Teknoloji

Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım? 2023

Whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım? Whatsapp engellendiğim nasıl anlaşılır? Whatsapp engel nereden anlaşılır.

Whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım 2023 yılında Whatsapp’ta engellendiğini nasıl anlarsın? Whatsapp uygulamasında kişileri engelleme özelliği de bulunuyor. Genelde insanlar tanımadıkları kişileri ve konuşmak istemediği kişileri Whatsapp uygulamasından engelleyebiliyorlar. Peki Whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım detaylar haberin devamında.

Whatsapptan engellendiğini nasıl anlarsın, sorusunun yanıtı oldukça basittir. Fakat insanlar bazen arkadaşları profil fotoğrafını kaldırdığı zamanlarda da engellendiğini düşünüyorlar. Lakin Whatsappta engellendiğini anlamak oldukça kolaydır.

Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım (Engel Anlama)

Whatsappta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp engellendiğimi nasıl anlarım sorusu uygulamayı kullanan hemen hemen herkesin aklına gelmiştir. Zira bazen engellenebiliyor yada listemizdeki kişi profil fotoğrafını kaldırdığında engellendiğimizi düşünebiliyoruz. Fakat Whatsapp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım sorusunun yanıtını aşağıdaki adımlarla kısa bir sürede öğrenebilirsiniz.

  • Son görülmesi açık kişinin son görülmesi ve fotoğrafı birden gittiyse.
  • Gönderdiğiniz mesajlar iletilmiyorsa. (Fakat bazen kullanıcılar profil fotoğrafını kaldırmış olabiliyor ve o an interneti kapalıysa mesaj iletilmez.)
  • Örneğin eşiniz, kız arkadaşınız, sevgiliniz yada bir arkadaşınızla konuşurken birden fotoğrafı, son görülmesi ve durum gibi bilgiler giderse muhtemelen engellenmişsinizdir.

Whatsapp’ta Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım

Whatsapp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım? Whatsapp’ta engellendiğini anlamak oldukça kolaydır. Eğer bir tartışma sonucunda mesajlarınız karşı tarafa iletilmiyorsa muhtemelen engellenmişsinizdir. Fakat bu kesinlikle engellendiğiniz anlamına gelmiyor. Zira kimi zaman insanlar profil fotoğrafını kaldırmış sonrasında da internetini kapatmış olabilirler. Ayrıca Whatsapp hesaplarını da silmiş olabilirler. Bu nedenle eğer o kişi ile farklı bir iletişim yönteminiz bulunuyorsa, beni engelledin mi diye sorabilirsiniz.

Söylediğimiz gibi bazen insanlar profil fotoğrafını kaldırabilir, aynı zamanda internetini kapatmış olabiliyor. Bu nedenle sormanız daha mantıklı olacaktır. Fakat bir tartışma sonrası son görülme, durum, profil fotoğrafı gibi şeyler yok oluyorsa genelde engellendiğiniz içindir.

Whatsapp Profil Fotoğrafı Görünüyor Ama Mesaj İletilmiyor

Whatsapp profil fotoğrafı var ama mesajlar iletilmiyorsa arkadaşınızın interneti kapalıdır. İnternet kapalı olduğunda karşıdaki kişiye mesaj göndermeniz halinde tek tik olur. Bunun anlamı ise mesajın gönderildiğidir. İki tik olduğunda ise mesaj iletilmiş olur. Tiklerin maviye dönmesi sonucunda ise mesajların okunduğunu anlayabiliyoruz.

Eğer arkadaşınızın profil resmi var ama mesaj iletilmiyorsa internetini kapatmıştır.

Whatsapp ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsapp ta engellendiğimi nasıl anlarım, sorusunun yanıtlarını bu haberimizde sizlerle paylaştık. Fakat engellendiğimi nasıl analarım sorusunun yanıtı olarak şunu da eklemeyi unutmayalım. Whatsapp kişiler listenizden o kişinin halen bir Whatsapp uygulaması kullanıp kullanmadığına bakın.

Whatsapp kullanıcıları uygulamayı kullanmayı bırakmış olabilir. Whatsapp hesabını silmiş olabilir aynı zamanda telefon değiştiği için uygulamayı o cihazdan silmiş olabilirler.

Whatsapp uygulamasını bilgisayardan kullanmak isterseniz Web sürümü olduğunu da unutmayın. Ayrıca Teknoloji kategorimizden bu tür haberleri sürekli olarak takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu