Teknoloji

iPhone’da Arayan Numara Yok Ne Demek?

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında biri sizi gizli numaradan aradığında gizli numara yazar. Ancak iPhone kullanıcıları arayan numara yok ne demek sorusunun yanıtını arıyorlar. Nedeni ise iPhone cep telefonlarına gelen gizli çağrılarda arayan numara yok yazmaktadır.

Arayan numara yok, Apple marka iPhone cep telefonlarında karşılaşılan uyarılardan biridir. Eğer arama listenizde cevapsız bir çağrı ya da normal bir çağrıda kullanıcı adı yerine arayan numara yok yazıyorsa bu kişi numarasını gizleyerek sizi aramış demektir.

Arayan Numara Yok Ne Demek?

Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için arayan numara yok haberine de bakabilirsiniz. Konumuza tekrar dönecek olursak GSM operatörü kullanıcıları cep telefonlarından birini aradıklarında numaralarını gizleyebiliyorlar. Numara gizlendiğinde biri aranırsa numara yerine bilinmeyen numara gibi uyarı verir. Fakat iPhone telefonlarda biri sizi gizli numaradan aradığında arayan numara yok şeklinde uyarı ile karşılaşırsınız.

  • Arayan numara yok ne demek: iPhone cep telefonu kullanıyorsanız ve biri sizi gizli numaradan ararsa bu uyarı ile karşılaşırsınız.

Gizli numara GSM operatörlerinin mobil uygulamalarından, kısa sms yöntemiyle ya da müşteri hizmetleri aranarak yapılabilir. Birini aradığınızda cep telefonu numaranızı görmesin istiyorsanız numaranızı gizleyebilirsiniz.

Gizli Numara Nedir?

Gizli numara, bir kişinin telefon numarasının aradığı kişi tarafından görünmeyecek şekilde gizlenmesidir. Bu durumda, aranan kişi, arayan kişinin numarasını göremez ve telefon ekranında “gizli numara” veya “bilinmeyen çağrı” gibi bir uyarı görür. Gizli numara ile birini aramak için öncelikle bu özelliği aktif etmek gerekir. Eğer gizli numaralardan arama almak istemiyorsanız hat ayarlarınızdan bunu kapatabilirsiniz.

Hattınız gizli numaradan gelecek çağrıları kabul edecek şekilde ayarlanmışsa, herhangi biri sizi gizli numaradan arayabilir. Bu ayarların nereden yapılacağını bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bilinmeyen Numara Nedir?

Bilinmeyen numara, telefon numarası tanınmayan veya kaydedilmemiş bir kişiden gelen çağrıları ifade eder. Arayan kişinin numarası, telefon rehberinde veya geçmişte kaydedilmemiş olduğu için, alıcı, numarayı tanıyamaz. Bu durumda, alıcı telefon ekranında genellikle sadece numara veya “bilinmeyen numara” gibi bir uyarı görür. Bilinmeyen numaradan gelen çağrılar bazen dolandırıcılık, satış veya tanıtım amaçlı da olabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir.

Arayan numara yok uyarısı ile karşılaşan iPhone kullanıcıları gizli numaralardan gelecek olan çağrıları engelleyebilirler. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom mobil hat kullanıcıları ilgili operatörün mobil uygulamasından ya da müşteri hizmetlerini arayarak hattını gizli numaradan gelecek çağrılara karşı kapalı konuma getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu