Teknoloji

Bimcell internet Ayarları Nasıl Yapılır?

Bimcell internet ayarları manuel nasıl yapılır? Bimcell şebeke ayarları ve kapsama alanı hakkında detaylar haberimizde.

Bimcell internet ayarları, Bimcell faturalı ve faturasız hat kullananlar şebeke gücünü arttırmak için güncel internet ayarlarını yapmaktalar. Ayrıca yeni telefon alındığında ya da bazı konumlarda Bimcell interneti yavaşlayabiliyor. Bu durumda internet ayarınızın güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer internet ayarları yapılı değilse manuel olarak Bimcell internet ayarı yapılabilmektedir. Peki, Bimcell internet ayarları nasıl yapılır?

Telefondan video izlerken ya da sosyal medya‘da gezinirken videolar ve fotoğraflar geç yükleniyorsa internet kapsama alanında problem var demektir. Belki de internet ayarlarınız doğru yapılandırılmamıştır. Bu durumda Bimcell şebeke ayarlarını düzenlemeniz gerekir.

Bimcell internet Ayarları

Bimcell internet ayarları, yapılırken birden fazla yöntem izlenebilir. Bildiğiniz gibi Bimcell Türk Telekom‘un alt dallarından biridir. Tıpkı Pttcell gibi, Bimcell‘de internet ayarı için;

  • Eğer internetiniz tamamen kapalıysa INTERNET ACIK yazıp 5555’e göndererek açabilir, INTERNET KAPALI yazıp 5555’e göndererek internet kullanımını kapatabilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise: İNTERNET ONAY yazarak 5555’e göndermek.
  • Bununla birlikte 444 4 551 Bimcell müşteri hizmetlerini arayarak internet ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Bimcell İnternet Çok Yavaş

Diğer operatörlerde olduğu gibi Bimcell‘de de internet zaman zaman çekmeyebiliyor. Bu durumda yapmanız gereken oldukça basit bir adım. Telefonunuzu uçak moduna alıp birkaç saniye bekledikten sonra tekrardan uçak modunu kapatın. Bu sayede Bimcell hattınız tekrardan baz istasyonuna bağlanır ve internetiniz çok daha hızlı olur.

Genelde mobil hat kullanıcıları internetleri yavaşladığında mobil veriyi kapatıp açıyorlar ancak bu pek işe yaramıyor. Tamamen resetleme işlemi için cihazı uçak moduna alıp tekrar uçak modunu kapalı konuma getirmesi gerekmektedir.

Bimcell internet ayarı yapmak yerine çoğu zaman uçak modu yöntemi daha hızlı sonuç vermektedir. Eğer tamamen internete girişiniz kısıtlıysa yani giremiyorsanız INTERNET ACIK yazıp 5555’e gönderip internet bağlantısını aktif hale getirebilirsiniz. Fakat Bimcell internet çok yavaş problemi yaşıyorsanız buradaki Bimcell internet ayarları adımlarını uygulamanızda fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu