Oyun

BlueStacks 5 Sistem Gereksinimleri Kaç GB 2023

BlueStacks 5 sistem gereksinimleri nedir, BlueStacks 5 kaç GB yer kaplıyor? BlueStacks uygulaması 2011 yılında mobil cihazlar üzerinden oyunların cihazın ömrünü azaltmasından, cihazın işlemci ve bataryasının çok ısınması ve şarj tüketiminin çok olması nedeniyle üretilen ve mobil cihazlarda oynana oyunları bilgisayar üzerinden oynamanızı sağlayan bir yazılım olarak piyasaya sürüldü. Çoğunluğun bildiği isim ile Emülatör olarak bilgisayarınıza kurduğunuz bir yazılım.

Mobil oyun içerik üreticileri genel olarak bu tarz emülatörler ile bilgisayar üzerinden oyun içeriği çıkarırlar. Ayrıca oyuncular için yayın yapmayı kolaylaştıracak özelliklerde BlueStacks uygulaması üzerinde bulunmaktadır. Yani BlueStacks uygulaması üzerinden yayın yapacağınız platforma giriş yaprak ekran kaydı için ekstra bir uygulama kurmadan canlı yayın yapabilirsiniz.

Uygulamayı BlueStacks kendi sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde indirerek kullanıma başlayabilirsiniz. Tuş optimizasyonu en iyi emülatörler arasında ilk sıralarda bulunan uygulama dünya geneli en çok kullanılan emülatör olarak da lanse edilmektedir.

BlueStacks 5 Sistem Gereksinimleri 2023

BlueStacks 5 sistem gereksinimleri, uygulama temel olarak sanal bir android işletim sistemini sizin bilgisayara kurarak bilgisayarınızın telefon gibi çalışmasını ve oyunları bilgisayar üzerinde oynayabilmenizi sağlar.

Teknolojinin hızla geliştiği bir dönem olan günümüzde mobil oyunların bir çoğu artık çok iyi donanımlar istediğinden bilgisayarınızındı bir o kadar iyi olması gerekmektedir. BlueStacks 5 minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini oyunların çoğunluğunda sıkıntı yaşamadan kullanabilmeniz için paylaştık.

BlueStacks 5 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 ve üzeri.
  • İşlemci: Intel veya AMD
  • RAM:  2 GB,.
  • Disk: 5GB

BlueStacks 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 10
  • İşlemci: Intel veya AMD Çok Çekirdeki İşlemci, Tek Çekirdeğin PassMark skoru 1.000 üzeri olmalıdır.
  • Ekran Kartı: Intel/Nvidia/ATI, Dâhili veya harici, PassMark skoru 750’den yüksek olmalıdır.
  • RAM: 8GB veya üzeri
  • HDD: SSD (veya Fusion/Hybrid Sürücüler)

BlueStacks 5 Kaç GB?

BlueStacks 5 uygulamasının kendi web sitesi üzerinden indirerek kurulum yapabilirsiniz. Uygulamanın rahat bir şekilde çalışması için bilgisayarınızda en az 5 GB boş alanın bulunması gerekir. Uygulamayı kurarken yaklaşık olarak 650 MB bir dosya indirilir. BlueStacks 5 kurduktan sonra oynamak istediğiniz oyunu uygulama içindeki market üzerinden indirerek oynayabilirsiniz. Her indirdiğiniz oyunun boyutu değişiklik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu