Teknoloji

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme 2023

Telefondan Wi-fi şifresi öğrenme nasıl yapılır? Android wifi şifresi öğrenme ve cep telefonundan wifi şifresi görme hakkında detaylı bilgiler.

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme 2023, Wifi şifresi öğrenme, telefondan wifi şifresi öğrenmek isteyebilirsiniz. Daha öncesinde bu işlem oldukça zor olmasına rağmen akıllı cihazlara gelen güncellemeler bunu oldukça kolaylaştırdı.

Güvenlik nedeniyle wifi şifremizi varsayılan şifre dışında bir şey yapabiliyoruz. Bunun sonucunda ise şifreyi unutmamız oldukça olasıdır. Wifi şifresi değiştirildiğinde bir süre sonra ilk yaşadığımız sorun “Şifreyi unutmak” oluyor. Wi-Fi şifresi sürekli gerekmediğinden zamanla unutulabiliyor. Genelde eve bir misafir geldiğinde wifi şifresi veriliyor. Fakat şifreyi giren kişi sorun yaşadığında şifreyi unuttuğumuzu fark ediyoruz. Telefondan Wi-Fi şifresi öğrenme, çoğumuz tarafından merak ediliyor. Peki, telefon’dan Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilir?

Sürekli kullanılmadığından unutulabilen Wi-Fi şifresine yeniden ulaşmak oldukça kolaydır. Kullanmış olduğunuz Ios ve Android işletim sistemine sahip telefondan şifre öğrenme adımları farklıdır. Wi-Fi şifresi cep telefonundan nasıl öğrenilir, buradan öğrenebilirsiniz.

Telefondan Wifi Şifresini Öğrenme

Telefondan wifi şifresi öğrenmek oldukça basittir. Bazen şifresini unuttuğumuz bazen de başka cihazın bağlı olduğu ama şifresini bilmediğimiz Wifi için kullanılabilir.

Android Cep Telefonu Wi-Fi Şifresini Öğrenme

  • İlk adımda Android cep telefonu yada tabletten Ayarlar > Bağlantılar > Wi-Fi (Kablosuz) yolunu takip ederek, Wi-Fi bölümüne giriş yapın,
  • Bağlı olduğunuz ağ adının hemen yan kısmında bulunan ayar simgesine dokunun,
  • Sonra açılan ekranın altında bulunan QR kodu simgesine dokunun,
  • Bu kısımda telefonunuza kayıt edeceğiniz yada wifi’ye bağlanacak kişiye vermeniz gereken QR kod karşınıza çıkıyor,
  • Wifi’ye bağlanacak kişi bu kodu cep telefonunun kamerasından okutarak Wifi bağlanabilir.

Wifi bağlanacak olan kişinin yapması gereken Wifi’yi açmak ve QR kodu okutmaktır. Okuma tamamlandıktan sonra telefon hemen Wifi bağlanacaktır. Kullanmaya başlayabilirsiniz. Android Teknolojisi Ios cihazlara göre daha kolaylık sağlamıştır.

Iphone Wi-Fi Şifresini Öğrenme

Ios cihazlarda Wi-Fi şifresini Android gibi kolayca öğrenebileceğimiz bir yöntem yok. Fakat Android cihazlarda da olduğu gibi farklı bir yöntem ile öğrenmek mümkündür. Böylece gerçek şifreyi göstermeden cihazı wifi’ye bağlayabilirsiniz.

Ios cihazlarda Wi-Fi şifresini paylaşmanın en kolay yolu;

  • Iphone cihazlarda QR kodu taratmaya g erek kalmadan çok daha kolay bir yöntem bulunmaktadır. Sadece kamera uygulamasını kullanıp, iPhone ve iPad cihazlarda QR kodu rahatlıkla taratabiliyorsunuz,
  • İlk adımda yapılması gereken kamerayı QR koda tutmak olacaktır,
  • Cihaz, kodu okuduktan sonra tanıyacaktır,
  • Kamera kodu tanıdığı anda bir bildirim gelecek ve sizin yapmanız gereken sadece bu bildirime dokunmak olacaktır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Telefondan Wi-Fi Şifresini Öğrenme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur. Güncel yöntemler olarak buradaki iki farklı cihaz için verilmiş anlatım kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu