Güncel Bilgiler

Vodafone Kalan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone kalan sorgulama, işlemi düşünülenin aksine oldukça basittir. Hem mesaj atarak hem de mobil uygulama üzerinden kalan dakika, sms ve internet haklarınızı sorgulayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız alt başlıktaki anlatımı detaylı şekilde inceleyin.

Vodafone Red, Faturalı tarifeler ve faturasız hatlar aynı yöntemleri kullanarak kalan haklarını sorgulayabiliyorlar.

Vodafone Kalan Dakika, Sms ve İnternet Neden Sorgulanmalı?

Vodafone aboneleri, kalan dakika, sms ve internet haklarını sürekli sorgulamalıdır. Bu sayede paket aşımı gibi problemlerle karşılaşmazlar. Eğer faturalı bir hat kullanıyorsanız ve mevcut paketinizin içeriğinden daha fazla kullanım yaparsanız; bu faturanıza paket aşım ücreti olarak yansıyacaktır.

Faturasız hatlarda ise paket aşımı yapılması halinde hattında yüklü olan TL miktarından kesinti yapılır. TL bittiğinde ise kullanım yapılamaz. Lakin, Vodafone abonelerine mevcut paketlerinin kullanımı ile alakalı olarak %80 ve %100 kullanım bildirimleri göndermektedir.

Vodafone Kalan Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • SMS ile sorgulama.
  • Yanımda uygulamasından sorgulama.

Vodafone aboneleri yukarıdaki seçeneklerden birini kullanarak kalan haklarını sorgulayabilirler. Bu yöntemler sayesinde, dakika, sms ve internetini ne kadar kullandığını anlık olarak inceleyebilirsin. Eğer nasıl yapacağını bilmiyorsan aşağıdaki başlıklarda detaylı şekilde anlattık.

Sms ile Sorgulama

Vodafone SMS ile kalan kullanım haklarını sorgulama:SMS bölümüne giriş yapın alıcı kısmına 7000 yazın, mesaj bölümüne ise OZET yazıp gönderin. Vodafone kullanım haklarınız ile ilgili bilgilendirmeyi mesaj yoluyla bildirecektir.

Yanımda Uygulamasından Sorgulama

Yanımda uygulamasına giriş yapabilmek için öncelikle Vodafone şifrenizi almanız gerekir. Vodafone şifrenizi almak için;

1- Sms bölümüne girin ve S yazıp 7000’e gönderin.

2 – Gelen mesajda Yanımda şifresi bulunmaktadır.

3 – Yanımda uygulamasına girin üst kısma telefon numaranızı başında sıfır olmadan yazın. (Örn: 542xxx)

4 – Şifre alanına ise S yazıp 7000’e gönderdiğinizde gelen şifreyi yazın.

5 – Giriş yaptıktan sonra uygulamadan kalan kullanımlarım menüsüne giderek kalan haklarınızı anlık olarak inceleyebilirsiniz.

Yanımda uygulamasından kalan sorgulama, TL yükleme, fatura ödeme, ek paket alma, paket değişikliği veya servis ayarları gibi birçok ayarı yapabilirsiniz.

Hatırlatma: Paket kullanım haklarınızı bitirip kullanmaya devam ederseniz paket aşım ücretleri geçerli olacaktır. Bu ücretler de faturanıza yansır. Aşım yapmamaya dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu