Güncel Bilgiler

“<3" Ne Demek? – "<3" Ne Anlama Gelir?

<3 ne demek? <3 ne anlama gelir? Haberimizde <3 anlamı nedir? gibi soruların yanıtını arayanlar için yanıtladık.

<3 Ne Demek? Whatsapp ve benzeri platformlarda mesajlaşırken karşı taraftan <3 şeklinde mesaj almış olabilirsiniz. Bu sembol ya da ifadeyi daha önce görmediyseniz anlamını merak etmeniz de oldukça normal. Sohbet, Direct Mesaj, Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarında bu çok sık kullanılan semboller arasındadır. Bazı insanlar kalp emojisi göndermek yerine aynı anlama gelen <3 ifadelerini gönderebiliyorlar. Bu durumda mesajı alan kişi de acaba ne demek istedi kötü bir anlamımı var yanılgısına düşebiliyor.

Heyecanlanmanıza gerek yok “<3” ifadesinin kötü bir anlamı yoktur. Aksine iyi bir anlamı vardır. Bu ifadeyi gördüğünüzde gözünüzde kalp emojisi canlanabilir.

<3 ne demek? Sosyal medyada en sık rastlanan ifadelerden biridir. Genelde WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında kullanılan <3 ifadesinin anlamı ise kalptir. Peki <3 ne demek? <3 ne anlama gelir? konu ile ilgili detaylar.

<3 Ne Demek?

<3 ifadesi kalp emojisi anlamına gelmektedir. Klavyeden küçüktür ve 3 rakamını yan yana getirerek oluşturulur. Klavyeden küçüktür ve ardına da 3 rakamını eklerseniz sağa dönük kalp emojisi oluşmaktadır. Bazı uygulamalarda ise “<3” kalp emojisinin kodudur. Eğer biri size <3 gönderdiyse size olan sevgisini, aşkını ifade etmek için <3 ifadesini göndermiştir.

<3 Ne Anlama Gelir?

Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi <3’ün anlamı sağa yatık kalp emojisidir. Bu ifade bazı uygulamalarda kalp emojisinin kodudur. Whatsapp, Instagram, Telegram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarından birinde biri size bu ifadeyi gönderiyorsa size karşı olan sevgisini ifade etmektedir.

<3

Sosyal medya kullanıcıları mesaj gönderirken, gönderi paylaşırken <3 ifadesini çok sık kullanmaktadır. Daha öncesinde bu ifadeyi görmeyen insanlar ise anlamını merak etmektedir. Biri bana <3 ifadesini gönderdi bunun anlamı nedir diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu ifadeyi anlamadıysanız iletişim kopukluğu dahi yaşanabilir. Bizlerde bu yüzden tam anlamını burada açıkladık.

Bu ve buna benzer ifadeler mesajlaşırken ya da gönderilerin altında açıklama kısmında karşınıza çıkabilir. Bu ifadelerin anlamını öğrenip siz de kullanabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz birine “Seni seviyorum<3” şeklinde mesaj gönderebilirsiniz. Bu durumda karşı tarafa kalp göndermiş olursunuz.

Bu haberimizde sosyal medya da çok sık kullanılan ifadelerden biri olan <3‘ün ne anlama geldiğini anlattık. Bu simgeyi size gönderen kişi sevgisini ifade ediyor demektir. <3 Ne demek sorusunun yanıtını bu haberde detaylıca anlattık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu