Teknoloji

iPhone 13 Batarya Kaç mAh Kapasite ve Performansı

iPhone 13 batarya kaç mAh, iPhone 13 batarya gücü ve kapasitesi hakkında bilgiler. iPhone 13 Bataryası kaç saat gider.

Iphone 13 şarjı kaç saat gider gibi sorular çokça merak ediliyor. iPhone 11 batarya konusunda kullanıcılarını tatmin ederken bazı iphone 12 modelleri için aynı şeyi söyleyemiyoruz. 1 Ekim 2021 tarihi itibariyle ülkemizde satışa sunulacak olan Iphone 13 batarya konusunda nasıl?

İphone 13 Modellerinin Batarya Özellikleri

Son güncel haberlere ve cihaz özelliklerine baktığımızda, iPhone 13 modeli 3.420 mAh batarya gücüne sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu bilgiye göre iPhone 12 ile kıyaslanması halinde yüzde 15 seviyesinde bir artış kaydettiği oldukça açık. iPhone 13 Pro model telefonda ise 3.125 mAh batarya tercih edildi. iPhone 13 Pro Max için ise 4.373 mAh batarya kapasitesi satışa sunuldu. Baktığımızda iPhone 12 Pro Max modeline göre yüzde 18,5 civarında artış olduğu gözlemleniyor.

iPhone Batarya Gücünü Arttırdı

Fark etmişsinizdir son çıkan iPhone’ların tatmin edici bir farkı yok. Sadece her yeni çıkan telefonda en iyi ekran deneyimi, en iyi kamera deneyimi şeklinde reklamlar sunuluyor. Reklamlarda akıllı telefon ile çekildiği söylenen görüntüler bizlere izletiliyor. Ancak Iphone’un yıllardır aşamadığı bataryanın erken bitmesine net olarak bir çözüm getirilememişti. Cihaz kullanıldıktan bir süre sonra adeta Şarj cihazını yanımızda taşımamız gerekiyordu.

Bu durum iPhone 11 modelinde pek görülmese de genel anlamda diğer modellerin şarjları oldukça erken bitiyordu. Fakat iPhone bu defa batarya gücünü arttırdı. Fakat bu güç artışı ne kadar etkili olur bilemiyoruz. Çünkü iPhone 13’te kullanılan yazılım vb. ögeler pili çok hızlı tüketebileceğinden bu cihazda da şarjın erken bitmesi gibi problemler yaşanabilir mi sorusu akıllara geliyor.

iPhone 13 Batarya Kaç mAh

iPhone 13 Batarya Kaç mAh listesi;

  • 13 modeli 3.420 mAh
  • iPhone 13 Pro için 3.125 mAh
  • iPhone 13 Pro Max için 4.373 mAh

Dilerseniz remi iphone internet sitesinden de inceleme yapabilirsiniz. Cep telefonu alınırken şarjı uzun süre gitsin isteyenler batarya gücünü kesinlikle kontrol etmelidir. Alınacak telefonun batarya gücü ne kadar yüksekse o kadar fazla kullanıma olanak sağlanır. Aynı zamanda akıllı bir telefon alırken hızlı şarj özelliği olup olmadığı da kesinlikle kontrol edilmesi gereken kriterlerden biri haline gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu