Teknoloji

Discord Sunucu Kuralları Örnekleri 2024

Discord kanalı oluşturanların insanları bir arada tutabilmek için bazı kurallar koyması gerekir. Discord sunucu kuralları örnekleri arayanlar için burada yeni örnekleri listeledik.

Discord son günlerin popüler sohbet uygulaması olan discord 2015 yılında ilk piyasaya çıkarıldı şuan çok aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Tamamen ücretsiz olan discord üzerinden görüntülü sesli veya yazışarak sohbet etme imkanı tanınmaktadır. Genel olarak oyuncular ve blockchain üzerine sohbet edebileceğiniz kanalların olduğu ve çok geniş bir bilgi ağı olarak bile kullanabileceğiniz bir platformdur. Kripto paralar ile ilgli bilgilere herkesten önce ulaşmak için takip ettiğiniz kripto paranın discord ve Telegram adresi üzerinden bütün güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Discord üzerinden hesap açmanız için 13 yaşından büyük olmanız yeterlidir. Oluşturulan kanallara davet usulü katıla bilirsiniz ve kişi sayısı sınırlı olan kanallar vardır. Takip etmeyi planladığınız sayfalara biran önce katılmanız daha iyi olacaktır.

Gençlar arasında çok popüler olmasının en önemli sebebi yayıncıların ve oyun içeriği üretenlerin ortak buluşma noktası olmasındandır. Büyük fan toplulukları olan Minecraft ve Fortnite gibi oyunlarında oyuncuları discord üzerinden kanallarına katılarak oyun hakkında tartışmalar açarlar. Türkiye’deki birçok oyun içeri üreticisi ve youtuber discord üzerinden yayın sırasında takipçileri ile muhabbet ederler. Tabi sizde içerik üreticisi olmak isterseniz veya arkadaşlarınız ile sohbet için discord üzerinden sunucu kurmak isterseniz bazı kurallar koymalısınız. Discord kurallar yazısı her yeni gelen abone tarafından görülmeli ve okunmalıdır. Discord kuralları ile sohbetleriniz saha saygı çerçevesinde ilerlemi olacaktır. İnternette discort kural örnek olarak birçok kural görebilirsiniz. Bu kuralları da kullana bilir veya ek kurallar ekleyebilirsiniz.

Discord Sunucu Kurma

Discord Sunucu Kurma
Discord Sunucu Kurma
 • Discord üzerinden bir sunucu kurmanız gerkir. Sunucu kurmak için öncelikle discord hesabınıza giriş yapın. Ana sayfada sol taraftaki sunucular kısmında en altta “+” işaretine tıklayın.
 • Karşınıza açılır bir pencere çıkacaktır. Bir sunucu oluştur seçeneğinin altında Hazır şablon olarak veya kendim oluşturayım seçeneklerinden hangisini talep ederseniz onu seçin
 • Hazır şablon olarak seçmek daha kolay olacaktır. Sonra açılan sayfadan Bize sunucundan biraz bahset kısmının altında bir topluluk için veya arkadaşların için seçeneklerinden birin seçin
 • Sonra bir resim seçip sunucu adını belirleyin. Oluştur butonuna basın ve sunucunuz oluşturuldu.

Sunucunuzun sol tarafında tartışma alanı bulunur oraya yeni konular ekleyebilirsiniz veya silebilirsiniz. Kanalların yanında ayarlar butonu üzerinden bütün işlemleri kanal ayarlarını yapabilirsiniz. Sunucu isminizin yanında ok işareti bulunan kısma basıp sunucu ile ilgili bütün ayarları güncelleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemler yaptıktan sonra ve İzinleri ayarladıktan sonra Discord sunucu kuralları ekleyerek sunucunuzu aktif duruma getirmiş olursunuz.

Discord Kuralları Nasıl Yapılır?

Discord Kuralları Nasıl Yapılır

Discord sunucu kuralları nasıl yapılır, discord kuralları sunucu üzerinden ekleme nasıl yapıldığını aşağıda detaylı bir şekilde anlattık. Aşağıdaki yolları takip ederek sunucu kurallarını gelen davetlilerin görmesini sağlayabilirsiniz.

 • Discord kurallarını aktif duruma getirebilmeniz için öncelikle sunucu ayarları kısmına giriş yapın Topluluğu Etkinleştir sekmesine tıklayıp Haydi Başla butonuna basın.
 • Açılan sayfadan güvenlik kontrollerini ayarlayın güvenlik seviyesi için Doğrulanmış bir e-posta gerekli aktif duruma getirin, Tüm üyelerden gelen medya içeriklerini tara aktif duruma getirin
 • Kanal kuralları için bir sayfa oluştur ve topluluk için bir sayfa oluşturun ileri deyin.
 • Tüm kutucukları işaretleyip kurulumu tamamlayın.
 • Bu işlemleri yaptığınızda sunucu ayarları içerisinde Topluluk kısmının altında Üye seçimi kısmı vardır.
 • Üye Seçimi kısmına girip Üye Seçimini Aktifleştir butonuna tıklayın
 • Açıklama kısmına kanalınız ile ilgili bilgileri girip hemen altında Sunucu Kurallarını gir! yazan yerin altındaki Hadi Başla butonuna tıklayıp Discord sunucu kuralları yazısını girebilirsiniz.

Discord Sunucu Kurallar Örnekleri

Discord sunucu kuralları örnek olarak discord ürerinden belirlediğiniz kuralları davet ile gelenler okudum anladım diyerek onayladığı için eğer belirlediğiniz kuralları çiğneyen olursa o kişiyi tasfiye edebilirsiniz. Belirleyeceğiniz kurallar çok ağırda olmamalı genel olarak tüm insanlar için geçerli olan kuralların seçilmesi çok daha iyi olacaktır. Örnek olarak aşağıdaki metini kullanabilirsiniz veya kendi kurallarınızı belirleyerek sunucunuza özel kurallar oluşturabilirsiniz.

 • Kurulan sunucu içerisinde müstehcen ve toplumu kine yönlendiren paylaşımlar yapanlar sunucudan ihraç edilecektir. Yapmış olduğu paylaşım Silinecektir.
 • Sunucumuz üzerinden yapılan tartışmalar belirlenen konular dışında siyasi veya ırkçı unsurlar taşıması yasaktır. Bu tip paylaşım ve tartışmalar yapanlar sunucudan ihraç edilecektir.
 • Aynı yazıyı arka arkaya aynı yazıyı yazarak sohbet kanallarını meşgul etmek yasaktır.
 • Sunucu içerisinde yöneticilere sorulmadan reklam paylaşımı yasaktır.
 • Farklı discort bağlantıları veya Telegram Grupları paylaşmak yasaktır.
 • Sohbetler saygı kuralları çerçevesi içerisinde yapılmalıdır.

Discord sunucu kuralları ile daha sakin ve kavgasız bir ortam oluşturmak mümkün hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu