Teknoloji

İnternet Hızı Arttırma Vodafone 2023 Türk Telekom – Turkcell

İnternet hızı arttırma, Vodafone, Türk Telekom, Pttcell, Bimcell ve Turkcell aboneleri tarafından yapılabilir. Buradaki yöntemleri operatör fark etmeksizin uygulayabilirsiniz. Mobil internetinizin yavaş olduğunu düşünüyorsanız ve 4.5g hızımda internet kullanmak istiyorsanız bu yöntemler oldukça işinize yarayacak. Merak etmeyin bu haberimizde telefonunuzu kapatıp açın internetiniz hızlanır şeklinde yöntemler tarif etmeyeceğiz.

İnternet hızı arttırma nasıl yapılır? İnternetin daha hızlı çalışmasını sağlamak için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak internetinizi çok daha hızlı hale getirebilirsiniz.

İnternet Hızı Arttırma Mobil

 • Erişim Noktası Adlarını ayarlayın,
 • İnternet ayarlarını yapın,
 • Farklı Tarayıcı kullanın,
 • Telefonu uçak moduna alıp tekrar uçak modunu kapatın,
 • Müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Erişim Noktası Adları Nasıl Ayarlanır?

Telefonunuzun erişim noktası adları kısmında bir erişim noktası olup olmadığını kontrol edin. Eğer herhangi bir erişim noktası adı bulunmuyorsa sizin manuel olarak oluşturmanız gerekir. Bunu da buradan operatörünüzün adının yazdığı internet ayarları sayfasını ziyaret ederek yapabilirsiniz.

İnternet ayarlarını yapın

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemi uygulayarak internet ayarlarınızı yapın. İnternet ayarlarını yaptıktan sonra yeni erişim noktasını seçerek daha hızlı internet kullanımı yapabilirsiniz.

Farklı Tarayıcı Kullanın

Tarayıcıdan dolayı da daha yavaş internet kullanıyor olabilirsiniz. Eğer tarayıcı internete bağlanma işlemini yavaş yapıyorsa farklı tarayıcıdan da internet bağlantısı kurabilirsiniz. Hızlı internet tarayıcısı arıyorsanız Google Chrome ya da Firefox internet tarayıcılarını tercih edebilirsiniz.

Telefonu uçak moduna alıp tekrar uçak modunu kapatın

Bu yöntem bütün operatörlerde çalışmaktadır. Eğer birden bire internetiniz yavaşladıysa mobil veriyi kapatıp açmak yerine telefonu uçak moduna alıp tekrar uçak modunu pasif hale getirin. Bu sayede cihaz sıfırdan internet bağlantısı için baz istasyonuna bağlanır ve daha hızlı bir internet kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile iletişime geçin

Eğer yukarıdaki adımların hepsini uyguladıysanız ve problem çözülmediyse, internet şebekesi ile ilgili yaşadığınız problemi operatörünüzü arayarak bildirin. Bu sayede bulunduğunuz bölgede bir problem olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hat ayarları ile ilgili işlem yapılması gerekiyorsa müşteri temsilcisi tarafından yapılacaktır.

Vodafone internet Hızı Arttırma

Vodafone internet hızı arttırma, yöntemi olarak internet ayarlarını kontrol ettiniz bir problem yoksa, uçak modu yöntemini kullanmanızı öneriyoruz. Diğer operatörlerde de olduğu gibi Vodafone mobil internet hız arttırma işleminde uçak modu ayarı işe yaramaktadır. Telefonunuzu uçak moduna aldıktan bir saniye sonra tekrar uçak modunu kapalı konuma getirdiğinizde daha hızlı internet kullanımı yapabilirsiniz.

Wifi internet Hız Arttırma

Wifi internet hızı arttırma yöntemi olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bilgisayar internent hızlandırma yöntemi olarak aşağıdaki yöntemler kullanılabilir. Wifi interneti nasıl hızlandırılır merak ediyorsanız:

 1. Modemi kapatıp açın.
 2. Ethernet kablosu ile internete bağlanın.
 3. Bağlı diğer cihazları wifi’den çıkarın.
 4. İnternet ağının şifresini değiştirin.
 5. Modemi sıfırlayın.
 6. Müşteri hizmetlerine bağlanın.
 7. Dns ayarlarını yapın.
 8. İnternet tarayıcısını değiştirin.

Modemi Kapatıp Açın

İnternet hızını arttırmak için yapabileceğiniz ilk yöntem, modemi kapatıp açmak olacaktır. Modemi kapattıktan sonra yaklaşık 10 saniye bekleyip tekrardan açın. Böylece daha hızlı internet kullanabilirsiniz.

Ethernet kablosu ile internete bağlanın

Satın aldığınız internet hızına göre daha yavaş bir internet kullanıyorsanız bilgisayar ile modem bağlantısını Wifi değil de ethernet kablosuyla yapın. Ethernet kablosu ile daha verimli bir internet kullanırsınız.

Bağlı diğer cihazları wifi’den çıkarın

Bağlı diğer cihazları wifi ağından çıkararak da internet hızınızı arttırabilirsiniz. Örneğin wifi’den iki bilgisayar, 4 telefon bağlantı kuruyorsa doğal olarak hepsi internet tükettiğinden dolayı hızınız da buna bağlı olarak düşecektir.

İnternet ağının şifresini değiştirin

İnternet şifreniz başkaları tarafından da biliniyor olabilir. Bunu çözmek için internent ağınızın şifresini değiştirin. Bu sayede wi-fi üzerinden tanımadığınız kişi ya da kişiler sizin internetinizi kullanamazlar.

Müşteri hizmetlerine bağlanın

İnternet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak probleminizi temsilciye bildirin. Temsilci internetinizi hızlandırmak için sistemden gerekli işlemleri yapacaktır.

Modemi sıfırlayın

İnternet hızlandırma yöntemi olarak modem sıfırlama yöntemi de kullanılabilir. Modeminizi sıfırlayarak internet hızını arttırabilirsiniz.

Dns Ayarlarını Yapın

Bilgisayarınızın internet ayarları bölümünden DNS ayarlarını yaparak internetinizi hızlandırabilirsiniz. Daha hızlı bir internet kullanımı için hızlı Dns ayarlarını tercih edin.

İnternet tarayıcısını değiştirin

İnternet tarayıcınız oldukça yavaş olabilir. Bu nedenle daha hızlı bir internet tarayıcısına geçiş yapmanın vakti geldi. Hızlı bir internet tarayıcısı arıyorsanız Google Chrome, Firefox ya da Windows’un Edge tarayıcılarından birini tercih edebilirsiniz.

İnternet hızı arttırma yöntemlerini burada listeledik. Hem mobil hem de wifi internetini hızlandırmak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu