Teknoloji

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b Hatası Çözümü

Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b Hatası nedir? 0xc00007b ne demek ve 0xc00007b Hatası Çözümü ile ilgili merak edilen soruları yanıtladık.

Programları kullanırken bilgisayar bazı hatalar verebilir. Bilgisayarda karşılaştığımız hatalar genelde numara ile verilmektedir. Karşılaşılan hataları araştırmak için de genelde bu hata kodu yazılır. 0xc00007b hatası da yine bilgisayarda sık karşılaştığımız hatalardan biridir.

0xc00007b Hatası Nedir?

0xc00007b hatasın da diğer hatalar gibi bir anlamı vardır. Bu hatayı tanımlayacak olursak NVIDIA ya da diğer marka ekran kartı sürücüsüyle alakalı bir problem vardır.

Geçersiz görsel formatı anlamına gelir ve eksik, bozulmuş sistem dosyalarından dolayı ya da uygulamalardan kaynaklanabilir.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b Hatası Çözümü

0xc00007b hatası bilgisayar kullanıcılarını bazen oldukça gerebiliyor. Bu hata farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Ancak çözümü olmayan bir hata değildir.

Bu hata Windows hatası olarak bilinir. Hata genelde bazı oyunları açmaya çalışırken karşılaşılan bir hatadır.

Windows 7 Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemi yükü bilgisayar kullananlar için 0xc00007b hatasını çözme;

1. Bilgisayarı kapatıp açmak bir çözüm yöntemi olabilir.

2. Programı yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

3. Genelde bir sorun ile karşılaştığımızda o cihazı kapatıp açarak problemi gidermek isteriz. Genelde işe yaramasa da bu hata da işe yaramaktadır. Bilgisayarı yeniden başlatarak, problemi çözebilirsiniz.

4. Uygulamayı normal çalıştırırken bu hatayı aldığınızda yönetici olarak çalıştırıp programı sorunsuz şekilde açabilirsiniz.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b Windows 10

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc00007b Windows 10 bilgisayarlarda da sıklıkla yaşanmaktadır. Sadece Win10 değil, Win8 ve Win7 bilgisayarlarda da bu sıkıntı yaşanıyor. Problemi giderebilmek için yukarıda bahsedilen adımları uygulayınız.

Bu problemi çözmenin en basit yöntemi uygulama ya da programı ya yönetici olarak çalıştırmak ya da sorunu gidermek için Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

0xc00007b Hatasının Olmaması İçin Bazı Öneriler

Bu hatayla karşılaşmamak için yapmanız gerekenleri de yazmak istedik. Aşağıda bahsedilen yöntemlere uyarak bu tür hatalarla karşılaşmazsınız.

Ekran kartı sürücülerini güncelleyin.

Microsoft Visual C++ Redistributable isimli paketleri de güncelleyin.

Bilgisayarınız için bir güncelleme varsa bu güncellemeyi de yapın.

Güncel tutulması gereken sistemlerden biri de DirectX sistemi.

Windows güncellemesi yani bilgisayarınızı güncelleyin.

Sorun sadece bir oyunda ya da uygulamada yaşanıyorsa o program ya da oyunu kaldırarak tekrardan yükleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu