Haber

Bursa Teleferik Ücretleri 2021 Uludağ Teleferik Fiyatları

Bursa teleferik ücretleri kış ayları yaklaştıkça tatilcilerin merak ettiği bir konu olmaya başladı. Özellikle kış turizminin önde gelen yerlerinden olan Uludağ muhteşem doğal güzellikleri yanında 2543 m yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezidir. Sadece yerli değil yabancı turistlerinde ağırlandığı Uludağ’da kış sporları ve tatili için en çok tercih edilen merkez durumunda.

Talep çok fazla olunca Bursa belediyesinin de turist sayısını ve memnuniyetin artması için bölgedeki yenilikleri ve geliştirmelere devam etmekte. Her yıl baştan aşağı yenilenen ve yeni otellerin açılması ile yeni hatlar ilave edilen Bursa Uludağ Teleferikleri fiyatları 2020 den farklılık gösterirken Uludağ Sarıalan’da ikinci oteller bölgesinde yeni hat ilave edilmesi ile bölgeye teleferik ile ulaşım en kolay yol oldu.

Uludağ Teleferik Fiyatları 2021

Bursa Teleferik Ücretleri 2021
Bursa Teleferik Ücretleri 2021

Uludağ Teleferik Fiyatları 2021 yılında da her sene olduğu gibi güncellendi. Bursa teleferik fiyatları güncel fiyat listesini resmi Sitesinden öğrene bilirsiniz. Geçen sene yani Bursa Teleferikleri fiyatları 2020 yılında şu şekildeydi;

Bursa Teleferik Ücretleri 2020

  • Öğrenci için 25 TL Gidiş Dönüş 35 TL
  • Tam 35 TL Gidiş Dönüş 48 TL
  • 65 yaş ve üstü 25 TL Gidiş Dönüş 35 TL
  • 0-6 yaş Ücret alınmıyor

Ücretlendirmeler 2021 yılı için ise güncellendi güncel fiyat listesi şu şekildedir.

  • Tam Gidiş-Dönüş: 60 TL
  • Öğrenci Gidiş-Dönüş: 40 TL

Öğrenciler E-devlet üzerinden öğrenci belgesi ibrazı zorunludur. Belge göstermeyen öğrenciler Uludağ teleferik ücretini tam ücret olarak öderler. Hafta içi ve hafta sonu saat 10 ile 19 arasında teleferik kullanımı sağlanabilir.

Teleferik Fiyatları 2021

Teleferik Fiyatları 2021 yılında kış aylarına doğru değişiklik göstere bilir. Bursa Uludağ teleferik üzerinde toplamda 3 istasyon bulunmaktadır. Bu istasyonlar Teferrüç İstasyonu, Sarıalan İstasyonu, Kurbağa Kaya (Oteller) İstasyonu. En uzun mesafe Sarıalan ile Kurbağa Kaya istasyonu arasındaki bölgedir toplamda 4212 metre uzunluğundadır. Bursa Uludağ teleferikleri 8 kişilik 140 adet Standart Kabin bulunur. Her 20 saniyede 1 kabinin geldiği, Detachable Gondola sisteminde sürekli çalışan teleferik hattında, istasyonların içine giren kabinler; tahliye alanına gelirken yavaşlatılarak, yolcuların kolay inip binmesi sağlanıyor.

Teleferik Hangi Saatlerde Çalışıyor?

Olağanüstü bir durum yaşanmadığı taktirde hava koşullarının uygun olması durumunda sabah 10 – akşam 19 saatleri arasında teleferik sürekli olarak çalışmaktadır.

Teleferik seferleri hangi sıklıkla yapılıyor?

Bursa Uludağ teleferik saatleri eskisi kadar uzun aralıklarla sefer yapmıyor. Gelen yeni kabin sistemi ile 20 saniyede bir gelmektedir.

Kabinler kaç kişilik?

Teleferik kabinleri 8 kişilik kapasiteye sahiptir. Örnek verecek olursak 3 kişiyseniz kabine 3 kişi alınır. Tanımadığınız insanlarla seyahat etmek gibi bir zorunluluğunuz olmaz.

Kayak Takımı, Snowboard ve Dağcı Çantası için ücret alınıyor mu?

Hayır bu ek ekipmanlar için ücret talep edilmez. Ayrıca kayak ve snowboard asmak için her bir kabinin dışında askılıklar yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu