Teknoloji

Javaw Windows Tarafından Bulunamıyor Hatası Çözümü

Uyap Javaw Windows tarafından bulunamıyor hatası. Uyap Doküman Editorü açılmıyor. Javaw hatası nasıl çözülür?

Javaw Windows tarafından bulunamıyor, bu hata Uyap Doküman Editörü kullanılırken sık karşılaşılan hatalardan biridir. Bu hatayı yaşayanlar için çözümü nasıl yapacaklarını detaylı bir şekilde burada anlattık. Javaw hatası yaşayanlar aşağıdaki adımları uygulayarak problemi çözebilirler.

Javaw Windows Tarafından Bulunamıyor

Javaw Windows tarafından bulunamıyor hatası sık rastlanan hatalardan biridir. Bu hata genelde Java‘dan kaynaklanan bir hatadır. Uyap Doküman Editorü kullanabilmek için bilgisayarınızda Java yüklü olması gerekir. Ayrıca bilgisayarınız eğer 64-bit ise ve buna uyumlu bir jaba yüklü değilse yine aynı hatayı yaşamanız çok doğaldır. Bazı zamanlarda ise Java yüklüdür ancak genel anlamda hata vermektedir. Bu hatayı gidermek için Java‘yı tekrar yüklemek gerekebilir.

Javaw Windows Tarafından Bulunamıyor Çözümü

Hatanın çözümü oldukça basittir. Birkaç adımda saniyeler içerisinde hatayı giderebilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise;

  1. İlk olarak buradan Java indirme sayfasına giriş yapmanız gerekir.
  2. Eğer bilgisayarınızda yüklü olan Windows 32-bit ise Windows Çevrimdışı, Bilgisayarınız 64-bit ise Widows Çevrimdışı (64 bit) olan bağlantıdan programı bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.
  3. Sonrasında indirmiş olduğunuz Java programını bilgisayarınıza kurmanız gerekir. Adım adım, “Intsall” butonuna ve sonrasında kurulum tamamlanınca “Close” butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

Java Nedir?

Java, 1995 senesinde Sun Microsystems tarafından geliştirilip daha sonra yayınlanmış bir hesaplama platformu ve programlama dili olarak hayatımıza girmiştir. Basit bir yapı ile ortaya çıkmıştır ve birçok hizmet ve uygulamanın oluşturulabildiği güvenilirliği sağladığından dolayı günümüz internetinde en çok kullanılan programlama dilidir.

Java oyunlar, internet siteleri, programlar ve daha fazlasını gün içerisinde fark etmesek dahi hali hazırda kullanmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu