Haber

Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

Erkek bebek olması için adetin kaçıncı günü ilişkiye girilmelidir. Kesin erkek bebek olması için yöntemler, hangi aylarda hamile kalınırsa bebek erkek doğar, erkek bebek yapmak için pozisyonlar hangileridir işte detaylar.

Dünyanın en güzel duygularından biri hatta ilki bir çocuk sahibi olmaktır. En önemli şey bebeğinizin sağlıklı olmasıdır. Ama hem anne hem de baba içinden kız veya erkek bebeği olması için dua ediyordur. Bunca zamandır. Kız veya erkek bebek olmasının tamamen kader olarak görüyorduk. Araştırmalar bebeğin cinsiyetini önceden belirlene bileceğini öne sürmektedir. Bildiğiniz gibi XX Kadınlar XY erkek ise Kromozomludur. X kromozomu daha büyük ama yavaş hareket eden bir kromozomdur. Y is küçük ve hızlı hareket eder. Kız bebek olması için Kadından X kromozomu Erkekten ise X kromozomu gelir. Erkek bebek için Kadından X erkekten Y kromozomu gelmesi gerekir. Yani Çocuğunuzun cinsiyeti erkeklerin baskın gen oranına bağlıdır. Belirli günlerde cinsel ilişkiye girilmesi cinsiyetinin belirlenmesinde etkili olacağına dair araştırmalar bulunmaktadır.

Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

Erkek bebek olması için yöntemler, Erkek bebek birçok evli çiftin istediği ve dillendirdiği bir şeydir. Durum böyle olunca hangi aylarda hamile kalınınca bebek erkek olur, erkek bebek için pozisyonlar, erkek bebek için adetin kaçıncı günü ilişkiye girilir, kesin erkek bebek olması için yöntemeler nelerdir şeklinde soruların cevabı aranır.

Erkek bebek sahibi olmak isteyenler için birçok söylenti vardır. Bu söylentilerin çoğu kulaktan dolma söylentiler olduğu için herhangi bir dayanağı bulunmamaktadır. Bazıları ise bilimsel araştırmalara konu olmuş ve incelenmiştir. Erkek bebek sahibi olmanın garantisi yoktur. Bazı yöntemler ile sadece ihtimal artabilir. Bu ihtimallerin artmasını bilimsel araştırmalar göstermiştir. Bunlar farklı cinsel pozisyonlar, yaşam kalitenizi artırmak, sağlıklı bir tüketim alışkanlığı sağlamak gibi.

Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler
Erkek Bebek Olması İçin Yöntemler

Erkek Bebek İçin Adetin Kaçıncı Günü İlişkiye Girilir

Erkek bebek için adetin kaçıncı günü ilişkiye girilir, bebek erkek olması için hangi gün ilişkiye girilmeli. Erkek bebek için ne zaman ilişkiye girilmeli. Kadınların XX kromozom çiftinden oluştuğunu söylemiştik. Erkek bebek olması için Erkekten Y kromozomunun Kadından X kromozomuyla çift olması gerekir. Y kromozomu normal şartlarda çok daha hızlı hareket eder ama dayanıklılığı yoktur. X kromozomları ise çok yavaş hareket etseler bile çok dayanıklıdırlar.

Bu yüzden ilişkiye gireceğiniz günleri iyi belirlemeniz gerekir. Yumurtlama döngüsünü iyi belirleyip buna göre bir yol izlemeniz gerekecektir. Yumurtlama döneminden 2 veya 3 gün önceden gireceğiniz ilişkide erkek bebek doğma ihtimali artar. Bu durum erkek içinde geçerlidir. Sperm kalitesini artırmak için bir hafta cinsel perhiz uygulanması daha sağlıklı sperm verecektir. Yumurtlama dönemlerini belirlemek için eczanelerde kitler bulunmaktadır. Bu kitleri kullanarak ilişki takviminizi oluşturmalısınız.

Adet gününden sonra yumurtlama dönemine kadar cinsel perhiz veya korunmalı bir şekilde yumurtlama döneminden 4 – 5 gün öncesine kadar ilişkiye girilmelidir. Yumurtlama döneminden 4 – 5 gün öncesinden korunmasız ilişkiye girerseniz kız bebek sahibi olmanız daha büyük ihtimal olur. Bu yüzden erkek bebek sahibi olma istiyorsanız yumurtlama döneminde veya 12 sat öncesinden korunmasız ilişkiye girerseniz çocuğunuzun erkek doğma ihtimali artar.

Erkek Bebek İçin Pozisyon

Erkek bebek için hangi pozisyonlarda ilişkiye girmek gerekir, erkek önce boşalırsa bebek erkek mi olur, hamilelikte cinsel isteksizlikte bebek cinsiyeti belli olur mu, erkek bebek olması için hangi tarafa yatılmalı gibi birçok soru bulunmaktadır. Erkek bebek için yumurtlama döneminde ilişkiye girilmesi gerektiği gibi ilişki sırasında spermin daha hızlı ilerlemesi için belirli pozisyonlar vardır. Bu pozisyonların önemi yukarıda aktardığımız gibi Erkekteki Y kromozomunun dayanıksız olması ve bu yüzden hızlı bir şekilde yumurta ile birleşmesi gerekir.

İlişki sırasında “Dört ayak” pozisyonu veya “misyoner” pozisyonu ile erkek spermi daha hızlı yüzeceğinden rahim ağzına daha hızlı gelir. Yumurtalıklara daha hızlı ilerler ve birleşir. Buda erkek bebek olma ihtimalini artıracaktır. Bunun dışında erkek bebek olması için birçok farklı pozisyonlar varıdır. Ama bunlar %100 değildir. hamilelik sırasında dış etmenlerin cinsiyeti etkilediğine dair herhangi bir bulgu veya bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Bazı söylentiler hamilelik sırasında sol tarafa yatınca erkek bebek olma ihtimali daha yüksektir şeklindedir. Bu söylentileri kanıtlayan veya destekleyen herhangi bir araştırma bulunmamaktadır.

Önemli olan erkek veya kız bebek olması değil sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelmesi öyle değil mi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu