Haber

Esila İsminin Anlamı Nedir? Esila İsmi Kuran’da Geçiyor mu?

Esila isminin anlamı nedir? Esila ismi Kuran’da geçiyor mu? Esila ne anlama gelir? Esila ismini çocuğa vermek caiz mi? Esila isminin anlamı fetva, Esila isminin anlamı Diyanet’e göre nedir? Ailelerin çocuklarına verecekleri isimleri seçerken en çok merak ettiği soruları sizin için derledik. İçeriğimizde merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Yeni dünyaya gelecek kız çocuğunuza Esila ismini vermeyi düşünüyorsanız, Esila isminin karakteristik özelliklerini ve analizini de yazımızda bulabilirsiniz. Esila ismi son yıllarda yeni doğan çocuklara verilen ve ailelerin çokça tercih ettiği bir isimdir. Unutmayın ki çocuğunuza vereceğiniz ismin onun geleceğini şekillendirecektir. Bu yüzden makalemizde tüm analizleri bulabilirsiniz.

Esila İsminin Anlamı Nedir?

Esila isminin anlamı nedir? Anne ve babaların çok tercih ettiği bir isim olan ve kulağa çok hoş gelen bir tınısı olan Esila ismi dilimize Arapçadan geçen isimlerden biridir. Anlamı letafetli, güzel, incelikli ve hoş kişi anlamına gelmektedir. Ayrıca ikindiden sonra akşam vakti yani zaman anlamına da gelmektedir. Bu güzel anlamlarından kaynaklı aileler tarafından çok tercih edilen bir isimdir.

Esila İsmi Kuran’da Geçiyor mu?

Esila ismi Kuran’da geçiyor mu? Merak edilen diğer bir konu ise Esila isminin Kuran’da geçip geçmediğidir. Toplum olarak çocuğumuza vereceğimiz isimin Kuran’da geçmesini daha çok tercih ediyoruz. Esila ismi de Kuran’da geçen isimlerdendir. İnsan Suresi 25. ayette yer alan bir isimdir. Kuran’da zaman anlamında kullanılmıştır.

Veżkuri-sme rabbike bukraten ve asîlâ(n) “Sabah akşam Rabbinin ismini an” Esila ismin Akşam vakti olarak Kuran’da geçmektedir. Esila isminin anlamı Diyanet’e göre ve Esila isminin anlamı fetva ya göre de Akşam vakti anlamındadır. Esila isminin diğer anlamlarının da çok güzel olduğundan dolayı bu ismi çocuğunuza vermeniz Caizdir.

Esila İsminin Analizi

Esila isminin analizi, Esila ismine sahip kişiler çok naif ve kibar davranışa sahiptirler. Sezgileri oldukça kuvvetli olduğundan karşılaştıkları zorlukları kolaylıkla atlatabilirler. Ayrıca arkadaş ve partner seçimlerinde oldukça dikkatli seçim yapan kişilerdir. Aile ve arkadaş bağları oldukça güçlüdür. Çok korumacı ve sahiplenen bir yapıya sahiptirler. Bağlandıkları kişilere olan sevgilerini derin yaşarlar. Sanat konusunda da yeteneklidirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu