Teknoloji

Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır? 2023 Telefon Açma Kapama Tuşu Bozuldu

Açma Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır? Telefonun Güç Tuşu Bozuldu Nasıl Açabilirim?

Güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır samsung android ve iphone için detaylı bilgiler. Telefonun açma kapama tuşu çalışmıyor nasıl açabilirim.

Güç tuşu bozulan telefonu açmak düşündüğünüz gibi imkansız değil. Basit birkaç adımda yapabileceğiniz yöntemler var. beraber o yöntemlere bakalım. Ne kadar silikon kılıflar kullanırsak kullanalım telefonların düşmesini engelleyemiyoruz. Telefonlar düştüğünde ise en çok zarar gören yeri ise güç tuşları ve ses açıp kapama tuşları oluyor. Güç tuşu zarar gören telefonlar kapandığında ise açma konusunda doğal olarak panik yapabiliyoruz.

Doğal olarak açma / kapama gibi en çok kullanılan güç tuşu bozulduğunda ne yapacağımızı bilemiyoruz. Açma / kapatma tuşu bozulursa veya kırılırsa, telefon açıksa sorun olmaz, sadece kapanmadan şarj etme konusunda dikkatli olun. Lakin telefon kapandıysa kısa bir panik havası oluşacaktır. Panik yapmadan problemi aşmanız için güç tuşu bozuk telefon nasıl yeniden açılır konusunu anlatacağız.

Açma Kapama Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır?

Açma kapama tuşu bozuk telefon nasıl açılır, güç tuşu bozuk telefonu nasıl açabilirim? Aşağıdaki yöntemleri Android ve İos cihazlarınız için rahatça uygulayabilirsiniz. Fakat sürekli bu durumla vakit kaybetmemek için cihazınızı yetkili servise gönderip tamiratını yaptırmanızda fayda var.

Zira cihazı tamir ettirdikten sonra ilk alındığı zamanlardaki gibi açma kapama işlemini tek tuşla rahatça yapabilirsiniz. Telefonun açma kapama tuşu çalışmıyor nasıl açabilirim sorusunun yanıtı ise….

Açma / Kapama Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır (iPhone)

iphone Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır

Güç tuşu bozulan ios işletim sistemli iphone telefonda yapılması gerekenler basittir. Apple markası, yaşanacak bu tür sorunları gidermek için kullanıcılara bir yöntem sunmuş durumda. İhtiyaç duyulan tek şey ise şarj cihazınızın güç adaptörü ve USB kablosu olacak.

  • Kapalı cihazınızı şarja takın,
  • Bir dakika içerisinde cihazın açık olduğunu görürsünüz,
  • Eğer cihazın şarjı tamamen bitmiş durumdaysa cihazın açılması bir kaç dakikayı bulabilir.

Güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır, telefonunuzu şarja takarak güç tuşu bozuk olan telefonunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Eğer güç adaptörünüz yanınızda değilse ve yalnızca bir USB kablonuz varsa, arızalı telefon USB kablosunu kullanarak bilgisayara bağlamanız halinde açma / kapatma tuşu da açılacaktır.

Power Tuşu Bozuk Android Telefon Nasıl Açılır?

Android güç tuşu çalışmıyor telefonu nasıl açabilirim

Güç tuşu bozulan cihaz Android işletim sistemli bir telefon ise sizi biraz uğraştırabilir. Birden fazla yöntem kullanarak android işletim sistemli telefonunuzu tekrar açabilirsiniz. Güç adaptörü ve USB kablosu kullanarak telefonu açabilirsiniz, ayrıca cihaz üzerinde bulunan tuşları veya farklı bir nesne kullanarak da telefonu açmak mümkün. 

İnce Nesne Kullanarak Telefonu Açma

Güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır, Android telefonumun güç tuşu bozuldu açamıyorum diyenler, farklı yöntemler kullanarak cihazı açabilirler. Basit bir tel toka, ince yapılı bir demir, kürdan veya ince uçlu kalem kullanarak telefonu açabilirsin. Bunu yaparken çok dikkatli olmalısınız. Normal şartlarda tuşa dokunarak telefonu açtığınız yere, hafifçe baskı uygulamanız gerekir. Eğer tam o kısma temas edemezseniz ya da farklı noktalara, sert baskı uygularsanız telefonunuza kalıcı hasarlar verebilirsiniz.

Telefonun şarjı tamamen bittiyse;

Eğer güç tuş bozuk olan telefonun şarjı tamamen bittiyse açmak daha kolay. Bir çok Android işletim sistemini kullanan telefon, şarj oranı belli bir seviye dolana kadar açılmaz. %0 seviyesinde yani tamamen şarjı biten cihazı 20 – 25 dk şarjda bırakın, şarjı dolan akıllı telefon kendiliğinden açılır.

Diğer Tuşları kullanarak power tuşu bozuk telefonu açmak

Güç tuşu bozuk telefon nasıl açılır , Çoğu telefondan kaldırılmış olsa da Android telefonların önünde ya da arkasında kullanıcıları ana sayfaya yönlendiren fiziksel bir ana ekran tuşu bulunmaktadır. Güç tuşu bozuk olan cep telefonunda böyle bir tuş varsa, o tuşa ve aynı anda ses tuşlarına basıp telefonu açmak mümkün.

Bilgisayara bağlayarak Güç Tuşu Bozulan Telefonu Açma

Telefonun USB kablosu yanınızdaysa hemen bilgisayarınıza bağlayın. Telefonunuzda menü tuşu bulunuyorsa bu tuşa basılı tutun, ana ekran tuşu bulunmuyorsa ses tuşlarına basılı tutmalısınız. Telefon, bilgisayara bağlanmak için açılacaktır fakat karşınıza klasik ekran gelmeyebilir. Arka plan menüsü karşınıza çıkarsa, endişe etmenize gerek yok. Bu ekranda ses tuşlarını kullanarak aşağı yukarı hareket edebiliyorsunuz. Bu ekrandaki seçeneklerden biri olan Restart ya da Turn on seçeneklerinden birini seçmelisiniz, güç tuşu bozuk olan telefon böylece açılacaktır.

Üst kısımda anlattığımız yöntemleri uygulayıp güç tuşu bozuk olan telefonu kısa bir sürede açabilirsiniz. Panik yapmadan anlatılan yöntemleri sırası ile yapmalısınız. Heyecanla aceleci davranmanız halinde işlemi doğru yapmadığınızdan dolayı telefonunuz açılmayabilir. Tüm bunları yaptınız fakat cihaz açılmıyorsa ve şarjının dolu olduğundan da eminseniz, telefonu yetkili bir teknik servise götürüp tamir ettirmeniz gerekir.

Samsung Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

Samsung, Huawei, Xiaomi ve benzeri android cihazlarda sıklıkla karşılaşılan arızalardan biri olan güç tuşunun bozulması halinde yukarıdaki adımları uygulamanızı öneririz. Eğer telefonunuz garanti kapsamındaysa, cihazı garantiye gönderip tamir ettirebilirsiniz.

Ayrıca Samsung telefonunuzun güç tuşu bozuldu ve telefon kapandıysa şarja takıp bir süre bekleyerek telefonun açılmasını sağlayabilirsiniz. Teknoloji haberleri için DuySende’yi takip etmeyi unutmayın.

Güç Tuşu Bozuk Telefon Nasıl Açılır? – Telefon Açma Kapama Tuşu Bozuldu başlığı ile alakalı fikirlerinizi aşağıdan yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu