Haber

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvuru Formu 2021

Biz bize yeteriz Türkiyem yardım başvuru formu, Biz bize yeteriz Türkiye’m 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını ile birlikte diğer ülkeler gibi Türkiye’de etkisi altına aldı salgın ile birlikte birçok firma kapandı ve çalışanlar işsiz kaldı. Biz bize yeteriz yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelere destek olunmaya başlandı. 1. ve 2. fazlarda toplamda 4,4 milyon ihtiyaç sahibi haneye nakit yardımında bulunuldu. Bu yardım Biz bize yeteriz Türkiye’m 1000 TL yardım başvurusunda bulunanlara yapıldı. Bu yardımla birlikte ödeme sıkıntısı olanlar, kira ödemesi gecikenler, maddi güçlükte olanlara bir nebzede olsa iyi geldi. Kampanya Cumhurbaşkanı tarafından duyurulduktan sonra hem yardım gönderenler tarafından büyük bir ilgi gördü hem de ihtiyaç sahipleri tarafından yoğun başvuru talebi aldı.

Biz Bize Yeteriz Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Biz bize yeteriz Türkiye’m yardım başvurusu nasıl yapılacağı konusunda ve başvuru koşulları ile ilgili bilgiler ise şöyle. Başvuru yapan herkese çıkacak diye bir durum söz konusu değildir. Bu yardım başvurusunda bulunursanız ve size çıkarsa 1000 TL destek PTT üzerinden hesabınız var ise hesabınıza yok ise TC kimlik numaranız üzerinden isminize yatırılır. Kampanyadan faydalanmak için 1. ve 2. faz kampanyalardan faydalanmamış olmanız gerekir. Biz bize yeteriz Türkiye’m e-devlet üzerinden başvuru formu doldurduktan sonra aynı sayfa üzerinden sorgulama yapıla bilmektedir

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvuru Sorgulama

Biz bize yeteriz Türkiyem yardım başvuru konusunda en çok merak edilen sorulardan birside Biz bize yeteriz başvuru formu doldurduktan sonra ne zaman sonuçlanacağı ve paranın nereye yatacağıdır. Biz bize yeteriz Türkiyem yardım başvurusu sorgulama işlemi yani sonuçlar bir iki hafta içerisinde e-devlet üzerinden belli olmaktadır. Öncelikle maddi durumunuz ve geliriniz incelenir ve buna göre yardım kampanyasına uygunsanız onaylanır. Onaylama işleminden sonra PTT üzerinden isminize yatırılır. Biz bize yeteriz Türkiyem 1000 TL yardım PTT şubelerinden TC kimlik numaranız üzerinden çekebilirsiniz.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardım Başvuru Formu Doldur

Biz Bize Yeteriz
Biz Bize Yeteriz Türkiye’m Yardım Başvuru Formu

Biz bize yeteriz Türkiyem yardım kampanyasına nasıl başvurulur ve başvuru formu doldurmak için izlenmesi gerek yollar şu şekildedir.

  • E-Devlet üzerinden Ön Başvuru yapılması gerekir. Açılan sayfada “KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA” yazan yere tıklayarak. TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekir.
  • Giriş yapıldıktan sonra açılan sayfada başvuru formu ile karşılaşacaksınız. Sağ üst tarafta +YENİ BAŞVURU tuşuna basıp şartları onaylayıp başvurunuzu tamamladıktan sonra tüm sayfaları onaylayıp işleminizi tamamlayın.
  • Kimlik doğrulama işlemi mernis sistemi üzerinden yapılır.
  • Adres doğrulama onayı verildikten sonra gelir beyanında bulunmanız gerekecektir. Gelir beyanınız evdeki kişi bazında belirli bir limiti aşmaması gerekmektedir. Gelir beyanı doğru bir şekilde girilmelidir. Yalan beyanda bulunulması ve bunun belirlenmesi durumunda yaptırımlar ile karşılaşıla bilir.
  • Tüm onaylamalar yapıldıktan sonra bakanlık tarafından başvurunuz incelenecektir. Başvuru durumunuz belirli kriterler içerisinde ise yani (sabit aylığınız, kısa çalışma ödeneğiniz, işsizlik maaşınız yok ise) bu yardımdan faydalanabilirsiniz.
  • Biz bize yeteriz Türkiyem 1000 TL yardım onaylandıktan sonra PTT üzerinden adınıza yatırılacaktır. PTT şubelerine giderek TC kimlik numaranız ile yatırılan yardım parasını çekebilirsiniz.

Biz bize yeteriz Türkiyem kampanyası olarak bilinse de kampanyanın tam adı “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti” olarak geçmekte. Kira ve destek paketi olarak toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine ve başvuruda bulunanlara verilmektedir. Biz bize yeteriz Türkiyem ne kadar toplandığı ise çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı web sitesinde paylaşıldı.

Biz Bize Yeteriz Yardım Kampanyasına Nasıl Başvurulur

Biz bize yeteriz Yardım kampanyasına nasıl başvurulur? Biz bize yeteriz Türkiyem 1000 TL yardım alabilmek için bizzat e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekecektir. Gelir araştırmasından sonra onaylanır ise hesabınıza yatırılır.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem Yardımı Kimlere Verilir

Biz bize yeteriz Türkiyem yardım kimlere verilir sorusu da çok merak edilir. Ekonomik sıkıntıda olanlar aylık belirli bir geliri olmayan herkes ve ekonomik yoksulluk içinde olup da çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler ön başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunduktan sonra bakanlık tarafından detaylı bir araştırma yapılacaktır. Bu araştırma biraz uzun süre bilir. Araştırma sonucuna göre uygun nitelikleri taşıyan kişilere bu kira yardımı verilecektir. Önceden yardım almış veya farklı bir kampanyadan faydalanmış kişiler bu kampanyadan olumlu olarak değerlendirme almayacaktır. e-devlet uygulaması üzerinden veya web sitesi üzerinden koşulları inceleyip başvuruda buluna bilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu