Haber

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır? 2023

Ziraat Bankası Kredi erteleme nasıl yapılır. Ziraat mobil uygulama, telefon bankacılığı ve banka şubelerine giderek erteleme yapılabilir mi.

Geçim sıkıntısı ve alım gücü nedeniyle artık bazı kişisel ihtiyaçlarımız için bile kredi çekmek zorunda kalabiliyoruz. Çekilen kredinin ödemlerinde sıkıntı yaşamak veya kredi borcu olanların borçlarından kaynaklı sicilleri bozulmasın diye bazen bankalar kredi erteleme gibi kampanyalar yapabiliyor. Tabi bu kampanyaları en çok yapan banka bir devlet bankası olan Ziraat bankası.

Temel ihtiyaçlar veya ailenin ihtiyaçları için çekilen kredi bazen krediyi ödeyen için gerçek bir sıkıntı olabiliyor. Hele ki pandemi ile birlikte zorlaşan hayat koşulları ve değişen ihtiyaçların ödemesi ve alım gücünden kaynaklı kredi veya kredi katı ile yapılan ödemelerin geri ödemesi. Aile bireylerinin en çok sıkıntı yaşadıkları durumlardan bir tanesi. Bu tip durumlardaki müşterilerin geri dönüşlerini dikkate alarak ziraat bankası kredi erteleme kampanyası yaparak kredi borcu olanların biraz olsun rahat nefes almasını sağladı.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Nasıl Yapılır 2023

Gelişen teknoloji ile artık çoğu işlemi bankaya gitmeden yapmak mümkün. Mobil olarak veya internet üzerinden yapılan bu işlemlerde gerçekten hayatı çok kolaylaştırıyor. Ziraat Bankası kredi erteleme içinde şubeye gitmeden de bu işlemi yapabilirsiniz. Mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığı ile sadece birkaç işlemler Kredinizi erteleye bilirsiniz. Pandemi süreci içerinde ayrıca SMS ile de talep almaya başladı Ziraat Bankası

Peki bu işlemleri nasıl yapabiliriz.

SMS ile Ziraat 4757 üzerinden Kredi erteleme Nasıl yapılır.

  • Birikmiş olan KrediKartı Borçlarınız için KARTERTELE boşluk T.C. kimlik numaranız 4757 SMS gönderebilirsiniz.
  • Kredili mevduat hesabınızdaki borçlarınızı ertelemek için KMHERTELE boşluk T.C. kimlik numaranız 4757 SMS gönderebilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisi veya diger kredilerinizi ertelemek için KREDIERTELE boşluk T.C. kimlik numaranız 4757 SMS gönderebilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulamasını kullanmış olduğunuz cihazın uygulama mağazasından indirerek kurulumdan sonra mobil bankacılık şifresini alıp Ziraat mobil uygulaması üzerinden Krediler kısmından kredi erteleme başvurusunda buluna bilirsiniz.

Telefon bankacılığı üzerinden veya şubeye giderek de bu talep te buluna bilirsiniz.

Ziraat Bankası Hangi Kredileri Erteler

Pandemi süreci ile birlikte bir çok iş yeri kapandı ve bundan kaynaklı birçok kişide madur duruma düştü. Önceden çekilmiş krediler veya kredi kart borçları için sıkıntıya düşen müşterilerin rahat bir nefes alması için Ziraat bankası tarafından Kredi ve Kredi kartı Borç erteleme kampanyası başlatıldı.

Ziraat kredi ertelemesi 31 Aralık 2020 den önce çekilen krediler için geçerli olacaktır. Sondasında çekilen krediler için şu anlık herhangi bir kampanya bulunmamakta.

Erteleme taleplerinin belirli bir süresi olduğundan Başvurunuz kabul edilirse 3 Aya kadar ödeme ertelemesi yapılabilir. Tabi esnaf, çiftçi veya bireysel olarak çekilen krediler çalıştığınız sektöre göre farklı değerlendirile bilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Erteleme

Kredi Kartları için bu süre değişiklik göstere bilir. Bankaya giderek kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğinizi belirtirseniz ve yapılandırma talebinde bulunursanız 72 aya kadar borcunuzu bölerek yapılandıra bilirsiniz. Tabi Bankanın size sunacağı teklif 72 ay olacak diye bir durum söz konusu değildir. Ödeme planı banka tarafından belirlenir ve sicilinize göre 12 ay 24 ay 36 ay gibi taksitlendirme seçenekleri de sunula bilir. Tabi daha önceden kredi kartınızı taksitlendirmişseniz bu kampanyadan faydalanamazsınız. Ziraat bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme

Pandemiden en çok etkilenen ve en çok kredi kullananlar hiç şüphe yok ki esnaflar. Bu dönemde bir çok esnaf krediler yüzünden çok zor duruma düştüğü gibi bazı esnaflar iflas ederek ekmek teknelerini kapatmak zorunda kaldı. Bu tip kampanyaların bu yüzden çok önemli. Ödemelerde gecikme esnafın kredi sicilini fazladan etkileyeceği için kampanya esnaflar için daha bir önem arz etmekte. Faaliyetlerine ara veren ve dükkanını kapatmak zorunda kalan Esnaflar için erteleme 3 aya kadar yapılırken çiftçi için bu süre daha uzun süre ertelenebiliyor ve daha fazla taksitlere bölüne biliyor. Tabi detaylı bilgi için Ziraat bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Yeniden Yapılandırma

Güncel bilgilendirmeleri Müşteri hizmetleri ve ziraat bankası internet sitesi üzerinden de ayrıca ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu