Teknoloji

7000’e Mesaj Atamıyorum: 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderemiyorum

7000’e mesaj atamıyorum sorunu, Dört haneli numaralara mesaj gönderemiyorum, 4 haneli numaralara kısa mesaj gönderemiyorum sorunu ve düzeltilmesi ile ilgili bilgiler işte detaylar.

Vodafone üzerinden tüm işlemler için yani kalan kullanım bilgisi veya online işleler için şifre işlemler için 7000’e mesaj gönderilir. Bu mesaj gönderilmediğinde bir nevi hat ile ilgili bütün işlemlerimiz aksar. Kalan bakiye ve kalan kullanım bilgilerini öğrenemezsiniz. Bu sadece operatör üzerinden değil bazen banka ve benzeri firmaların kısa koduna SMS gönderilmesi gerekir bu işlemleri de gerçekleştiremezsiniz. Böyle bir durum ile karşılaşılınca doğal olarak 7000 e mesaj atamıyorum veya 4 haneli telefonlara mesaj atamıyorum şeklinde arama yapılır. Çıkan birçok sayfa detaylı olarak ve resimli olarak anlatmaz. Cihazdan cihaza bu sorunun düzeltilmesi farklılık gösterdiğinden aşağıda en sade şekilde görselli bir şekilde bu sorunun cevabını paylaştık.

Vodafone 7000 Mesaj Gitmiyor

Vodafone 7000’e mesaj gitmiyor sorununun sebebi android telefon kullanan ve yeni telefon değişikliği yapmışsanız ilk 4 haneli numaralara SMS gönderdiğinizde “Gönderdiğiniz mesaj ücretli olabilir bu tip mesajları engelle ” şeklinde veya buna benzer bir yazı çıkar. Bu uyarıda genelde okumadan onaylanır. Bundan sonraki süreçte ise 4 haneli numaralara SMS göndermek istediğimizde bu 7000 olabilir veya banka olabilir veya farklı ücretsiz bir servis olabilir. Gönderdiğimiz SMS iletilmez ve bu durum büyük bir sıkıntı yaratır. Dört haneli numaralara mesaj atamıyorsanız bunu cihazınız üzerinden çok basit bir şekilde düzelte bilirsiniz.

4 Haneli Numaralara Mesaj Atamıyorum Düzeltilmesi

4 haneli numaralara mesaj atamıyorum sorununu düzeltilmesi android telefon kullanıcıları cihaz üzerinde yapılan bir yanlış onaylamadan kaynaklı 4 haneli numaralara kısa mesaj gönderemez. Bu sorunun düzletilmesi için yapmanız gereken

  • Telefonunuzun “Menü” kısmına giriş yapın
  • Menü” içerisinden “Ayarlar” kısmına girin
  • Ayarlar” içerisinden “Uygulamalar” yazan yere giriş yapın
  • Uygulamalar içerisinde sağ üst tarafta üç nokta ya tıklayın.
  • Açılan menüden Özel Erişimi seçin
  • Açılan sayfadan Premium metin mesajı servislerini kullanın yazan yeri seçin
  • Sayfada “Hiçbir Zaman İzin Verme” seçeneği yerine “Daima İzin Ver” seçeneğini seçin

Yukarıdaki işlemleri yerine getirdiğinizde vodafone 7000 mesaj gitmiyor sorunu düzelmiş olacaktır. Vodafone 7000’e mesaj gönderemiyorum sorunu kalmayacaktır. Diğer 4 haneli servislerin ücretlendirmesi, mesaj göndereceğiniz servise göre ücretlendirmede farklılık oluşabilir. Eğer bankalardan mesaj gelmeme sorunu yaşıyorsanız bu Sim kart değişikliği nedeniyle olmuştur bankanızı arayıp sim kart blokesini kaldırmanız gerekir. Görsel olarak aşağıda paylaşılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu