Teknoloji

Anydesk ile Cep Telefonundan Bağlantı Yapabilirsiniz

Anydesk telefondan nasıl kullanılır, Telefondan bilgisayara nasıl bağlanılır, Bilgisayardan telefona nasıl bağlanılır işte detaylar.

Anydesk uzaktan bağlantı programlarının en hafif ve kolay kullanılanlarından biridir. Piyasada birçok muadili program olmasına rağmen anydesk hem ücretsiz olması hem de bilgisayarı ve telefonu fazla kasmamasından kaynaklı birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bilgisayardan bilgisayarı kontrol etmede fazla bir sıkıntı çıkmaz iken bilgisayardan telefonu kontrol etmek biraz sorun yaşamanız normaldir. Telefonda bilgisayarı kontrol edebileceğiniz bir programdır.

Anydesk ile yapabilecekleriniz programın yükü olduğu bilgisayarlara uzaktan erişim ile işlem yapabilme veya telefondan bilgisayara uzaktan bağlantı ile işlem yapma gibi hayat kurtaran işlemleri sağlayabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde indirip kurulumunu yapabilirsiniz. Diğer programlar gibi bilgisayarınıza tam kurulum yapmanıza da gerek yoktur. Uygulamasını sitesinden indirip üzerine çift tıkladığınızda kullanabilirsiniz. Telefonda kullanım için ise telefonunuzun mobil mağazasından android için AnyDesk Uzak Masaüstü Yazılımı iOS için ise AnyDesk Remote Desktop yazarak arama yaptığınızda karşınıza çıkacaktır uygulamayı telefonunuza kurun. çok hafif bir uygulamadır ve tamamen Türkçe olduğu için kullanımı da oldukça basittir.

Anydesk Telefondan Kullanımı

Anydesk Telefondan Nasıl Kullanılır

Telefonda kullanıkmm için yapmanız gereken uygulamayı telefona kurduktan sonra bağlanacağınız bilgisayarda da anydesk olması lazım. Bilgisayardan sol tarafta kendi bilgisayar ID’niz orta taraftarda bağlanmak istediğiniz cihazın ID sini yazacağınız kutucuk bulunur. Telefonda ise ID numaranız üstte sizin adresiniz şeklinde yazar. Bilgisayarın ID numarasını telefondaki uygulamayı açtığınızda Uzak adres kısmına yazarak karşı bilgisayardaki onayları da verdikten sonra tüm işlemleri telefondan sağlayabilirsiniz. Karşılıklı dosya transferi ve bilgisayar kontrolü gibi işlemleri kolaylıkla bu uygulama sayesinde yapabilirsiniz. Sadece uygulamayı kurduğunuzda Bilgisayardan telefonu kontrol etmek için uygulamanın pluginlerini yüklemeniz gerekecektir. Uygulama üreticisi kısmında telefonunuza uygun plugini yüklediğinizde bilgisayardan telefonunuzu da kolaylıkla yönetebilir ve telefon üzerindeki birçok işlemi kolaylıkla bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

Anydesk Telefondan Kullanımı

Telefondan bilgisayara bağlandıktan sonra sağ kısmında uygulama ile ilgli menü çıkar bu menü ile bilgisayar üzerine dosya aktarımı veya bilgisayardan telefona dosya aktarımı bilgisayarın ekranı üzerinde tam kontrol ve programı kapatmak için çıkış butonu gibi menüler bulunmaktadır bu menüleri kullanarak işlemleriniz bittikten sonra uygulamayı kapatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu