Teknoloji

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Ücretsiz 2024 Online Uygulaması

Bulanık fotoğraflarınızın daha net görünmesini istiyorsanız bunu yapmak mümkün. Burada anlatılan bulanık fotoğraf netleştirme yöntemlerini kullanabilirsiniz. Eski çekilmiş ya da çekilirken bulanık çıkan fotoğraflarınızı netleştirin.

En güzel pozu vermişsinizdir ve tekrar aynı pozu yakalayamazsınız ama o fotoğrafta bulanıktır. Yada eski fotoğraf üzerindeki ayrıntıları daha iyi göre bilmek için fotoğrafınızı netleştirmek isteyebilirsiniz. Bu tip programlar önceden çok yüksek ücretler ile piyasaya sürülürdü teknolojinin gelişmesi ile ve rekabetin yükselmesi ile programların kendi reklamlarını ve tanıtımını yapmak için ve kullanıcı deneyimini artırmak için ücretsiz olarak bu tip programları piyasaya sürüyorlar.

Profesyonel olarak bu işi yapanlar genelde ücretli programlar yani Photoshop ve benzeri programlar ile bu işlemi sağlarlar. Bu hem emek ve yetenek gerektiren hem de vakit gerektiren bir işlem olduğu için bunu sizin yerinize halleden programları seçmek ve fotoğrafınızı yükleyip sonrasında netleştirmesini tek tuşla sağlamak insanlara daha kolay ve mantıklı gibi geliyor.

Bulanık Fotoğraf Netleştirme

bulanık Fotoğraf Netleştirme

Bulanık fotoğraf netleştirme, telefon üzerine kurduğunuz bir program ile veya online olarak Photoshop gibi kaliteli fotoğraf düzenleyebilir. Bu işlemleri cihazınız veya bilgisayar üzerinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğrafları netleştirerek kötü görünen yerleri düzenlemek artık çok kolay hem de zahmetsiz.

Bütün işlemleri gelişen teknoloji sayesinde yapay zeka tarafından yapılıyor. Sadece siz komut veriyorsunuz kesip biçme ve düzenleme program tarafından sağlanıyor ve düzenlenmiş ve netleştirilmiş fotoğraf size veriliyor. Bunun dışında emek harcayarak photoshop ile fotoğraflarınızı düzenlemek mümkün. Ama sadece fotoğrafınızı programa veya siteye yükleyerek yapmak istediğiniz işlemi belirterek fotoğrafınızı düzenlemek daha

Fotoğraf Netleştirme Uygulaması Ücretsiz

Fotoğraf netleştirme uygulaması ücretsiz olarak yani Online olarak fotoğraflarınızı düzenlemek ve bulanıklığını gidermek için bazı ücretsiz siteler bulunmaktadır. Bu sitelere fotoğrafınızı yükleyerek fotoğraf üzerinde istediğiniz gibi oynama yapabilirsiniz. Sadece bulanıklığı gidermek için değil ayrıca fotoğraflarınız üzerinde birçok geliştirme ve düzenleme yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en bilinenlerini, kullanımı kolay ve güvenilirleri olarak sıralayacak olursak.

1. PiZap

Pizap.com adresi üzerinden ücretsiz bir şekilde oturum açıp sonrasında istediğiniz bir fotoğrafı yükleyerek üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. İlk başta biraz karmaşık gelse de kullandıkça daha basitleşecektir. Birçok işlemi sağlayabileceğiniz sitede fotoğraf netleştirici olarak ta kullanım sağlayabilirsiniz. Fotoğraf netleştirici ücretsiz program olarak kullanabilirsiniz.

2. Pixlr

Pixlr.com üzerinden tamimiyle Türkçe kullanım sağlayabileceğiniz çok basit bir online düzenleme sitesidir. Hazır şablonlar ekleyebileceğiniz Bulanık resimleri yapay zeka sayesinde kolaylıkla netleştirebileceğiniz çok kolay bir online düzenleme sitesidir. Ücretsiz olarak kullanabilirsin ayrıca birçok uzantıyı da desteklemektedir. Hazır tasarımlar ile resimlerinizi çok daha renklendirebilirsiniz. Bulanık fotoğrafı netleştirme için kullanabilirsiniz.

3. PhotoPea

PhotoPea.com adresi üzerinden ulaşabileceğiniz siteye girdiğiniz an anlayacağınız gibi online bir photoshop programı olarak düşüne bilirsiniz. Herhangi bir programı cihazınıza kurmadan internet üzerinden kullanım sağlayabileceğiniz site tamamen Türkçe olduğundan çok rahat bir şekilde çözebilişinizde. Resim netleştirme programı olarak kullanabileceğiniz online bir sitedir.

Bu siteleri sadece bulanık fotoğrafları netleştirmek için değil ayrıca fotoğraflar üzerinde kırpma, renklendirme, yeniden boyutlama, yazı yazma ve düzenleme gibi birçok işlemi ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Sitesi

en iyi fotograf netleştirme uygulaması
En iyi fotoğraf netleştirme uygulaması

Fotoğraf netleştirme uygulaması olarak telefonunuza yükleyebileceğiniz ve fazla yer kaplamayan ayrıca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Birçok kullanıcı tarafından beğenile ve kullanılan uygulamaların bazılarının içerisinde ücretli satın alabileceğiniz kısımlarda bulunmaktadır. Bu kısımları kullanmak isterseniz ücret ödeme durumu söz konusudur. Ama sadece fotoğraf netleştirme programı olarak kullanacaksanız ücretli kısımları kullanmanıza gerek yoktur. Aşağıda paylaştığımız Fotoğraf netleştirme programı android ve iOS sürümleri bulunmaktadır.

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Nasıl Yapılır?

Bulanık Fotoğraf Netleştirme Sitesi

1. PicsArt

PicsArt mobil fotoğrafçılık ile uğraşanların çok iyi bildiği çok kullanışlı ve güzel bir uygulamadır. İçerisinde birçok filtre ile bulanık resimleriniz netleştirme android telefondan yapabilirsiniz. Uygulama içerisinde birçok araç ve filtre olduğu için çok işinize yarayacak bir program. Filtreler arasında bulanık, keskin, parlak, gibi seçenekler ile düzeltmek istediğiniz fotoğrafı çok rahat bir şekilde düzenleyebileceksiniz. İnternette birçok öğretici video ile uygulamayı kullanarak birçok düzenleme işi yapabilirsiniz.

2. VSCO

VSCO uygulaması ile 10 adet filtreyi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu filtreler arsında Kontranst, dolgunluk soluklaştırma, netleştirme gibi filtreler olduğu için uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanımı da çok kolay olduğu için herhangi bir yardım almadan kendiniz düzenlemeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Fotoğraf netleştirme programı android ve iOS sürümleri bulunmaktadır.

3. Snapseed

Google tarafından geliştirilen ve sunulan program ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinde birçok filtre bulunuyor ve tamamı ücretsiz ayrıca diğer ücretsiz programlar gibi reklamda bulunmuyor içerisinde. İçerisinde HDR ile bulanık fotoğraflarınızı keskinleştirerek netleştirebilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz en iyi ücretsiz foto netleştirme programlarından biridir.

4. Remini 

Eski fotoğraflarınızı bulanık görünen güzel anılarınızı içerisinde bulunan yapay zeka sayesinde çok iyi derecede netleştiren programın içinde ücretli kısımları da bulunmaktadır. Sadece fotoğraflar değil isterseniz videolarınızı da netleştiren program çok kullanışlı ve basit bir ara yüze sahiptir. Resim netleştirme programı olarak kullanabileceğiniz uygulama en iyi fotoğraf netleştirme programları arasında yer alıyor.

En iyi fotoğraf netleştirme programları yazısında size fotoğraf netleştirme uygulamalarını paylaştık ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programlar ile işlemleriniz çok daha kolaylaşacaktır.

Bulanık Fotoğrafları Netleştirmek

Fotoğraf netleştirme, bir fotoğrafın görüntü kalitesini iyileştirme işlemidir. Bu işlem, fotoğrafın görüntüsünü daha net ve daha net hale getirir ve görüntüdeki bulanıklık ve karışıklık azaltır. Fotoğraf netleştirme işlemi, genellikle fotoğraf editörleri veya fotoğraf düzenleme uygulamaları aracılığıyla yapılır.

Fotoğraf netleştirme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Fotoğraf editörünü veya fotoğraf düzenleme uygulamasını açın.
  • Fotoğrafı açın ve düzenleme çalışma alanına getirin.
  • Fotoğraf netleştirme özelliğini bulun ve bu özelliği etkinleştirin. Bu özellik genellikle “sharpen” (keskinleştir) veya “unsharp mask” (keskinleştirme maskeleme) gibi bir ada sahip olabilir.
  • Netleştirme özelliğini etkinleştirdikten sonra, netleştirme seviyesini ayarlayın. Bu seviye, fotoğrafın ne kadar keskinleştirileceğini belirler. Genellikle, bu seviye bir kaydırıcı aracılığıyla ayarlanır ve seviye 0 ile 100 arasında değişebilir. Daha yüksek seviye, fotoğrafı daha keskin hale getirir ancak aşırı keskinleştirme, fotoğrafın görüntüsünü bozabilir.
  • Netleştirme seviyesini ayarladıktan sonra, fotoğrafı gözden geçirin ve görüntü kalitesini değerlendirin. Eğer fotoğrafın görüntüsü ihtiyacınız olan şekilde netleştirilmişse, işlemi kaydedin ve çıkın. Eğer fotoğrafın görüntüsü hala bulanık veya karışık görünüyorsa, netleştirme seviyesini düzenleyin ve tekrar deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu