı bir şekilde sunmak için telefonlara bir bildirim gönderir. Bu bildirimde tarife içerikleri yazmaktadır. Tarife içeriklerinin altında Onayla ve Reddet seçenekleri size bunulur. Bilerek veya bilmeden bu mesajlara onay verirseniz sunulan tarifeye geçiş talebiniz alınır. Size gelen SMS de talebiniz alında tarife değişikliğinde size bilgilendirme SMS i gönderilecektir şeklinde bir mesaj gelir. Müşteri hizmetlerini aradığınızda onay sizin tarafınızdan verildiği için işlemin iptalini sağlayamayacaklarını söylerler. Genelde müşterinin faturasına istemediği ücretlerin yansıdığı pek aboneler tarafından sevilmeyen bir pazarlama tarzıdır.

Birçok abonenin mağdur olduğu bu kampanya tarzı Vodafone yanımda uygulaması yüklü olan telefonlarda çıkmakta. Eğer Vodafone yanımda uygulaması kullanmıyorsanız bu sıkıntılar ile karşılaşmazsınız. Ama Vodafone yanımda uygulaması telefonunuza yüklü ise kaldırmak için kısa mesaj göndermeniz gerekecektir.

Vodafone İnteraktif Kampanya Nasıl Kapatılır

Bu kadar çok abonesi olan bir operatörün tüm aboneleri arayarak yeni kampanyalar sunamadığında interaktif kampanya mesajları ile müşterilerine yeni tarife, kampanya ve paket sunmakta. Siz gelen mesajı ne kadar ret ederseniz edin, yeni kampanya veya paket teklifleri hiç ummadığınız bir anda karşınıza çıkabilir ve yanlışlıkla onaylayabilirsiniz. Hele ki küçük çocuklarınız varsa ve telefonunuz ile oynuyorlarsa gelen uyarıyı direk onaylayıp faturanıza ek ücret yansımasına neden olabilir. Vodafone interaktif kampanya mesajlarını kapatmak için telefonunuzun kısa mesaj kısmından 7232’e “KAPAT” yazıp göndermek yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu