Haber

İstanbul Bit Pazarları Nerede

İstanbul Bit Pazarları ‘na neden gitmeliyim. İstanbul bit pazarı kurulan yerler ve Bit pazarları nerede?

İstanbul Bit Pazarları: Bit Pazarı Nerede? İstanbulda bit pazarı nerede kuruluyor. Bit pazarları, lüks alışveriş merkezlerinin tattırmayacağı bir alışveriş lezzeti sunar. Modanın büyük alışveriş merkezlerinde ve sadece butiklerde olduğunu düşünenlerdenseniz dahi, bit pazarlarına biraz zaman ayırarak çok çeşitli bir alışveriş yapmanızı öneririz. Az miktarda parayla kaliteli ve çok eşya alma hissi mükemmeldir. Her şeyi bir pazarda bulmakla kalmayıp çok daha uygun fiyata sahip olursunuz. İstanbul bit pazarları, size normal mağazalarda arasanız da bulamayacağınız çeşitlilikte eski vintage ürünleri de sunar. Takı, mücevherler, elektronik aletler, müzik aletleri, kıyafet ve kaban gibi ihtiyaçlarınızı burada bulabilirsiniz. Kendi tarzını yaratmayı seven gençlerin sıklıkla uğradığı yerlerden biridir. Son yıllarda Bit Pazarları trend haline geldi. Hemen hemen her büyük şehirde bit pazarları bulunuyor. Bit pazarları nerede?

Bit Pazarına Neden Gitmeliyim?

Pazarlık

Bit pazarlarında alışveriş yapmanın ilk nedeni pazarlık payının olmasıdır. Büyük mağazalarda pazarlık yapamazsınız, eğer varsa indirimden faydalanabilirsiniz. Bit pazarlarında ise satıcı ile birebir pazarlık yapma imkanınız vardır.

Antikalar

Antika ürünleri sevenler ve bunu bir hobi haline getirenler için biçilmiş kaftandır. Bit pazarlarında antika ürünleri bulmak oldukça kolaydır. Yukarıdaki maddede de bahsettiğimiz gibi, pazarlık yaparak çok uygun fiyata antikalar alınabilir.

El İşi Ürünler

El emeği göz nuru el işi ürünleri de burada bulmak mümkündür. Lif, hırka, çocuk battaniyesi gibi örgü el işi ürünlerin yanı sıra, çeşitli biblo ve benzeri ürünleri de çok rahat bulabilirsiniz.

Organik Gıda Satıcıları

Organik ürünler ile beslenmek isteyenlerin bit pazarlarına uğramasını öneririz. Çünkü vatandaşlar kendi yetiştirdiği ürünler ile reçeller, peynirler ve daha bir çok organik ürünü burada bulabilirsiniz.

Uygun Fiyat

Bit pazarları normal alışveriş merkezlerine göre daha uygun fiyatlıdır. Kendi tarzını oluşturmak isteyenler, organik beslenmek isteyenler ve el işi ürünlere önem verenler bu pazarlardan çok uygun fiyata alışveriş yapabilirler.

İstanbul Bit Pazarları

1. By Retro

İstanbul Bit Pazarları, bir bodrumda gizlenmiş gibi olan By Retro, ziyaret edenleri dönem dönem gelinlikler, kıyafetler ile dev bir vintage ve tasarruf pazarıdır. Düzenli bir şekilde elbiseleri ödünç alan Türkiye TV şovlarının çokça ziyaret ettiği mekanlardandır, sonsuz kıyafet ve aksesuar çeşitleri sizi bekliyor.

2. Sentetik Sezar

Vintage ürünlere uygun giyim ve aksesuar çeşitlerine ulaşabileceğiniz İstanbul’un en iyisi Sentetik Sezar, beğeneceğiniz kıyafet ve takı çeşitliliğine ev sahipliği yapmaktadır. Elbiseler, ayakkabılar ve aksesuarlar 1970’lerden 1990’ların başına kadar süren modanın ilgilisi olanlar için bulunmaz eşsiz bir pazardır.

3. Beşiktaş Salı Pazarı

Beşiktaş’ın adeta mahalle pazarı her Salı taze ürünler ile, ikinci kat da pazarlık yapmayı sevenler için eşsiz bir yerdir. Genelde toplanmaya ve satın alınmaya hazır büyük topluluklar çok sayıda kaliteli ve şık kıyafet, takı, ayakkabı ve ilginç ürünleri buradan bulabilirsiniz.

4. Feriköy Bit Pazarı

Antika ürünlere ilgili olanların mutlaka uğraması gereken yerler arasındadır. İstanbul’un en popüler Bit pazarlarından biri olan Pazar Bomonti bölgesinde boş bir otoparkın içinde kurulmaktadır. Ziyaretçiler burada oldukça uzun vakitler geçirebilirler. Antika kıyafetler, fotoğraf makineleri, ayakkabılar ve kostümleri buradan bulabilirsiniz. Çeşitli elektronik eşyalara da buradan ulaşabilirsiniz.

4. Çukurcuma

İstanbul Bit Pazarları, El emeği ürünleri ve antika meraklıları için İstanbul’un Çukurcuma mahallesi, eski dönemlere ait yüzlerce türde eşya ile sizi bekliyor. Çukurcuma Caddesi’nde bulunan Bit pazarlarına kesinlikle göz atın. Eski mobilyalar, kartpostallar, lambalara, posterlere, kitaplara ve çok farklı ürünlere ev sahipliği yapmaktadır. Turistler tarafından da ziyaret edilen mekanlardan biridir.

5. Mozk İstanbul Bit Pazarı

Mozk İstanbul Bit Pazarı

Mozk’ta eşsiz güzellikte eski mobilyalar ve ev aksesuarları değil, bunlara ek olarak eski zaman mayodan korselere, kıyafetlerden kostüm takılarına kadar çeşitlilik gösteren, tasarruflu ve eski kıyafetleri de buradan alabilirsiniz. Mozk, her tür eşyanın bulunabileceği bir bit pazarıdır. Bütün bunlara ek olarak, çok uygun fiyatlarla tasarım harikası mobilyalar bulacağınız bir yerdir.

6. Salı Pazarı

Bu açık pazara gitmeniz halinde aradığınız her türlü ürünü bulabilirsiniz. Elektronik, antika, kıyafet, küçük eşya türleri ve benzeri. Çeşitli eski moda kıyafetler ve buna benzer ürünleri çok uygun fiyata alabilirsiniz. Salı pazarı herkes tarafından ziyaret edilen İstanbul’daki bit pazarlarından biridir.

Duysende sayfamızda İstanbul’daki bit pazarları hakkında bilgilere yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu