Haber

Gram Gümüş Fiyatı

Gümüş Fiyatı 2022 güncel. Gram gümüş fiyatı ne kadar alış ve satış fiyatı detayları haberimizde.

Gram gümüş fiyatı, gümüş yatırım aracı olarak sık tercih edilen değerli madenlerdendir. Takı ve hediyelik eşya olarak da çok sık tercih ediliyor. Kolye, bilezik ve küpe gibi süs eşyalarında en sık tercih edilen değerli metaldir. Aynı zamanda bileklik satışlarında da en çok satış yapan gümüş bilekliklerdir. Yatırım amacıyla gümüş satın almayı düşünenler ya da satın aldıkları gümüşün fiyatını merak edenler için burada tablo halinde alış ve satış fiyatlarını listeledik. Peki, Gram gümüş fiyatı ne kadar? Detayları haberimizde.

Gram Gümüş Fiyatı 2022 Temmuz

Gram gümüş fiyatı hakkında bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki tablodan inceleyebilirler. Alış ve satış fiyatları aşağıdaki gibidir.

GümüşAlışSatış
Gümüş Gram Spot11,5211,54
Gümüş19,9219,96
Gümüş / Euro19,5519,59
Gümüş Gram / USD0,640,64
Gümüş Türk Lirası357,36358,08

Gümüş yatırım aracı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda düğünlerde de altın fiyatlarının artması nedeniyle gümüş tercih edilmektedir. Gümüş fiyatları ile ilgili bilgi edinmek için online döviz sitelerini de inceleyebilirsiniz. Çoğu döviz internet sitesinde güncel altın fiyatları olduğu gibi gümüş fiyatlarını da listelerler.

Gram Gümüş Nereden Alınır?

Gram gümüşü kuyumculardan satın alabilirsiniz. Altın gibi Gümüş’de değerli bir madendir. Satın almak için herhangi bir kuyumcuya uğrayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Gümüş renk olarak beyaz olan yumuşak yapılı bir madendir. Belirli sıcaklıkta eritilip dövülerek çeşitli aksesuarlar haline getirilir. Dolar, Euro, altın kuru gibi araçların yanı sıra gümüşe yatırım gün geçtikçe artmaktadır.

Yatırım yapan çoğu kişi ise güncel olarak grafiklerden fiyatları incelemektedir. Daha çok portföylerini emtia ile artırmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir yatırım aracıdır. “Gümüş ne kadar, canlı gümüş grafiği, canlı gümüş fiyatları kaç TL?” gibi sorular vatandaşların araştırdığı başlıca konular arasında yerini almıştır.

Gümüş fiyatı, anlık, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak sürekli değişim gösterir. Adeta altın ve dolarda olduğu gibi fiyat değişmektedir. Altın ve dolar borsasının hareketliliği gümüş fiyatlarını da doğal olarak anlık etkilemektedir. Gümüş fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise enflasyon, işsizlik gibi ekonomik durumlar, son dakika olayları ve Amerika Merkez Bankası açıklamaları da fiyatlarda değişiklik gözlemlenmesine neden olur. Altın ile gümüş fiyatları genelde eşit orantıya sahiptir. Yani altın fiyatlarının artması halinde gümüş fiyatları da aynı doğrultuda yükseliş gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu