Haber

Instagram 13 Yaş İtiraz Formu 2023 Yaş Sorunu

Instagram 13 Yaş Sorunu Nasıl Çözülür? 13 Yaş Sorununun Çözümü

Instagram 13 yaş formu nedir? Instagram 13 yaş itiraz formu nasıl doldurulur detayları.

Instagram 13 yaş sınırına takılan kullanıcıların bu sorunu çözebilmesi için yapmaları gerekenleri bu haberimizde anlattık. Eğer Instagram’da 13 yaşından küçük olduğunuza dair bir form doldurulursa hesabınız kısıtlanır ve kapanır. Bu sorun ile karşılaşanların yapması gereken şey 13 yaşından büyük olduğuna dair bir form doldurmak. 13 yaş itiraz formu doldurularak hesap tekrardan aktif kullanılabilir hale getirilebilir.

Instagram 13 Yaş İtiraz Formu

İnstagram’a itiraz formu göndermeniz gerekir 14 gün geçmeden bu formu doldurarak itiraz edebilirsiniz. Forma erişebileceğiniz bağlantı için.

13 yaş engelini kaldırmak için istenilen bilgiler

  • Kimlik kartınızda yazan Adınız ve Soyadınız.
  • Instagram kullanıcı adınız.
  • Hesabın kayıtlı olduğu e-posta adresi.
  • Doğum tarihi.

Instagram 13 Yaş Sorunu Çözümü

Instagram 13 Yaş Sorunu nasıl çözülür? Bu sorunu yaşayanlar yukarıdaki itiraz formunu doldurarak problemi çözebilirler. Unutmayın ki 13 yaş problemini yaşadığınızda 14 gün içinde bu itirazda bulunmanız gerekir. İtirazınız sonucunda sizden fotoğraf istenilen bir mail gelebilir. Bunu da yanıtlamanız gerekebilir.

Hatırlatma: 13 yaş sorunu yaşayan kullanıcıların itirazda bulunarak hesaplarını aktif hale getirmeleri gerekir. Eğer itiraz göndermezseniz hesabınız açılmayacaktır. Aynı zamanda bu forumu doldurup gönderseniz dahi hesabınız açılmayabilir. Yani hesabınızın açılacağı garanti edilemez.

Instagram kullanıcı yaşını 13 yaş ve üzerinde olan kullanıcılar olarak belirlemiştir. Bu yaşın altında olan kullanıcılara izin verilmemektedir. Hesap açsanız dahi küçük bir şikayette hesabınız incelemeye alınır ve itiraz formu doldurup göndermeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu