Teknoloji

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Faturalıdan faturasıza geçiş Vodafone, Turkcell faturasız hatta nasıl geçilir detayları haberimizde. Faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmayı düşünüyorsanız buradaki adımları uygulayarak hat durumunuzu değiştirebilirsiniz. Faturasız hatlarda kullanım yapabilmek için her ay TL yükleyip paket almanız ya da direkt olarak paket satın almanız gerekmektedir.

Faturalı hat aboneleri kimi zaman farklı bir operatöre gitmek için kimi zamanda ön ödemeli hat kullanmak için faturalıdan çıkış yapmak isteyebiliyorlar. Ülkemizde bulunan Turkcell Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinde faturalı hat kullanan müşteriler istedikleri zaman faturasız hatta geçebiliyorlar. Ön ödemeli hatta geçme işlemi yapılmadan eğer bir taahhüdünüz yada cihaz kampanyanız varsa müşteri temsilcisi ile görüşmenizi öneririz. Çünkü cihaz kampanyanızın süresi dolmadan yada taahhüdünüzün süresi dolmadan faturasız hatta geçiş yaparsanız ekstra ücretler yansımaktadır.

Faturasız Hat Nedir?

Faturasız hat ön ödemeli hat anlamına gelir. Kısaca açıklayacak olursak; TL yüklersiniz ve bu TL ile isterseniz bir tarife satın alırsınız isterseniz de mevcut kullanım ücretleri geçerli olacak şekilde kullanabilirsiniz. Ön ödemeli hatlar yani faturasız aboneler için özel paketler ve kampanyalar bulunmaktadır.

Faturalı aboneler ve ya yeni gelmek isteyen aboneler Faturasız hat paketlerinden yararlanabilirler.

Faturalı Hattan Faturasıza Geçiş Nasıl Yapılır?

Faturalı hattan faturasıza geçiş nasıl yapılır, Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone aboneleri istedikleri taktirde faturasız hatta geçme hakkına sahiptir. Ancak faturasıza geçiş yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bunlara da aşağıdaki başlıklardan bakabilirsiniz.

 • Faturalıdan faturasıza geçiş işlemleri hattın yasal sahibi tarafından yapılabilir.
 • Müşteri temsilcisi ile görüşme yapılarak yapılabilir.
 • Cayma bedeli gibi ek ücretleri sorguladıktan sonra faturasıza geçiş yapmanız önerilir.

Turkcell Faturalı Hattan Hazır Kart’a Nasıl Geçiş Yapabilirim?

Faturalıdan faturasıza geçiş Turkcell

Turkcell faturasıza nasıl geçilir, Bireysel aboneler faturalı hattan Hazır Kart’a geçişi Turkcell Müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirler.

​Turkcell Cep merkezlerinden bireysel aboneler; Faturalı hattan Hazır Kart’a geçiş yapma sürecinde, Hazır Kart’a geçiş işleminden önce Rahat Tarife’de yer alan istedikleri pakete 30 günlük geçiş yapabiliyorlar. Bir aylık Rahat pakete geçişten sonra gelen SMS’e onay vermesi halinde Rahat Tarife’den Hazır Kart’a geçiş işlemleri başlayacaktır. Onay verilmezse Rahat Tarife’de kendilerine uygun paketten devam edeceklerdir.

 • Faturasız hatta geçiş işlemi için 532 Turkcell müşteri hizmetlerini arayın.

Turkcell faturalıdan faturasıza geçme işlemini en hızlı müşteri temsilcisi ile görüşerek yapabilirsiniz.

Turkcell Faturalıdan Faturasıza Geçiş Paketleri

Turkcell faturasıza geçiş tarifeleri olarak aşağıdaki paketlerden birini seçebilirsiniz. Kullanımınıza en uygun paketi seçerek uygun fiyata tarife kullanabilirsin.

 • Gülümseten 6 GB Paketi: 4 Hafta boyunca yurt içi her yöne 1000 dakika + 1000 SMS + 6 GB internet+ Dergilik Mini aboneliği ve Dergilik’te geçerli 1GB +BiP’te geçerli 5GB internet+ Lifebox Standart + üyeliği, 25 GB Lifebox saklama alanı ve Lifebox’ta geçerli 5GB internet + Mini TV+ paket aboneliği ve TV+’ta geçerli 5GB internet
 • Gülümseten 8 GB Paketi: Kampanya kapsamında 4 Hafta boyunca Gülümseten 8 GB paketi ile 55 TL’ye 8 GB internet, 1000 dakika, 1000SMS, Dergilik Mini aboneliği ve Dergilik’te geçerli 1GB, BiP’te geçerli 5GB internet, Lifebox Standart + üyeliği, 25 GB Lifebox saklama alanı ve lifebox’ta geçerli 5GB internet, Mini TV+ paket aboneliği ve TV+’ta geçerli 5GB internet sunulur.

Vodafone Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Faturalıdan Faturasıza Geçiş Vodafone

Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş, işlemi yaparken diğer operatörlerde olduğu gibi en hızlı yöntem müşteri hizmetlerini aramak olacak. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra görüşme yapacağınız temsilciye Vodafone hattımı faturasız hatta geçirmek istiyorum demeniz yeterlidir. Müşteri temsilcisine ayrıca varsa taahhüt cayma bedeli ve çıkacak olan son faturanızın miktarını da sorabilirsiniz.

 • Vodafone’da faturasız kontörlü hatta geçmek için 542 müşteri hizmetleri ile iletişim geçebilirsiniz.

Vodafone faturalıdan faturasıza geçiş tarifeleri, faturasızda kullanabileceğiniz paketlerle ilgili bilgileri de yine müşteri temsilcisinden yada resmi internet sitesinden inceleyebilirsin.

Vodafone Faturasıza Geçiş Tarifeleri

 • Süper Kolay Paket 10: 28 günlüktür, tekrar etmez. 10 GB internet 750 DK + 250 SMS hakkında yararlanabilirsiniz.
 • Süper Kolay Paket 3: 28 günlüktür 3 GB internet, 750 dakika + 250 adet sms alabilirsiniz.
 • Süper Kolay Paket 15: 4 hafta geçerlidir, 15 GB internet 750 dk + 250 sms alabilirsiniz.
 • Süper Kolay Paket 6 Paketi: 6 GB cepten internet 750 dakika ve 250 adet sms hakkına sahip olursunuz. 28 günlüktür ve tekrar etmez.

Faturalı Hattan Faturasız Hatta Geçiş Türk Telekom

Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş
Türk Telekom Faturalıdan Faturasıza Geçiş

Türk Telekom faturalı hattan faturasız hatta geçiş yapmak istiyorum ne yapmalıyım? Hat sahibi kimlik belgesi ve imza vererek Türk Telekom mağazalarına başvuru yapabilir. Aynı zamanda 4445444 Türk Telekom Müşteri Çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinden talebini iletebilir.

 • En hızlı yöntem olarak Müşteri temsilcisini arayıp faturasız hatta geçebilirsiniz.

Türk Telekom Faturalı Hattan Faturasız Hatta Geçiş Paketleri

 • Elit 5 Paketi: 4 haftalık Her Yöne 750 DK Her Yöne 250 SMS 5 GB Cepten İnternet
 • Elit 10 Tarifesi: 4 haftalık Her Yöne 750 DK Her Yöne 250 SMS 10 GB Cepten İnternet
 • Selfy’nin Özgür 24 GB Paketi: Selfy’lilerin yararlanabileceği Her Yöne 750 Dakika + Her Yöne 250 SMS + 24 GB Cepten İnternet + 4 GB Sil Süpür’den hediye* Cepten İnternet.

Faturalı Hattan Faturasız Hatta Numara Taşıma

Faturalıdan faturasıza numara taşıma, bu işlem faturasız hatta geçiş işlemidir. Ancak çoğu kişi hattımı faturasıza taşımak istiyorum şeklinde beyan etmektedir. Yukarıda 3 operatör için faturasız hatta geçiş işleminin nasıl olacağına dair bilgilere yer verdik. Sizde faturasız hatta geçiş yapmak istiyorsanız bu adımları takip etmeniz gerekir.

Faturasız hatta geçmem için fatura kesim tarihimi beklemem gerekiyor mu?

Faturasız hatta geçiş yapmak için fatura kesim tarihinizi beklemenize gerek yoktur. İstediğiniz zaman müşteri temsilcisi ile görüşerek faturasız hatta geçiş yapabilirsiniz.

Faturalı Hat Borcumu Ödemedim Faturasıza Geçiş Yapabilir miyim?

Varsa mevcut fatura borçlarınızı ödemeniz gerekir, fatura ödemeleri gerçekleştikten sonra ilgili operatörün temsilcisini arayarak geçiş yapabilirsiniz.

Faturasız Hatta Geçiş Yaparken Sim Kart Değiştirmek Gerekir mi?

Faturasız hatta geçiş yaparken sim kart değişikliği yapılmaz. Mevcut hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Faturasıza Geçiş

Faturasız hatta geçiş işlemini taahhüt süresi içerisinde yaparsanız cayma bedeli ödersiniz. Bunun yerine son faturanız kesilmeden hemen önce faturasız hatta geçiş yapmanız ya da farklı bir operatöre hattınızı taşımanız çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Faturalıdan Faturasıza Geçiş işlemini hattın yasal sahibi yapabilir. Hat kullanıcıları faturasız hatta geçiş işlemini gerçekleştiremezler.

Faturalı hattan faturasıza geçiş işlemi için operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayıp gerekli bilgi teyidinden sonra talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Bu sayede Faturalıdan Faturasıza Geçiş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bimcell, Vodafone, Türk Telekom, Teknosacell ve Turkcell Faturalıdan Faturasıza Geçiş işlemleri için yapılması gerekenleri bu başlıkta detaylı bir şekilde anlattık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu