Haber

Milli Piyango Sorgulama Nasıl Yapılır, Telefondan Milli Piyango Sorgulama

Alanların büyük umutlarla ya çıkarsa diye aldığı ve sonuçlara bakarken büyük heyecan yaşadığı Milli Piyango sorgulaması nasıl yapılır, Telefondan Milli Piyango sorgulanabilir mi? Milli Piyango resmi sitesi hangisi sorularının cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

5 Temmuz 1939 yılında kurulan ve 2020 yılına kadar kamu kurumu olarak devam eden Milli Piyango 2020 yılında özelleştirilerek tüm hakları Sisal Şans şirketine devredildi. Milli Piyango diğer şans oyunlarından farklı olarak kendi seçtiğiniz rakamlar değil önceden belirlenmiş rakamların basıldı biletlerden satın alınarak oynanıyordu, Milli Piyango özelleştirildikten sonra rakamları artık seçebiliyorsunuz.

Biletler Tam, Yarım ve Çeyrek bilet olarak üç gruba ayrılmıştır. Bu gurupta ise Tam biletlerde her biletten tek bir tane, yarım bilette her biletten iki adet ve çeyrek bilette ise her biletten 4 adet basılarak piyasaya sürülür. Eğer tam bilete büyük ikramiye veya farklı bir ikramiye çıkarsa çıkan para bölünmez, yarımda ikramiye ikiye bölünür ve çeyrekte de dörde bölünerek verilir.

Milli Piyango Sorgulama Nasıl Yapılır

Milli Piyango sorgulama nasıl yapılır? Milli Piyango özelleştirildikten sonra internet üzerinden sorgulama ve bilet alma gibi yeni özelliklerde eklendi ve web sitesi https://www.millipiyangoonline.com/ sitesi olarak güncellendi. Sitede sorgulamalar için kayıt olmanıza gerek bulunmuyor fakat online olarak oynamak isterseniz yeni kayıt oluşturmanız ve sisteme girmeniz gerekecektir.

Telefondan Milli Piyango Sorgulama

Telefondan Milli Piyango sorgulama, Milli Piyango sorgulama için telefonunuzun tarayıcısı üzerinden https://www.millipiyangoonline.com/ adresine giderek bilet numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz. Eğer devamlı şans oyunlarını oynuyorsanız bir diğer yol ise Milli Piyangonun uygulamasını telefonunuza indirmektir. Android ve iOS cihazlar için indirebileceğiniz linkleri Milli Piyango resmi web sitesinde bulabilirsiniz.

Milli Piyango Bilet Fiyatları

Genellikle ismini en çok yılın son günlerinde yani yılbaşında daha çok duyduğumuz Milli Piyango ücretleri yılbaşında farklı olsa da güncel olarak;

  • Çeyrek Bilet: 15 TL
  • Yarım Bilet: 30 TL
  • Tam Bilet: 60 TL

ücretlendiriliyor, Yılbaşında ikramiye çok daha büyük olduğundan büyük ihtimal ücretlendirilmesi iki katı olarak hesaplanacaktır. Yani yılbaşı bilet fiyatları;

  • Çeyrek Bilet: 30 TL
  • Yarım Bilet: 60 TL
  • Tam Bilet: 120 TL

Fiyatı ile satılacaktır. Amorti bilet tutması durumunda vermiş olduğunuz ücreti geri aldığınızdan bileti satın aldığınız dönme göre değişecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu