Teknoloji

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar 2022

Her telefonda olması gereken uygulamalar, herkesin telefonunda olması gereken kullanışlı uygulamalar, Her sosyal medya kullanıcısının telefonunda olması gereken uygulamalar işte detaylar.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası oldu. Sadece sosyal hayatımız değil iş hayatımızı da yönlendiren ve ihtiyaçlarımıza karşılık veren cihazlar hepimizin cebinde. Bu bazen kamarası ile bazen ses kayıt özelliği bazen de içerisinde yüklü olan uygulamalar ile bize hayatı kolaylaştırıyor. Teknoloji ile birlikte ve sosyal medyanın kullanımının artması ile pandeminin etkileriyle birlikte bilgi ve teknolojiye uzaktan erişim hayatımızın bir parçası oldu. Önceden saatlerimizi harcayarak yaptığımız düzenleme işlemlerini artık yapay zekanın yardımı ile birkaç işlem ile telefonlardan dahi yapabiliyoruz. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan ve sosyal medyadan para kazanmak istiyorsanız bu uygulamaların telefonunuzda olması gerekecektir.

Telefonunuz üzerinden çektiğinizi bir videoyu editlemek veya çektiğiniz bir fotoğrafı düzenlemek için bu uygulamaların telefonunuzda olması gerekir. Bunun dışında ödevlerinizi veya işlerinizi yetiştirmek için gerekli olan birkaç küçük uygulamadan bahsedeceğiz. Burada paylaştığımız uygulamaların ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Ayrıca hem android hem de iOS cihazlarda kullanabilirsiniz. Uygulamalar fotoğraf düzenleme, video düzenleme, ödev veya ofis belgeler için gerekli olan uygulamalar ve telefonunuz için gerekli olan birkaç uygulamadan oluşmaktadır.

1. CapCut

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar
Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

CapCut uygulaması telefonunuzda profesyonel video düzenleme işlemlerini sağlayabileceğiniz bir uygulamadır. Tiktok veya Instagram videoları genelde bu uygulama ile yapılıyor. oldukça basit kullanımı olan uygulamadan kırpma, format ayarlama, pozlama, parlaklık gibi birçok işlev dışında ses ve video efektleri ekleyebiliyorsunuz. Uygulama birçok kullanıcı tarafından kullanılmakta ve oldukça yüksek beğeniye sahip bir uygulamadır.

2. PhotoRoom

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar
Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar 2022

PhotoRoom telefonunuzda olması gereken bir fotoğraf düzenleme programıdır. En çok kullanılan özelliği yüklediğiniz veya çektiğiniz fotoğrafın arka planını temizleyerek istediğiniz arka planı ekilmeniz için size yardımcı oluyor. Arka plan temizlemesinde oldukça başarılı bir program olan PhotoRoom içerisinde birçok taslak ile istediğiniz arka planı seçerek fotoğrafınızı düzenleyebilirsiniz. PhotoRoom portre fotoğrafı için kullanabileceğiniz gibi farklı işlemler içinde kullanabilirsiniz.

3. AppsFree

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar 2022

AppsFree uygulaması ücretli olan uygulamalar belirli dönemlerde ve belirli zaman aralığında ücretsiz olarak sunuluyor. Bunların takibini yapmak gerçekten oldukça zahmetlidir. Bu takibi sizin yerinize gerçekleştiren bir uygulamadır. Ücretsiz hale gelmiş olan uygulamaları sizin için listeleyerek indirme imkanı sunar. Hangi uygulamaların listelenmesini istediğinizi belirleyerek bitiş süresine göre listelenmesini sağlayabilirsiniz.

4. PixelFlow

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar 2022

PixelFlow aktif bir sosyal medya kullanıcısı iseniz, içerik üreticisi veya sosyal medya üzerinden ürün pazarlama işleri ile ilgileniyorsanız PixelFlow galerisi içerisindeki taslaklardan çok güzel animasyonlar ile ürünleriniz tanıtabileceğiniz görseller oluşturabilirsiniz. Kullanımı çok basit olan uygulamada seçtiğiniz taslağı dilediğin gibi şekillendirerek kaydedip paylaşabilirsiniz. Bu şekilde oldukça güzel tanıtım animasyonlarına sahip olabilirsiniz.

5. GoCut

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

GoCut videolarınıza çok güzel efektler ekleyerek video görselliğini zenginleştirebileceğiniz çok kullanışlı bir uygulamadır. Instagram ve tiktokta gördüğünüz neon efektleri kolaylıkla videolarınıza entegre edebilirsiniz. Ayrıca birçok çıkarma ve araçlar ile oldukça güzel düzenlemeler yapabilirsiniz videolarınıza. Video düzenleme dışında arka plana müzik ekleme veya yazı eklemede yapabilirsiniz. GoCut uygulamasının kullanımı oldukça basittir.

6. Remini

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Remini oldukça başarılı bir eski fotoğraf düzeltme uygulamasıdır. Eski fotoğraf albümlerindeki yıpranmış veya net çıkmamış fotoğrafları bu program sayesinde kaliteli bir şekilde görselleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece eski fotoğrafı programa yüklemek ve sonrasında bütün işlemi uygulamanın kendisi yapacaktır. Ücretsiz bir uygulamadır.

7. Storytel

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

Storytel Kitap okumaya vakit bulamayanlar için istediğiniz her yerde binlerce kitabın bulunduğu kütüphanelerdeki kitapları dinleme imkanı sunan oldukça başarılı bir uygulamadır. Aylık abonelik sistemi ile çalışan bir uygulama olsa da yolda yürürken veya otobüste veya uyumak üzereyken bir kitabı sesli olarak dinleme imkanı sunan ve oldukça başarılı bir uygulamadır. Seslendirmeleri usta seslendirme sanatçıları tarafından yapılan ve kütüphanesinde yerli ve yabancı binlerce kitap bulunan uygulama oldukça işinize yarayacaktır.

8. CamScanner

Her Telefonda Olması Gereken Uygulamalar

CamScanner belgelerinizi herhangi bir tarayıcıya ihtiyaç duymadan taramanızı sağlayan çok kullanışlı bir uygulamadır. Fotoğrafını çektiğiniz belgeyi çok kaliteli bir şekilde kırparak PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafını çektiğiniz belgeleri istediğiniz zaman faks veya yazıcıya gönderme işlemi de yapabilirsiniz. Belge, not, kartvizit veya kimliği tarayabilirsiniz. Ayrıca bu taradığınız belgeyi metne dönüştürerek kopyalama imkanı da sunmakta. Türkçe dil desteği de olduğu için metne çevirmede problem yaşamadan kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu