Güncel Bilgiler

Programsız Uydudan Kıbleyi Bul Online Telefondan Kıble Bul 2023

Kıble bul, kıbleyi bul haberleri. Programsız uydudan kıbleyi bul birkaç saniyede kıble nerede öğrenin.

Programsız uydudan kıbleyi bul, Müslümanlar namaz ibadetini yerine getirmek için Kıbleye yön alırlar. Ancak bazı durumlarda Kıble’nin hangi tarafta olduğunu karıştırabiliyoruz. Bu durumda ise pusula ve buna benzer çeşitli uygulamalar kullanarak Kıble’nin nerede olduğunu öğrenmek mümkün.

Kıble Türkiye‘de güney ile güneydoğu arasındadır. Kıbleyi bulmak için farklı yöntemler vardır.

Günümüzde daha çok Kıble bulmak için pusula uygulamalarından faydalanılmaktadır. Ancak çoğu kişi bu uygulamayı yüklemek yerine programsız uydudan kıbleyi bulma yöntemini tercih etmektedir. Cami olmayan yerlerde kıblenin konumunu sorgulamak bu yöntem sayesinde yapılabilir.

Programsız Uydudan Kıbleyi Bul

Programsız uydudan Kıbleyi bulma yöntemi için öncelikle telefonunuzda bir internet bağlantısının olması gerekir. Yani mobil verinin açık olması gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayarak herhangi bir program yüklemeden Kıble yönü bulunabilir.

  • Yapmanız gereken buradan kıble bulma sayfasına giriş yapmak.
  • Ardından telefonu sabit bir yere bırakmak.
  • Daha sonrasında telefonunuzun yönüne göre kıble yönü gösterilir.
  • Bu yöne dönüşünüzü yapıp Namaz ibadetinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Programsız ve uydudan Kıbleyi bulma yöntemi kullanılırken telefonunuzun konum özelliği kullanılır. Bu sayede sizin konumunuz ve kıble konumu kullanılarak hangi yöne dönmeniz gerektiği belirlenir.

Kıble Yönünü Bul

Kıble yönünü pusula kullanarak ya da çeşitli mobil uygulamalar ile öğrenebilirsiniz. Eğer program yani mobil uygulama ile kıble yönünü bulmak istiyorsanız aşağıdaki uygulamaları tercih edebilirsiniz. Android ve ios cihazlarda bu uygulamalar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

  • Kıble pusulası
  • Muslim Pocket
  • Yüzde yüz kıble bul
  • Kıbleyi bul

Yukarıdaki mobil uygulamalardan herhangi birini telefonunuza yükleyerek ücretsiz kullanabilirsiniz. Köyde, bahçede, dağ da ya da kıble yönünü şaşırabileceğiniz herhangi bir yerde kıble yönünü bu uygulamalar ile öğrenebilirsin.

Evde Kıbleyi Bul Pusula

Evde Kıbleyi bul pusula uygulamaları ve yine programsız yöntem ile yapılabilir. Program kullanmadan Kıble bulmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz internet sayfasını ziyaret etmeniz gerekir. Ziyaret ettiğinizde telefonunuzun konum bilgisi ve Kabe’nin konum bilgisi karşılaştırılarak Kıble yönü bulunur. Kıble yönünü bulduktan sonra bu yöne doğrularak Namaz ibadetinizi yerine getirebilir ya da kurbanınızı kesebilirsiniz.

Kıble yönü Namaz kılarken ya da kurban keserken oldukça büyük bir önem taşır. Namaz ibadetini yerine getirmek için uygulaması gereken şeylerden biri de Kıbleye dönerek namaz kılmaktır.

Kıble bulmak için camiler de örnek alınabilir. Camilerde mihrap ve minareler kıble için yön gösterir. Gösterilen bu yön kıble yönüdür. Cami minarelerinin kapıları ise kıble yönüne göre inşa edilir.

Kıble Pusulası

Kıble Pusulası olarak normal bir pusula da kullanılabilir. Ancak pusula günümüzde çok fazla kullanılmıyor. Eğer bir pusulanız varsa “Kıble Türkiye‘de güney ile güneydoğu arasındadır.” yani bu yön bilgisine göre pusulanızla da Kıble yönünü bulabilirsiniz.

Kıble Pusulası olarak iPhone ve Android telefonlarda uygulamalar da mevcut. Bu uygulamalar genelde ücretsiz uygulamalardır. Uygulamalar çok az yer kaplar ve açtığınızda telefonunuzu sabit tutarsanız kıblenin yönünü de öğrenebilirsiniz.

Kıbleyi bulmak için program yüklemek istemeyenler yukarıdaki yöntemi kullanıp kısa sürede kıble yönünü öğrenebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu