Teknoloji

Facebook Yorum Kapatma 2024

Fotoğraflar ya da gönderiler için Facebook yorum kapatma yöntemi kullanılabilir. Facebook’ta yorum kapatma nasıl yapılır bilmeyenler için aşağıda adım adım anlattık. Facebook gönderilerinize kimsenin yorum yapmasını istemiyorsanız bu ayarları yapabilirsiniz.

Burada anlatılanları yaparak Facebook’ta fotoğrafı yoruma kapatma yapılabilir. Facebook’ta gönderi olarak paylaştığımız ya da profil fotoğrafı ayarladığımızda insanların yorum yapmamasını isteyebiliriz. Bazı durumlarda da yönetilen sayfanın yorumlarını kapatmak istenilebiliyor. Bu tür durumlarda Facebook yorum kapatma işlemi işinizi görecektir. Bu teknoloji haberimizde gönderilerinize yorum yapılmaması için yapmanız gerekenleri anlattık.

Facebookta Yorum Kapatma

Facebookta yorum kapatma adımları;

1. İlk olarak yoruma kapatacağınız fotoğraf, video ya da gönderiyi belirleyin.
2. Gönderiyi belirledikten sonra o gönderinin sağ üst kısmında bulunan aşağı doğru ok işaretine tıklayın.
3. Küçük bir menü açılacaktır. Buradan gönderiyi yorumlara kapatabilirsiniz.

Fakat yine de kısaca anlatmak gerekirse. Burada “yorum yapmayı kapat” butonunu seçmeniz gerekiyor. Yorum yapmayı kapat dediğinizde diğer kişiler yorum kutucuğuna herhangi bir şey yazamazlar.

Facebook’ta paylaşım yaptıktan sonra ya da fotoğraflarınıza gelen yorumlar can sıkıcı olabiliyorsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Facebook Sayfa Yorum Kapatma

Eğer bir sayfa sahibiyseniz ve o sayfada yorumları kapatmak istiyorsanız yine benzer işlemleri yapmanız gerekiyor. İlgili gönderiyi seçin ve sağ kısmındaki üç noktaya ya da aşağı doğru ok işaretine dokunun. Buraya dokunduktan sonra küçük bir menü açılacaktır. Açılan menüden yorum yapmayı kapatabilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra takipçiler ya da diğer kişiler gönderiye yorum yapamayacaklardır. Rahatsız edici yorumlardan bu sayede kurtulabilirsiniz.

Bu adımları uyguladığınız gönderiler için diğer takipçi ya da Facebook kullanıcıları yorum yapamayacaklar. Tekrardan o gönderiyi yorum yapmaya açmak için yine aynı menüyü kullanarak yorumları aktif hale getirebilirsiniz. Facebook Yorum Kapatma ile ilgili aklınıza takılanları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu