Haber

Link Kısaltma Siteleri 2023 Reklamsız Link Kısaltma

Link kısaltma siteleri 2023 detayları. En güvenilir link kısaltma siteleri hangileri haberimizde.

Link kısaltma siteleri para kazanma amacıyla yada bazen linkleri reklamsız bir şekilde kısaltmak için kullanılıyor. En iyi link kısaltma siteleri hangileri. Hangi sitelerden link kısaltma yapılır bilmeyenler için detaylar.

Link kısaltma siteleri url yapısını kısaltmak için kullanılan sitelerdir. Link (url) bir internet sitesinde gönderilmiş olan bir makale, haber, fotoğraf ve video gibi içeriklere ulaşabilmemizi sağlayan internet adresinin bağlantı türüne verilen addır. Çeşitli yapılarda olan bu linkler bazen kısaltılmak istenebilir. Örneğin marka tanıtımı ya da akılda kalıcı olması için link kısaltılmak istenebilir.

Link, bir internet sitesinde bulunan içeriğin URL (Uniform Resource Locator) adresine, başka bir internet sayfasında açılmasına olanak sağlar. Örnek verecek olursak tekji.com bu internet sitesinin adresidir. Fakat teknoloji kategorisinin adresi yani linki tekji.com/teknoloji şeklindedir. Ayrıca internetten alışveriş yaparken yada Sosyal medyada bir postu arkadaşlarımıza göndereceğimiz zaman url paylaşma yani link paylaşma işlemini gün içerisinde yapmış oluruz.

Bir url yeni sayfa ya da sekmede açıldığında _blank link, aynı pencerede açılması halinde ise _self link olarak isimlendirilir, _self link genelde internet siteleri kendi içerisinde açılan linklerden oluşur. Örneğin teknoloji kategorisine giriş yapmaya çalıştığınızda ek yeni bir sayfa açılmaz.

Link kısaltma siteleri için birden fazla internet sitesi vardır. Bu tür sitelerin bazılarından para kazanmak mümkündür. En çok kullanılan link kısaltma sitesi hangisi merak edenler için burada detaylı bir liste oluşturduk. Doğal olarak link kısaltma siteleri sadece buradakiler ile sınırlı değildir. Farklı link kısaltma sayfaları da hali hazırda vardır, fakat bizler burada en çok kullanılanları yayınlamayı tercih ettik.

Bazı link kısaltma siteleri özel link yapısı oluşturmaya müsaitken bazıları random olarak kısa bir link oluşturur. Bu linkleri de sosyal medya ve buna benzer platformlarda paylaşabilirsiniz.

1. Bitly

Bitly link kısaltma siteleri

Bitly internet sitesi Amazon, Nike, Disney, ESPN, Bose, New York Times gibi markaların sıklıkla tercih ettiği link kısaltma sitesidir. Bitly çok fazla kullanılmasının nedenlerinden biri de markaya özel URL kısaltma, QR kod oluşturma, linke ait kısımları isteğinize göre değiştirme ve bu URL leri kayıt ederek yönetmek gibi bir çok özelliği içinde barındırmasıdır.

Ayrıca bu linke kaç kişi tıklamış gibi çeşitli performans durumlarını da yine platform üzerinden incelemek mümkündür. Profesyonel olarak en çok kullanılan url kısaltma araçlarındandır.

2. T.Ly

t yl

T.Ly çok kısa olan internet site adresi ile kullanımı kolay bir platformdur. Kişisel olarak yada kurumsal bir çok link planı bulunmaktadır. Markaya özel url, özel URL yapısı oluşturma ve URL adreslerini bu panelden yönetebilirsiniz.

Oldukça kolay bir arayüzü olan T.Ly platformu Türkçe dil desteğini de sunmaktadır. Url’yi ilgili çubuğa yapıştırıp Kısalt butonuna dokunarak URL yi bir kaç saniye içinde kısalta bilirsiniz. Chrome eklentisi de mevcuttur.

3. TinyURL

tiny url

Tiny url link kısaltma kategorimizde 3. sırada yer alıyor. Tiny url Türkçe kelime anlamı küçük Url’dir. Tinyurl platformu çoğu zaman link kısaltmak için kullanılan internet sitelerindendir. Ücretli sürümü ile çok daha fazla özelliği ve ayarı içerisinde barındırmaktadır.

4. Cutt.ly

Cuttly

Cuttly sayesinde ücretli üyelik alarak link kısaltma, yönetme ve markaya özel linkler oluşturarak tıklanma oranlarını kontrol etme olanağı sunmaktadır. Diğer link kısaltma platformlarında olduğu gibi kullanım bakımından kolaydır. Ayrıca bu link kısaltma servisinin özel mobil uygulaması da vardır.

bc vc

Bc.vc link kısaltma platformu diğer platformların aksine link kısaltırken para kazanmanıza da olanak sağlamaktadır. Çoğu Youtube videosunun altında yada internet sitelerinde Bc.vc linklerini görmüşsünüzdür. Bu linklere giriş yapıldığında size belirli bir süre reklam gösterilir, ardından reklamı geç butonuna dokunduğunuzda ise internet sitesine devam edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu