Teknoloji

Instagram Hesap Silme Linki – Kalıcı Geçici Dondurma 2024

Instagram hesap silme linki 2024, Kalıcı ve geçici olarak Instagram hesabınızı silme linksiz, Instagram hesabınızı silme android ve iPhone işte detaylar.

Bir milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram, bugün dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından biridir. Facebook ve Facebook’a ait diğer şirketler Messenger ve WhatsApp’ın ardından sekizinci en büyük çevrimiçi topluluktur. Özel mesajlaşma uygulamalarını bu listeden kaldırırsak, Instagram’ı dünyanın üçüncü en büyük sosyal medya ve ülkemizde en aktif olarak kullanılan sosyal medya uygulamasıdır.

Hayatımız bu kadar sosyal medyalara entegre olunca bazen geçici bazen kalıcı olarak sosyal medyalardan bağlantınızı kesmek isteyebileceğiniz bir zaman gelir. İnsanlar, sanal olan şeylerden sıkılarak, hayatı yaşamak ve hissetmek için sosyal medya hesaplarını silmeyi seçiyor. İster sosyal medyanızı silerek geleceğinizi şekillendirmeye çalışıyor olun, ister sadece telefonunuza biraz daha az vakit geçirmeye çalışıyor olun, bazen sosyal medya hesaplarınızı silmek daha huzurlu bir yaşam suna bilir. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek büyük bir adım gibi görünebilir, ancak hayatınızda biraz boş zaman kazanmaya hazırsanız, gerçekleştirmesi kolaydır.

Instagram Hesap Silme 2024

Instagram hesap silme 2024, hesabınızı silmeden önce hesabınızdaki tüm verileri yedeklemek isteye bilirsiniz. Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizde tüm yorum resim ve mesajlaşmalarınız silineceğinden öncesinde bir yedek almak isteyebilirsiniz. Yedekleme işlemi için öncelikle

 • Instagram’ı açın ve sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun
 • Sağ üst köşedeki üç dikey çizgiye ve ardından  alttaki Ayarlar’a dokunun 
 • Ayarlar içinde Güvenlik seçin
 • Açılan sayfadan Verileri İndir seçip e-posta adresinizi yazın ve 48 saat içerisinde mail olarak tüm bilgiler size gelsin.

Fotoğraflarınızı, yorumlarınızı, profil bilgilerinizi ve gelecekte erişmeniz gerekebilecek diğer her şeyi içeren profilinizin eksiksiz bir dosyasını verdiğiniz e-posta adresine mail ile gönderecektir. Bu verilere bir daha asla ihtiyacınız olmayacağını düşünseniz bile, tekrar görüntülemek isterseniz verilerinizin korunmasını sağlamak için önemli bir adımdır. Bunu yapmazsanız, verilerinizi tamamen kaybedersiniz ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın asla geri alamayacaksınız.

Instagram Hesap Silme Linki

instagram hesap silme linki

Instagram, kullanıcılara iki seçenek sunuyor. Birincisi, hesabınızı ve ilişkili her şeyi kalıcı olarak silmek, ikincisi ise geçici bir seçenektir. Instagram hesabınızı silme işlemi sadece bir tarayıcı üzerinden yapılabilir, ancak mobil tarayıcınız veya masaüstünüz olabilirim.

 • Instagram hesap silme linki tıklayın.
 • Açılan sayfadan kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin
 • Açılır menüden bir silme nedeni seçin.
 • Tekrar şifrenizi girin
 • Sil düğmesine tıklayın veya dokunun.
 • Hesabınız Tamamen silinecektir.

Yukarıda özetlediğimiz silme işleminden geçerseniz Instagram hesabınız hemen silinecektir. Bu, hesabınızı silmek için kuyruğa almadan önce iki hafta boyunca devre dışı bırakan ve 90 güne kadar (toplam 104 gün) sürebilen Facebook’tan farklıdır. Instagram’ı silerken bu yüzden silmeye karar verdiğinizden emin olun

Instagram Hesap Dondurma Geçici

 İşte Instagram hesap dondurma linki.
İşte Instagram hesap dondurma linki

Sadece Instagram’dan kısa bir ara vermek istiyorsanız hesabınızı silmek yerine devre dışı bırakmayı tercih edebilirsiniz. Instagram hesap dondurma geçici olarak profilinizi gizler ve siz giriş yapana kadar aramalarda ve arkadaşlarınız tarafından görülmezsiniz. Ancak istediğiniz zaman tekrar giriş yaparak geri dönebilirsiniz. İşte Instagram hesap dondurma linki.

 • Tarayıcınızdan Instagram.com’a gidin (bunu uygulamadan yapamazsınız.)
 • Oturumunuzu açın
 • Sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayın
 • Açılan menüden Profil seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfadan Profili Düzenle
 • Açılan sayfanın sağ en altında Hesabımı geçici olarak kapat
 • Hesabını neden kapatıyorsun yazan yere Açılır menüden bir seçenek belirleyin
 • Hesap şifrenizi tekrar girin
 • Hesabı Geçici Olarak Kapat ” a tıklayın veya dokunun.

Instagram’ın kurallarına göre Instagram hesabınızı yalnızca haftada bir kez devre dışı bırakabileceğinizi unutmayın.

Instagram Hesap Silme Şifresiz

Instagram hesap silme şifresiz olarak hesabınızı silmeniz mümkün değildir. Onay için şifre girilmesi gerekir ve bu güvenlik gerekçesi ile yapıldığından şifrenizi unuttuysanız tekrar şifre almanız gerekecektir.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma Linki

Instagram silinen hesabı geri alma, sildiğimiz instagram hesabını tekrar açmak istediğimizde küçük bir ihtimal ile geri almamızı sağlayabilir. Resmi olarak hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra geri alma seçeneğiniz yoktur.

Temel olarak, yukarıda yaptığımız gibi hesabınızı saldırıya uğramış olarak Instagram’a bildirmeniz gerekir:

Instagram silinen hesabı geri alma Linki tıklayıp

Hesabın kendi isteğiniz dışında silindiğini beyan edin 

Formları doldurun ve Instagram birkaç saat içinde size bir e-posta gönderecektir. Sonunda, bu hesaba yüklediğiniz resimler, kullanıcı adınız, e-posta adresiniz ve/veya bunun çalışması için doğrulama kodu gibi bazı doğrulamalar sağlamanız gerekecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu