Haber

Kara Tahta Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl ve İlçede Çekildi, Neden Bitti?

Yapımcılığını ÜS yapımın yaptığı ve TRT ekranlarında yayınlanan Kara Tahta dizisi hakkında merak edilen soruların cevapları sizin için içeriğimizde yayınladık. Kara Tahta dizisi ile ilgili en çok sorulan Kara Tahta dizisi nerede çekiliyor, Kara Tahta dizisi hangi il ve ilçede çekiliyor, Kara Tahta dizisi neden final yapıyor, Kara Tahta dizi oyuncuları kim sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kara Tahta Konusu

TRT ekranlarında karşımıza çıkan Kara Tahta dizisi yarım kalan bir aşk hikayesini anlatıyor. Dizide Atlas ve Irmak’ın lisede yarım kalan aşklarının kaderin bir cilvesi olarak yıllar sonra tekrar aynı okulda tekrardan alevlenmesi işleniyor.

Atlas yıllar önce okuduğu liseye matematik öğretmeni olarak başlar ve lise aşkı olan Irmak’ta aynı lisede öğretmendir. Lise yıllarında yaşadığı zorluklar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldığı mahallesine geri dönen Atlas’ın yaşadıklarını konu alan dizi oldukça sürükleyici.

Kara Tahta dizisi konusu ve başrolleri ne kadar iyi olsa da reytingler karşısında istenilen başarıyı gösterememesinden kaynaklı 31 Ağustos 2022 günü 20. bölümü ile final yaparak son buldu.

Kara Tahta Nerede Çekildi

Kara Tahta dizisi çekimleri ilk bölümü İstanbul Sirkeci, Sapanca, Kartepe de çekilen dizi genel olarak Edirne’de çekilmekte. Lise kısımları 165 yıllık tarihi olan Edirne Lisesinde gerçekleştirilen dizide diğer sahneler için Edirne’nin farklı mekânları da kullanıldı. Dizi ilk bölümden itibaren reytinglerde istenilen başarıyı maalesef yakalayamadı ve 20. bölümü ile final kararı aldı.

Kara Tahta Oyuncuları

Furkan Andıç: Atlas Kandemir

Miray Daner: Irmak Güngör       

Cengiz Bozkurt: Arif Kandemir   

Kerem Arslanoğlu: Bekir Yıldırım             

Çiçek Dilligil: Sevgi         

Mine Tüfekçioğlu: Ülfet

Yasemin Yazıcı: Esra      

Nizam Namidar: Hikmet Yüce

Selen Uçer: Münevver   

Taylan Meydan: İskender            

Bensu Uğur: Yasemin Güngör    

Hasan Say: Ahmet          

Emirhan Dönmez: Kartal Yıldırım             

Kutay Kalabalık: Yasin   

Tutku Ulus: Ceylan         

Eylül Uğan: Aylin             

Murat Danacı: Harun     

Ömer Faruk Uluocak: Nevzat     

Necat Bayar: Sadık         

Adem Türkyılmaz. Turgut            

İpek Özağan: Asuman Yüce        

Şeyda Merve Kölük: Avukat Müge          

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu