Teknoloji

İninal Hesap Silme Nasıl Yapılır? 2023

İninal Hesap Silme nasıl yapılır, ininal hesap kapatma, ininal kart hesap silme işlemleri ile ilgili bütün bilgiler işte detaylar.

İninal hesap silme nasıl yapılır, teknoloji geliştikçe internet üzerinden online olarak tüm işlemleri ve ödemeleri yapmak durumunda kalıyoruz. Tabi her ödeme yaptığımız site güvenli olacak diye bir şey söz konusu değildir. Kart bilgilerimizi girdiğiniz site sonradan kart bilgilerimizi başka yerlerde kullanarak bizi zarara sokabilir. Bu tip sorunlar ile karşılaşmamak için sanal kart ve ön ödemeli kartlar oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu kartlardan biride 2012 yılında piyasaya çıkarılan sanal kart ve ön ödemeli kart olarak ininal sunulmuştur.

Öncelikle İninal tarihine bakalım. 2012 yılında kurulan İninal hem bireysel müşterilere hem de kurumsal müşterilere hizmet vermektedir. Kart özelliği olarak herhangi bir banka veya kuruluşa üye olmadan hesap açabilir, anlaşmalı mağazalarda taksitli alışveriş yapabilir, para transferlerini herhangi bir kesinti olmadan sağlayabilirsiniz. Ön ödemeli kart olan İninal bazen sadece birkaç alışveriş için açıp sonrasında İninal hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

İninal Hesap Silme

İninal internette güvenli alışveriş yapabilmek için açılan ön ödemeli bir sanal karttır. İninal açmanız için herhangi bir bankada hesabınız olması şart değildir. Banka kartları ile yapabileceğiniz birçok işlemi İninal üzerinden de yapabilirsiniz. fatura ödeme döviz alma satma gibi birçok işlem sanal kart olarak yapabilirisiniz. İninal üzerinden Para transferlerini 7/24 ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı kullanımı da yapabileceğiniz İninal hesap açmak kadar kapatmakta kolaydır. İninal hesap silme işlemi ininal.com online işlemler kısmından yapılmaktadır.

İninal Hesap Silme Nasıl Yapılır
İninal Hesap Silme Nasıl Yapılır

İninal Kart Hesap Silme

 • ininal.com online işlemler kısmına giriş yapmanız gerekir.
 • Online işlemler içerisinde Kartlarım kısmına tıklayın.
 • Burada açmış olduğunuz tüm kartları göreceksiniz.
 • İptal etmek istediğiniz kar için öncelikle kartın yanında bulunan Kart Hareketleri kısmına tıklayın.
 • Güvenlik adımlarını tamamlayın
 • Açılan sayfada Kartı Kapat seçeneği vardır. Bu butona tıklayın.
 • Bu adımda Güvenlik biraz daha sıkı olacaktır. T.C kimlik numaranız, ad ve soyad, nüfus cüzdanı bilgileriniz girip onaylama işlemini tamamlamanız gerekecektir. En son güvenlik sorusu sorulacaktır.
 • Tüm işlemleri yaptıktan sonra ininal kart kapatma işlemi tamamlanmış olacaktır.

İninal hesabınız içerisindeki kartların en fazla 3 tanesini bu şekilde kapatabilirsiniz. Eğer 3 ten fazla kartınız var ise sistem onay vermeyecektir. Sebebi limit açımındandır. Kapattığınız kart içerisinde bakiyeniz kaldı ise 0850 311 77 01 telefon numaralı ininal müşteri hizmetlerini arayarak farklı bir kartınıza bakiyenizi transfer etmeniz gerekir. Ama farklı bir kartınız bulunmuyorsa bakiyenizi farklı bir bankaya gönderemezsiniz.

İninal kart hesap silme talebinde bulunmak için ininal.com online işlemler kısmından bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Peki neden kart silme işlemi yapmak istersiniz. Güvenilir olmayan bir sitede ödeme yapmışsınızdır ve herhangi bir sıkıntı olmaması için kartı kapata bilirsiniz.

İninal Hesap Kapatma

İninal hesap kapatma işlemi ise İninal cüzdanı kısmından tamamen kişisel bilgilerinizi ve kullanıcı adınızın silinmesi ile yapılır. İninal üyeliğinizi tamamen silmek için izlemeniz gereken birkaç yol vardır. İninal kart silme işlemini ininal.com online işlemler menüsü üzerinden kolaylıkla gerçekleştire bilirsiniz. Tabi kartlarınızı silseniz de hesabınız aynı şekilde kalacaktır. İçerisinde herhangi bir kart tanımlı olması şart değildir hesabınız aktif olarak kalması için. Hesabınızı kapatıp üyeliğinizi silmek için yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramak olacaktır.

İninal cüzdan hesap silme işlemi için müşteri hizmetleri numarası olan 0850 311 77 01 telefon numarasını arayıp müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüşmeniz gerekecektir. Müşteri hizmetleri tarafından İninal kapatma talebiniz alınır ve güvenlik için kimlik bilgileriniz alınır. Talebe istinaden ininal hesabınız silme işlemi gerçekleşir. İninal hesabınızı sildiğinizde tekrar aktif duruma getiremezsiniz. Eğer tekrar kullanmak isterseniz yeni üyelik açmanız gerekecektir.

Kapattığınız İninal Kartı Tekrar Açma

Kapattığınız İninal kartı tekrar açma işlemi için ilk yöntem müşteri temsilcisini arayıp kart açma talebinde bulunmanızdır. Bir diğer yöntem ise ininal.com online işlemler kısmına girmeniz gerekir.

 • ininal.com online işlemler kısmında Kartlarım bölümüne girin
 • Kart Hareketlerim butonuna tıklayın
 • Açılan sayfadan aktif ve iptal ettiğiniz kartları görüntüleyebilirsiniz.
 • İptal ettiğiniz kartı buran tekrar aktif durma getire bilirsiniz.

Ama ininal cüzdan hesabınızı kapattıysanız tekrardan açmak mümkün olmayacaktır. Eğer tekrar sanal kart kullanmak isterseniz ininal.com üzerinden yeni üyelik açmanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu