Haber

Facebook Çöktü mü 2024 Facebook Neden Açılmıyor

Facebook çöktü mü, Facebook çöktümü, Facebook neden açılmıyor işte detaylar. Kurucusunun Mark  Zuckerberg olduğu şimdiki ismi ile Meta eski ismi ile Facebook şirketinin 2004 yılında kurduğu  popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook a giriş yapılamıyor. 

Dünya geneli bir sorun olmasa da bazı kullanıcılar hem mobil uygulaması üzerinden hem de web sitesi üzerinden hata aldıklarını Downdetector sitesi üzerinden bildirdiler. Buda popüler sosyal medya uygulaması olan Facebook coktumu sorusunu akla getiriyor. Durumun böyle olduğunu düşünen kullanıcılar internet üzerinden yaptıkları Facebook coktu mu aramalarında Facebook ta sorun son dakika şeklinde sitelerinin paylaşımları üzerinden detaylı olarak bilgi alabilirler.

Facebook Çöktü Mü?

Dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook giriş sorunu yaşayan kullanıcılar internet üzerinden en çok aradığı soru Facebook çöktü mü Son Dakika, Facebook çöktü mü şeklinde aratmalar yapıyor.  Facebook’un çökme sebebi veya Facebook’a giriş yapamamanın sebebi anlık kesintiler mi yoksa cihaz kaynaklı bir problem mi öncelikle bunu belirlememiz gerekir. Mobil cihazlarda anlık olarak internet bağlantısının kopmasından kaynaklı  bazı uygulamalarda hata verebilir.

Şayet sosyal medya uygulaması üzerinden hata alırsanız öncelikle cihazınızı uçak moduna alın sonrasında tekrardan aktif duruma getirin ve Facebook veya diğer mobil uygulamaları giriş yapmayı deneyin.

Aynı problem devam ediyorsa internet üzerinden Downdetector Sitesinden tüm dünyada kullanıcıların Facebook sitesi üzerinden almış olduğu hata ve bildirmiş oldukları kesintiler görebilirler. Bu siteyi kontrol ederek kesintinin bölgesel mi yoksa genel mi olduğunu öğrenebilirsiniz. 

Facebook Çöktümü

Facebook’ta yaşanan sorunun ardından kullanıcılar Twitter üzerinden atmış olduğu tweetlerde yaşamış oldukları problemleri ve hataların ekran görüntüsünü paylaştı. Facebook uygulamasına giriş yapmak isteyen kullanıcılar geç açılma veya hiç açılmama problemleri yaşadıklarını atmış oldukları gönderilerde paylaştı. Şu an dünya geneli bir problem olmasa da problemi yaşayan birçok kullanıcı Twitter üzerinden tweet atarak yaşamış oldukları sorunu dile getirdiler. 

Facebook’un resmi hesaplarında herhangi bir açıklama olmazken problemin geçici bir kesinti olduğu ve düzeleceği düşünülmektedir. Bu tip kesintiler sosyal medya uygulamaları üzerinde yapılan bölgesel güncellemelerden kaynaklı da olabildiğinden sorunun geçici olduğunu düşünebiliriz.

Facebook Sunucu Güncellemeleri

Facebook zaman zaman sunucularda problem yaşayabiliyor sunucularında problem yaşandığı durumda ya da sunucuları ile ilgili bir güncelleme söz konusu olduğunda belirli süre Facebook’a giriş yapılamayabiliyor. Bu durumda yapılması gereken tek şey beklemek. Facebook sunucu güncellemeleri genelde 2 – 4 ve 2 – 6 saat gibi sürebiliyor.

Bu ve buna benzer durumlarda Facebook’un sunucu güncellemesini tamamlamasını beklemek gerekiyor. Bununla birlikte internet ile ilgili probleminiz varsa yani 3G, 4.5G ya da Wi-fi internetiniz ile ilgili problem varsa yine bu uygulamaya giriş yapamazsınız.

İnternet Paketinizi Kontrol Edin

Bazı durumlarda internet paketimiz bittiğinde bunu fark edemeyebiliyoruz. Daha çok faturasız hatlarda ya da duran tarife kullanan mobil hat kullanıcıları internet paketi bittiğinde internet kullanamazlar. Bu durumda internet paketi biten kişiler Facebook sosyal medya uygulamasına da giriş yapamazlar. Yapılması gereken şey ise güncel internet limitinizi incelemek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu