Teknoloji

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır 2024 Ödemeli Atma

Turkcell Ödemeli Arama: Turkcell Nasıl Ödemeli Atılır? Turkcell'de Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır? Kontörü ve paketlerinde dakika hakkı bitenler Turkcell ödemeli atma yöntemi ile arama yapabiliyorlar. Turkcell aboneleri dakika hakları bitmesi halinde ödemeli atarak karşıdaki kişinin kendisini aramasını talep edebilirler. Peki Turkcell’de ödemeli arama nasıl yapılır beraber inceleyelim.

Ödemeli Arama Nedir?

Turkcell Ödemeli arama nasıl yapılır

Son dönemlerde pek popüler olmasa da zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz ödemeli arama, daha çok faturasız hat sahipleri tarafından kullanılan bir özelliktir. Bildiğiniz gibi faturasız hatlarda dakika ve TL bittiğinde arama yapamazsınız. Yani aşım yapma gibi bir lüksünüz yoktur. Lakin acil durumlar veya arama yapmanız gereken herhangi bir durumda ödemeli arama yapabilirsiniz. Faturalı hat sahipleri ise daha çok faturası kabardığında kullanmış olduğu yöntemlerden biridir.

Ödemeli arama yapmanın temel mantığı, karşıdaki kişiye onunla konuşmak istediğinizi fakat dakikanızın olmadığını bildirmektir. Örneğin Turkcell’li bir müşteri birini ödemeli aradığında karşı tarafın telefonu çalar ve şu şekilden ot geçer ” Bu bir ödemeli aramadır, devam etmek için lütfen bekleyin yada onaylamak için 1’i tuşlayın gibi”.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır, Turkcell gsm operatörü müşterileri; tarifelerindeki dakika kullanım hakkı yada TL bittiği zaman ödemeli arama yapabilirler. Ödetmeli arama yapabilmek için yapmanız gereken işlemler ise oldukça basittir. Karşı tarafa ödemeli arama isteği yapmak için;

 • Telefonun arama kısmına girin *135* yazın.
 • Sonrasında arayacağınız numarayı yazın.
 • Numarayı yazdıktan sonra # sembolünü ekleyip arama tuşuna basın.

Yani tuşlamanız gereken ; *135*numara# şeklindedir. Eğer arama talebi göndermiş olduğunuz kişi talebinizi kabul ederse bu defa sizin telefonunuz çalar ve karşı tarafla görüşmeye başlarsınız.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Cevaplanır?

Size gelen ödemeli aramayı cevaplayabilmek için aşağıdaki adımları izleyin. Böylece size gelen ödemeli aramayı kabul edebilirsiniz.

 • Ödemeli arama geldiğinde, ekrana normal bir arama bildirimi gelir.
 • Gelen aramanın cevaplanması halinde bir sinyal sesi ya da doğrudan doğruya bir ödemeli arama anonsu duyacaksınız.
 • Gelen çağrıyı reddetmek istiyorsanız sinyal sesinden önce gelen çağrıyı kapatarak sonlandırabilirsiniz.
 • Aramayı kabul etmek isteyenler sinyal sesini beklemeli yada anonsta geçen kabul etmek istiyorsanız uyarısını dinleyerek uygulaması gerekir.

Turkcell Ödemeli Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell ödemeli arama açma işlemi size ödemeli aramaların gelmesine olanak sağlar. Eğer ödemeli çağrı almak istemiyorsanız hattınızı ödemeli aramalara kapatmanız gerekmektedir.

 • Telefonun mesaj kısmından “ODEMELIAC IC” yazıp 2222’ye mesaj göndererek hattını ödemeli aramalara açabilirsin.
 • Ödemeli arama özelliğini kapatmak için ise “ODEMELIKAPAT IC” yazıp 2222’ye mesaj göndermen gerekir.

Ödemeli Arama Hakkı Kaç Tane

 • Karşı tarafın reddettiği arama talebi,
 • Karşı tarafın meşgul olduğu esnada yapılan talebi ve
 • Aranan tarafın kabul ettiği ancak bu defada talepte bulunanın telefonu kapalı olması durumunda toplam 2’dir. Bu sayede 2’yi aşan ödemeli arama talebi o gün için gönderilmez.

Turkcell Ödemeli Arama Ücretlimi

Ödemeli Ara servisinde, ödemeli aramayı kabul eden kişi 3,60 TL ile ücretlendirilir. Buna ek olarak farklı bir ücret ödemesi gerçekleştirmez. KKTCELL abonelerinden gelen ödemeli arama hizmet ücreti 3,60 TL olarak ücretlendirilir. Ayrıca ödemeli aramayı talebini kabul eden kişi, kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilmeye devam eder.

Duysende teknoloji platformunda paylaşılan Turkcell ödemeli arama nasıl yapılır ve detayları hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz. Turkcell ödemeli ara servisi hakkında daha fazla detayı resmi sayfadan da inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu