Haber

Diş Taşı Evde Nasıl Temizlenir

Diş taşı evde nasıl temizlenir, Evde Plak ve Tartar temizliği nasıl yapılır işte detaylar

Herkesin dişlerinde plak oluşur ancak aşırı miktarda diş taşı oluşumunu önlemek için kullanabileceğiniz bazı ürünler vardır. Her şeyden önce bu tip durumları diş hekiminize danışın çünkü kimse diş hekiminiz gibi plaktan kurtulamaz. Bir diş hekimi, diş minesine zarar vermeden tartar ve plağı parçalamak için gerekli bilgi ve araçlara sahiptir.

Diş taşı evde nasıl temizlenir diş sorunları yaşayanların genel olarak arattığı bir sorudur. Günlük diş fırçalama ve diş ipi kullanma alışkanlığımız yoksa, dişte plak oluşumu oldukça sık görülen bir durumdur. Plak oluşumu dışında bakteri oluşumu da cabası. Ağızda oluşan bakterilerin temizliği için doğal malzeme olarak Tuzlu su ile ağzı çalkalamak ve karbonat ile diş macununu çok az karıştırarak dişi fırçalamak iyi bir yöntemdir.

3 Dakikada Tartarı Nasıl Temizlenir?

3 Dakikada tartarı nasıl temizlenir, tartar temizliği için farklı yöntemler kullanıla bilir. Tabi internette gördüğünüz her ürünü denememek lazım. Özellikle Kimyasal ürünleri diş hekimine danışmadan kullanmayın. Doğal ürünleri daha çok tercih edin. Birçok forumda Ceviz kabuğunu 1 bardak su ile 15 dakika kaynatıp ağızınızda çalkalayın, sonra ağzınızı durulayın.

Diş Taşı Temizliği Evde Nasıl Yapılır?

Diş taşı temizliği evde nasıl yapılır. Birçok uzman doğal ürünler ile günde 2 kez dişinizi fırçalamayı öneriyor. Bu doğal yolar aşağıda sıralanmıştır.

Kabartma tozu ile fırçalayın

Bir dahaki sefere dişlerinizi fırçaladığınızda, diş macunu yerine kabartma tozu kullanmayı deneyin. Tabi ki, normal diş macunu da kullanmanız gerekecek, ancak bir tur kabartma tozu ile fırçalamayı tamamlamak bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir. Bu doğal temizleyici, normal fırçalama rutininizden sonra yaklaşık 15 dakika dişlerinizde kalarak plakları gerçekten uzaklaştırmaya yardımcı olur. Bil bakalım ne oldu? Karbonat, dişlerinizi beyazlatmaya ve nefesinizi ferahlatmaya bile yardımcı olur!

Portakal Kabuğu Yapıştır

Normal diş macununa ek olarak başka bir diş macunu kullanmak ister misiniz? Bir portakal kabuğunun içini alıp suyla karıştırmayı deneyin. Sadece güzel kokmakla kalmaz, aynı zamanda tartardan kurtulmanın harika bir yoludur. Bu günlük içerik, mutfağınızda yaygın olarak bulunur ve erişimi kolaylaştırır. 

Aloe Vera

Dişleriniz boyunca biraz aloe vera jeli kaydırmak, tartarın çıkarılmasına yardımcı olabilir. Aloe vera, yanıkların iyileşmesine ve kabızlığın azaltılmasına yardımcı olabilecek birçok antioksidan ve antibakteriyel özelliğe sahip bir bitkidir. Bu bitkiyi sadece ağız boşluğunuz için değil vücudunuzun her parçası için saklayabilirsiniz.

Dişlerinize dönün… tartar temizliği için aloe vera’yı nasıl kullanıyorsunuz? Bir çay kaşığı aloe vera jeli, 4 çay kaşığı gliserin, limon, uçucu yağ, 5 yemek kaşığı kabartma tozu ve bir bardak su ile macun yapın. Tartar yok olana kadar bu fırçalamayı dişlerinizde her gün tekrarlayın. İçindekilere herhangi bir olumsuz tepki vermediğinizden emin olmak için kullanmadan önce daima küçük bir kısmı test edin.

Sirke ile Diş Taşı Temizliği

Sirke ile diş taşı temizliği doğal bir yol olan ve oldukça kullanılan bir yöntemdir. Sirkenin içerisine bir miktar tuz koyarak etkiyi biraz daha hızlandıra bilirsiniz. Günde en az 2 kere birkaç hafta bu yöntemlerden tercih ettiğinizi denerseniz diş sağlığınız giderek daha iyi olduğunu ve Plak ve Tartar sorunun azaldığını hatta bittiğini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu