Oyun

CS GO Mouse İle Zıplama Kodu

CS GO Mouse ile zıplama, CS:GO’da önemli bir yetenektir. Bazı oyuncular zıplamak için Space tuşunu tercih eder, ancak diğerleri bu eylemi gerçekleştirmek için Mouse tekerleğini kullanır.

İnsanların neden Mouse tekerleği atlamasını savunduğunu merak ediyorsanız, bunun en büyük nedeni tavşan zıplaması yani Bunny hop. Bazı oyuncular, boşluk atlama komutunu kullanırken A veya D ve space tuşuna basmak çok zor olduğu için fare tekerleğini kullanmadan Bunny hop olmayacaktır.

Pek çok kullanıcıya göre, normal zıplamalar için boşluk ve sadece Bunny hop için Mouse tekerleğini kullanır.

Sesli sohbeti kullanmak gibi boşluk tuşunu başka bir eyleme yeniden bağlamak istediğinizde Mouse tekerleği atlamasını da kullanabilirsiniz.

Ancak, sonuçta her şey kişisel tercihinize bağlıdır. Bu tuş bağlantılarını deneyebilir ve çok dikkat dağıtıcı bulursanız hızlıca geri alabilirsiniz.

Cs Go Mouse İle Zıplama

Neden Mouse ile zıplamayı tercihedilir Cs Go Mouse İle zıplama kodu girildikten sonra bunny hop yapıp rakiplerin sein vurma şansını azaltabilirsin. Mouse tekerliği ile zıplama tercihin sebebi Mouse tekerleğini her çevirdiğinizde zıplama olacağından çok hızlı zıpladığınızdan rakiplerinizin sizi vurma olasılığı düşmüş olacaktır. Biraz daha normal hızın üzerine çıkmak için kullanılır. Zemin engebeli olduğunda doğru zamanlama yapılırsa Bunny hop ile çok hızlı çıkılabilir. Aynı şekilde rampalarda Bunny yapmak sizi vurmalarını engeller. Bunny hop uyum içinde arka arkaya zıplamalardan ibarettir. Bunny Hop Mouse atamak için yapmak için Autoexec i açmanız gerekir. Autoexec dosyaları, oyuncuların CS: GO’yu her başlattıklarında özelleştirilmiş ayarlarını yüklemelerine olanak verir. Bir tane oluşturmak veya düzenlemek için yerel CS: GO dosyalarınızda “cfg” klasörünüzü bulun.

  • Bind mwheelup +jump
  • Bind mwheeldown +jump

Bunlardan birini yazmanız yeterli olacaktır. Biri orta tuşu geri diğer ise ileri doğru çevirince zıplamayı sağlıyor.

Cs Go Zıplamayı Mouse Alma

CS GO Mouse İle Zıplama

CS GO Mouse İle Zıplama, Counter-Strike’ın ilk günlerinde verimli bir şekilde hareket etmenin tek yolu Bunny hoptu , ancak Valve yıllar içinde oyuncuların ayaklarını yere sağlam basmak için birçok değişiklik yaptı.  Bunny hop, ilk sıçramadan hemen sonra karadayken tekrar zıplama eylemini ifade eder. Bunu yaparken başarılı bir şekilde hareketinizi sürdürürseniz Bunny hop başlayacaksınız. Böylece Cs Go oynarken Mouse ile zıplayarak hızlı hareket edebilir hatta elinizde bıçakla koşmaktan daha hızlı bir şekilde hareket etmiş olacaksınız. Yer tutarken otomatik olarak tavşan atlamanızı sağlayacak ve ayrıca CS:GO’nun hız sınırlarını yükseltecektir.  Bunlar manuel olarak fare tekerleği ile bunny hop yapmanız için gereken kodlardır.

Eğer otomatik bunny hop yapmak istiyorsanız şu yolu izlemelisiniz:

  • é” tuşu ile konsolu açıyoruz.
  • Hile kodlarını aktif duruma geçirmek için konsola “sv_cheats1” yazın.
  • Sonra Bunny kodumuz olan “sv_autobunnyhopping 1” yazın ve bunny hop’u aktif edin.
  • Bunny kodunun sunucuda çalışıyor olması gereklidir. Eğer çalışmıyorsa konsola “sv_restart 1” kodunu yazıp ardından tavşan kodunu tekrar yazabilirsiniz. Bu kodları sadece yöneticiyken kullanabilirsiniz. Aksi taktirde bu kodlar katif duruma geçmeyecektir.

CS Go Mouse ile zıplama hakkında sormak istediklerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu