Teknoloji

Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Çözümü 2024

Telefondan aldığımız hatalardan biri de Wifi ağına oturum açın hatasıdır. Buradaki işlemleri yaparak bu hatayı çözebilirsiniz.

Genel olarak telefonda karşılaştığımız Wifi ağına oturum açın hatası ile oldukça sık karşılaşırız. Bu hata bir kaç nedenden ötürü olmuş olabilir. Mobil cihazınızdan internet erişimi sağlamak istediğinizde Wi-fi ağına oturum açın hatası ile karışılabilirsiniz. Böyle bir sorun ile karşılaştığınızda yapmanız gerekenleri sizin için sıraladık.

Wifi Ağına Oturum Açın Ne Demek?

Wifi ağına oturum açın, mobil ağınızdan herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanmanız demektir. Ağda oturum açabilmek için öncelikle cihazınızın mobil verisinden çıkış yapılıp Wi-Fi üzerinde bir ağa bağlanmanız gerekmektedir.
Bu işlem için yapmanız gerekenler sırasıyla;

 • Telefonunuzun Ayarlar uygulamasına girin
 • Bağlantılar (Ağ ve İnternet) kısmına tıklayın
 • Burada Wi-Fi kısmına tıklayın ve katıp tekrar açın
 • Ağ adları listelenecektir. Bağlanmak istediğiniz ağa tıklayın
 • Sonrasında Şifreyi girin.

Wifi Ağına Oturum Açın Hatası Nasıl Çözülür

Wifi ağına oturum açın hatası ile cihazınızda karşılaşırsanız öncelikle modemin yanına gidin modemin internet ışığı yanıyor mu diye kontrol edin. Eğer internet ışığı yanmıyorsa modemi kapatıp 20 saniye bekleyip tekrar açın. Eğer internet ışığı yanıyorsa ödenmemiş bir faturanızın olmadığından da emin olun.

Ağda Oturum Açın Hatası

Ağda oturum açın hatası çözümü, Eğer modem ile ilgili bir problem yok ise ve evdeki diğer cihazlar internete bağlanıp sizin cihazınız bağlanmıyorsa öncelikle cihazınızın Wi-Fi bölümüne girin. Bunun için telefonunuzdan Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi kısmına gelebilirsiniz.

Bu kısımdan bağlı olduğunuz ağ hangisi ise sağ tarafında ayarlar ikonu veya üç noktaya tıklayın. Bu kısma giriş yaptıktan sonra “Ağı Unut” a tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar ağa bağlanın ve şifrenizi girin. Bu yeni bir ip aldığınızdan sorun düzelecektir.

Kablosuz Bağlantı Sorunu

Kablosuz bağlantı sorunu çözümü, Eğer ilk yöntemi denediniz fakat sorun düzelmediyse bir diğer yöntem ise Wi-Fi ayarlarını sıfırlamadır. Wi-Fi ayarlarını sıfırlama kısmı Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırlar > Ağ Ayarlarını Sıfırla kısmından ulaşabilirsiniz. Bu kısıma girince Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçin. Sonrasında tekrar bağlanmak istediğiniz ağı seçip tekrar şifreyi girin ve cihazınızı kapatıp açın.

Oturum Açma ve Wifi Sorunları

Oturum açma ve Wifi sorunları çözümü, Eğer yukardaki tüm işlemleri yaptınız yine bağlanmadıysa modeminiz ip atayamadığından bu problemi yaşıyor olabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken sırasıyla

 • Ayarlar menüsüne girin.
 • Wi-Fi seçeneğini seçin.
 • Kablosuz seçeneğini girin.
 • Ağ Ayarlarını Yönet kısmına girin.
 • Gelişmiş Seçenekleri Göster seçeneğini seçin.
 • IP Ayarları = Statik” menüsüne girerek DNS kısmında NS1 yazan yere 8.8.8.8 – NS2 yazan yere 4.4.4.4 yazın ve kaydedin.

Bu işlemlerden cihazı kapatıp açıp tekrar Wi-Fi ye bağlanın sonra Wifi ağına oturum açın hatası çözülecektir.

Wifi Ağı Nedir?

Wi-Fi, bir ağ üzerinden veri transferi yapmak için kullanılan bir kablosuz iletişim teknolojisidir. Wi-Fi ağları, bir ağ bağlantısı kullanarak bir cihazın internete bağlanmasını ve diğer cihazlarla iletişim kurmasını sağlar. Wi-Fi ağları, evlerde, ofislerde ve çeşitli kamusal alanlarda kullanılabilir ve genellikle bir router veya access point kullanılarak oluşturulur. Wi-Fi ağları, birçok cihaz arasında veri paylaşımını ve internet erişimini kolaylaştırır ve genellikle bir modem ve bir internet hizmeti sağlayıcısı gerektirir. Wi-Fi, aynı zamanda birçok mobil cihazda da kullanılabilir ve cihazın internete bağlanmasını sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu